Kostas Sloukas pelnė 10 taškų ketvirtajame kėlinyje, o Bogdanas Bogdanovičius smeigė svarbų tritaškį paskutinę minutę – tai lėmė pirmąją „Fenerbahce“ pergalę 75:69 Eurolygos ketvirtfinalyje prieš Madrido „Real“.

Jonas Mačiulis į varžovų krepšį įmetė 3 taškus, gynyboje atkovojo vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išvengė klaidų, tačiau kartą prasižengė. Per nepilnas 12 žaidimo minučių (11:43) J. Mačiulis prametė tritaškį, pataikė vienintelį dvitaškį bei realizavo 1 baudos metimą iš 2.

13 taškų svečiams pelnė Felipe Reyesas, po 12 – Sergio Llullas ir Sergio Rodriguezas, 10 – Rudy'is Fernandezas. Po 17 taškų prie pergalės prisidėjo Kostas Sloukas ir Bogdanas Bogdanovičius, 10 – Ekpe Udohas.

„Sudėtingos rungtynės. Stambule labai sunku žaisti. Stengėmės būti agresyvesni gynyboje. Turime toliau sunkiai dirbti. Serija ilga, lengva nebus, tačiau jei žaisime kaip antroje rungtynių dalyje, turime šansų laimėti“, - kalbėjo R. Fernandezas.

Anot jo, „Real“ nepiktnaudžiavo metimais nuo trijų taškų linijos: „Esame metikai ir stengiamės atakuoti, kai turime galimybę nuo tritaškio linijos. Ir pataikome. Taip žaidėme visą šį sezoną.“ "Real" metė 34 tritaškius, iš jų pataikė 8 (23,5 proc. taiklumas).

Eurolygos čempionų titulą ginančio "Real" treneris Pablo Laso kvietė pamiršti šias rungtynes ir galvoti apie ateinančias. "Žinome, kad jei norime laimėti šią seriją, mums būtina laimėti rungtynes Stambule. Reikia sutvarkyti gynybą ir mažiau klysti.

Antrąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes komandos ketvirtadienį vėl žais Stambule.ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2016 metų gegužės 13-15 dienomis vyks Vokietijos sostinėje Berlyne.

Kitose rungtynėse Rusijos čempionas Maskvos CSKA klubas, antradienį pirmosiose ketvirtfinalio iki trijų pergalių rungtynėse namuose 84:74 (25:20, 19:20, 19:16, 21:18) nugalėjęs Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) krepšininkus. 23 taškus nugalėtojams pelnė Milošas Teodosičius, 21 – Kyle'as Hinesas, 13 – Nikita Kurbanovas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Stefanas Jovičius ir Quincy'is Milleris (po 14 tšk.) bei Tarence'as Kinsey'is (11 taškų). Antrąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos Rusijos sostinėje žais ketvirtadienį.