26
Žalgiris - Neptūnas (nuotr. Fotodiena.lt)

Antrosiose LKL finalo serijos rungtynės parodė, kad Klaipėdos „Neptūnas“ parako dar turi. Klaipėdiečiai net 76:54 namuose susitvarkė su praėjusių metų čempionu Kauno „Žalgiriu“. Serijoje uostamiesčio ekipa atstatė lygybę 1:1.

Klaipėdos „Neptūnas“ rungtynes pradėjo sėkmingiau ir sužaidus beveik pusę pirmojo ketvirčio pirmavo 10:2, o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 21:11 uostamiesčio ekipos naudai.

Antrajame kėlinyje „Neptūnas apsukų nemažino ir spurtavo 10:0 bei įgijo 20-ties taškų persvarą. Iki kėlinio pabaigos puikiai žaidę klaipėdiečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami net 23 taškų persvarą 48:25. Pirmosiose rungtynėse siautusio Pauliaus Jankūno klausimą „Neptūnas“ išsprendė. Puolėjas per du kėlinius nepelnė nei taško. Uostamiesčio ekipos gretose labiausiai išsiskyrė 7 taškus pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Vytautas Šarakauskas. Trentas Plaistedas per pirmąją pusę pelnė 8 taškus, Martynas Mažeika sumetė 7, po 6 pridėjo D. Ewingas, T. Baderis ir J. Grantas.

Trečiąjį kėlinį 6 taškais be atsako pradėjo kauniečiai, tačiau „Neptūnas“ ramiai atstatė turėtą persvarą ir sužaidus pusę kėlinio toliau laikė „Žalgirį“ labai toli nuo savęs. Laikinosios sostinės klubas bandė priartėti, tačiau visus bandymus sėkmingai gesino lyg ant sparnų rungtyniavę „Neptūno“ krepšininkai. Po trijų kėlinių „Neptūnas buvo priekyje 62:40 ir užtikrintai žengė į lemiamą ketvirtį. Uostamiesčio klubo gretose rezultatyviausias buvo D. Ewingas su 11 taškų, 10 turėjo T. Plaistedas, po 9 buvo sumetę T. Baderis ir M. Girdžiūnas. Kauniečių gretose su 12 taškų rezultatyviausias buvo J. Randle`as, 8 turėjo M. Pocius.

Sužaidus tris minutes paskutiniame kėlinyje „Žalgiris“ buvo tesukrapštęs 1 tašką, klaipėdiečiai – 2. Likus žaisti kiek daugiau nei pusę kėlinio įvyko kuriozas. Šokėjos, minutės pertraukėlės metu, ant palubėse kabančio kubo užmetė juostą, kuri pakibo, o jos nuimti nepavyko, tad arenos personalas turėjo nuleisti kubą žemyn, pašalinti juostą ir tik tada komandos galėjo tęsti rungtynes. O jas „Neptūnas“ užbaigė užtikrintai ir pasiekė pelnytą pergalę.

Įdomu, kad pirmosiose rungtynėse siautėjęs Paulius Jankūnas šiandien nepelnė nei taško. Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė J. Randle`as, pelnęs 12 taškų, 9 pridėjo M. Pocius. 10 kamuolių atkovojo P. Jankūnas.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo D. Ewingas, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. M. Mažeika pridėjo 13 taškų ir 5 atkovotus kamuolius. 10 taškų pelnė T. Plaistedas, po 9 pridėjo T. Baderis, V. Šarakauskas (7 atkovoti kamuoliai) ir M. Girdžiūnas (4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai).

Trečiosios rungtynės bus žaidžiamos antradienį, 19 valandą, Kaune. Jas stebėkite per TV6 ir tv3.lt