Po pirmųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynių, kuriose Klaipėdos „Neptūnas“ 83:72 pralaimėjo čempionų titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“, uostamiesčio ekipos treneris Dainius Adomaitis įvardino dvi esmines pralaimėjimo priežastis: kauniečių spurtą antrajame kėlinyje ir klaipėdiečių „dovanėlės“ varžovams: taškus po klaidų ir atkovotų kamuolių puolime.

Klaipėdiečių treneris atskleidė, kad po rungtynių komandos daktaras su dviem žaidėjais – Arnu Butkevičiumi ir Jerai Grantu – išvyko į ligoninę. Kalbėdamas būtent apie J. Grantą D. Adomaitis sakė, kad keletą rungtynių iš eilės amerikietis prieš rungtynes leidosi nuskausminamuosius, tačiau vis tiek žengė į aikštelę.

Klaipėdos „Neptūno“ gynėjo Mindaugo Girdžiūno teigimu, kauniečių pergalę lėmė spurtas antrajame kėlinyje, po kurio „Žalgiris“ išlaikė pergalę iki rungtynių pabaigos. „Žaidžiant su tokia komanda privalai žaisti visas 40 minučių susikoncentravęs ir išvengti duobelių, ko mes nepadarėm“, – po rungtynių kalbėjo uostamiesčio klubo gynėjas.

Apie Pauliaus Jankūno, kuris pelnė net 29 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, dominavimo priežastis Dainiui Adomaičiui ilgai galvoti nereikėjo. Trenerio teigimu prie to labai prisidėjo greitai susirinktos J. Granto pražangos, nes būtent jis buvo pagrindinis žaidėjas, turėjęs stabdyti Kauno „Žalgirio“ puolėją.

Apie į laikinosios sostinės klubo gretas po traumos sugrįžusio Roberto Javtoko svarbą komandai D. Adomaitis sakė: „Jis yra ramstis gynyboje, baudos aikštelėje. Statistikoje nepamatysi to, ką jis daro. Jis visada užsiima teisingą poziciją, gerai dirba kojomis, yra gera parama gynyboje“.

Antrosios finalo serijos rungtynės vyks šeštadienį, 17 valandą, Klaipėdoje. Jas tiesiogiai stebėkite per TV6 ir tv3.lt