49
Švedija – Belgija (nuotr. SCANPIX)

Švedija keliauja namo, jie pralaimėjo Belgija 0:1 ir prarado viltis žengti į kitą čempionato etapą. Lyg liūdesio nebūtų gana, tai buvo paskutinės Zlatano Ibrahimovičiaus rungtynės Švedijos rinktinėje. Puolėjas diena prieš rungtynes su belgais paskelbė, kad po EURO 2016 paliks nacionalinę komandą.

49

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Švedija: Andreas Isaksson, Erik Johansson, Andreas Granqvist, Martin Olsson, Emil Forsberg, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kim Kallstrom, Zlatan Ibrahimovič, Marcus Berg, Victor Lindelof.

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Radja Nainggolan, Jan Vartonghen, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Hazard, Yannick Carrasco, Thomas Meunier.

5` Puiki galimybė švedams, tačiau Marcuso Bergo smūgį atremia Thibaut Courtois.

20` Pirmosios 20 minučių prabėgo ramiai, švedai pavyzdingai ginasi, o ir patys nieko super pavojingo dar nesukūrė.

26` Z. Ibrahimovičius šauna iš už baudos aikštelės ribų, tačiau į vartus nepataiko.

45` Gera proga, tačiau niekas neuždaro K. De Bruyne`s perdavimo.

45` Baigiasi pirmasis kėlinys. Nei vienai komandai pasižymėti nepavyko.

67` Daugiau ir pavojingiau atakuoja belgai, tačiau įvarčio vis dar nėra.

73` R. Lukaku išeina vienas prieš vartininką, tačiau Andreas Isakssonas žaidžia patikimai.

74` Vėl R. Lukaku, vėl vienas prieš vartininką. Šįkart įvartis krenta, tačiau teisėjas švilpia nuošalę.

76` Zlatano Ibrahimovičiaus baudos smūgis – pavojingas, tačiau Thibaut Courtois žaidžia patikimai.

80` Labai pavojingas D. Mertenso smūgis, tačiau ir vėl puikiai žaidžia švedų vartininkas.

84` Radja Nainggolanas išveda belgus į priekį! Švedijai čempionatas, atrodo, baigtas!

90` Rungtynės baigiasi, belgai laimi 1:0. Finalinis teisėjo švilpukas pabaigė ne tik rungtynes, tačiau ir Zlatano Ibrahimovičiaus karjerą Švedijos rinktinėje.

Prieš rungtynes

62 įvarčius atstovaudamas Švedijos rinktinei įmušęs Z. Ibrahimovičius gali pats prisidėti prie savo karjeros pratęsimo, jei Švedija laimės rungtynes. Belgijai galės padėti Edenas Hazardas, kurio trauma pasirodė ne tokia rimta. „Nereikia panikuoti. Juk žaidi kojomis, o ne rankomis, tai nėra taip skausminga“, – kalbėjo Londono „Chelsea“ žvaigždė.

Lygiosios Belgiją išlaikytų antroje grupės vietoje, o net ir pergalė nepakeltų į pirmąją dėl to, kad komanda pralaimėjo italams.

Apie Z. Ibrahimovičių pagarbiai atsiliepė komandos draugas Sebastianas Larssonas: „Jis pagrindinis mūsų žaidėjas, kuris muša daugiausiai įvarčių. Palaukime ir pamatysime. Aš įsitikinęs, kad jis parodys ką nors gražaus.“