Rusijoje, „Sočio“ trasoje įvyko ketvirtosios 2016 metų „Formulės 1“ lenktynės. Ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų iškovojo nuostabią formą demonstruojantis „Mercedes“ pilotas Nico Rosbergas.

Vokietis šeštadienio kvalifikacijoje iškovojo „Pole“ poziciją ir lenktynes pradėjęs nuo rikiuotės priekio nė karto nebuvo paleidęs pirmosios vietos. Antroje pozicijoje lenktynes baigė N.Rosbergo komandos draugas bei pasaulio čempionas Lewisas Hamiltonas. Iš 10-osios vietos lenktynes pradėjęs britas jau pirmajame rate pakilo į 5-ąją poziciją, o neįpusėjus lenktynėms jau tenkinosi antra vieta.

Trečiąją vietą užėmė „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas. Už jo nugaros liko kitas suomis Valtteri Bottas su „Williams“ bolidu. Penktas lenktynėse finišavo kitas „Williams“ pilotas iš Brazilijos - Felipe Massa. Puikiai rungtynės susiklostė „McLaren“ pilotui Fernando Alonsui. Ganėtinai lėtą bolidą vairuojantis ispanas startavo 14-oje vietoje, tačiau sugebėjo iškovoti savo pirmuosius taškus šį sezoną.

7-oje vietoje finišavo Kevinas Magnussenas su „Renault“ bolidu. „Renault“ ekipai šiemet tai yra pirmieji taškai „Formulės 1“ čempionate. Aštuntas liko Romainas Grosjeanas su „Haas“ bolidu. Devintoje vietoje finišavo bei savo pirmuosius taškus iškovojo Sergio Perezas su „Force India“ bolidu. Paskutinį tašką užsidirbo kitas „McLaren“ lenktyninkas Jensonas Buttonas.

Rusijoje lenktynių nebaigė keturi lenktyninkai. Keturis kart pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis su „Ferrari“ bolidu pirmajame rate buvo tiesiog „subombarduotas“. Į vokietį du kartus rėžėsi „Red Bull“ pilotas, rusas Daniilas Kvyatas. Lenktynės taip pat nesėkmingai susiklostė ir Maxui Verstappenui, Nico Hulkenburgui, Rio Haryanto.

Sekančios „Formulės 1“ lenktynės galiausiai įvyks ir Europoje, saulėtoje Ispanijoje. „Katalonijos“ trasoje pilotai lenktyniaus Gegužės 15-tą dieną.