Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė antradienį Tuloje (Rusija) pasibaigusiose tarptautinėse treko varžybose „Grand Prix of Tula“ iškovojo dvi pergales. 33 metų panevėžietė laimėjo sprinto ir keirino rungtis.

Buvusi pasaulio ir Europos čempionė sprinto rungties finale nugalėjo ruses Jekateriną Gnidenko ir Anastasiją Voinovą, kuri yra pasaulio ir Europos komandų sprinto bei 500 m pavienio starto lenktynių čempionė. Simona laimėjo ir ketvirtfinalio bei pusfinalio važiavimus.

Miglė Marozaitė liko septinta. Jai nepavyko patekti į pusfinalį, kuriame dalyvavo šešios dviratininkės.

Atrankos varžybose S.Krupeckaitė (11,352 sek.) užėmė antrą, o M.Marozaitė (11,830 sek.) - septintą vietas.

S.Krupeckaitė keirino rungties pirmojo etapo antrajame važiavime buvo antra, o antrojo etapo pirmajame važiavime - trečia. Simona finale aplenkė visas penkias varžoves. Antrą vietą užėmė A.Voinova, o trečią - vokietė Emma Hinze.

M.Marozaitė su ruse Jekaterina Savostikova pasidalijo 13-ą vietą.

Moterų sprinto ir keirino rungtyse dalyvavo po 17 dviratininkių.

Vyrų keirino rungties (28 dalyviai) prizininku tapo Vasilijus Lendelis. 21 metų panevėžietis finale nusileido tik rusui Aleksandrui Vasiuchnai. Trečią vietą užėmė kitas Rusijos dviratininkas Aleksandras Dubčenka.

Svajūnas Jonauskas užėmė 12-ą vietą.

Vyrų sprinto rungtyje (30 dalyvių) V.Lendelis užėmė septintą, o S.Jonauskas - 12-ą vietas. Nugalėjo A.Dubčenka.

Atrankos varžybose Vasilijus (10,445 sek.) buvo antras, o Svajūnas (10,653 sek.) - 11-as.

Atvirame treke vykusiose varžybose dalyvavo dviratininkai iš Baltarusijos, Kazachstano, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos.

Praėjusią savaitę tarptautinėse varžybose „Grand Prix Minsk“ Baltarusijoje S.Krupeckaitė laimėjo sprinto rungtį, o keirine buvo antra.

Birželio 1-2 dienomis Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vyks Lietuvos dviračių treko čempionatas, o birželio 4-5 dienomis – tarptautinės dviračių treko varžybos „Panevėžys 2016“.