Migrantų krizė Europoje (nuotr. SCANPIX)

Migrantų krizė Europoje (nuotr. SCANPIX)

Kai kurie Europos politikai kaltina Rusiją pridėjus ranką prie migrantų krizės aštrėjimo, „Bloomberg“ rašo apžvalgininkas Joshas Roginas.

Anot jo, net prieš tragiškus įvykius Briuselyje, Europoje vyravo prieš musulmonus ir pabėgėlius nukreiptos nuotaikos. Dauguma migrantų pabėgo nuo skurdo Artimuosiuose Rytuose ir ieškojo geresnio gyvenimo Vakarų šalyse. Tačiau, pasak Europos pareigūnų, daugelis migrantų net nepasiekia išsvajotosios Vakarų Europos, o savo migranto kelią baigia Rusijoje. Kur, kaip žinia, gana dažnu atveju gajos propagandinės nuotaikos.

Taigi Rusija turi savo tikslą, kodėl migrantus nori sulaikyti būtent savojoje šalyje. Tai susiję su įtaka Vakarams.

Ieško palaikymo Vakaruose

Praėjusį savaitgalį Briuselyje Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas sakė, kad tokie žmonės Rusijoje dažnai slepia savo kaip nuolatinų Rusijos gyventojų statusą.

„Matome tūkstančius migrantų, kurie ateina iš Suomijos per Rusijos-Suomijos sieną, kažkas ten tikrai vyksta“, - sakė estų prezidentas.

Šiuos migrantus Rusija linkusi remti, nes jie gali padėti kraštutinių dešiniųjų partijoms turėti didesnę įtaką Europos šalių vyriausybėse, bandant ginti Rusijos poziciją. Prorusiškos partijos jau yra įgijusios svarbią įtaką Slovėnijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje ir kitur. Šie atstovai vyriausybėse skatina stiprinti ryšius su Rusija ir pamiršti Vakarus.

 Rusijai sekasi?

Rusija remia oro smūgius Sirijoje, kurie yra labiausiai taikomi tose teritorijose, kur daugiausia civilių žmonių. Kaip sakė NATO generolas Phillipe‘as Breedlove‘as, Rusija savo misiją suvokia kaip bandymą pasunkinti Europos apsisprendimą. Estijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad dešiniųjų populistų šiomis dienomis galima rasti kone kiekvienoje Europos valstybėje.

„Politika, nuteikta prieš pabėgėlius tik auga“, – konstatuoja Zsuzsanna Szelenyi, opozicinės partijos Vengrijoje atstovė. „Rusija siekia sutrikdyti Europą ir tai jai sekasi“, – kalbėjo politikė.

Rusijos nuolatinis atstovas ES šalyse Vladimiras Chizhovas sakė, kad neva Estijos prezidento pareiškimas, kad musulmonų, atkeliaujančių į Europą š Rusijos yra per daug, gerokai hiperbolizuotas.

„Bendra teorija, kad Rusija naudojasi migrantų krize siekdama sukelti papildomą sąmyšį Europoje yra labai sujaukta“, – sakė jis.

Sukėlė skandalą dėl mergaitės

Sausį Rusijos užsienio reikalų ministras metė kaltinimus Vokietijos Vyriausybei dėl to, kad gauja išžagino 13 metų mergaitę. Toji gauja – musulmonai pabėgėliai.

Berlynas atsakė, kad tokio įvykio net nebuvo. Po tokio Rusijos pareiškimo Vokietijos gatvėse kilo protestai ir neramumai, žmonės pasipiktino pabėgėlių priėmimo politika. Tiesa, daugelyje kitų Europos šalių tokie S. Lavrovo kaltinimai buvo suvokiami kaip eilinis ugnies pakurstymas.

„Tai yra tragedija, kuri apibendrina dabartinę situaciją Europoje“, – sakė T. Ilvesas.

Net jeigu Rusija musulmonus per sieną stumia ne sąmoningai, Rusija siekia sukurti nestabilumą Europoje. Tokiu būdu sau sukurdama pranašumą.

„Nesvarbu ar tyčia, ar ne. Rusija pasiekia tą patį rezultatą“, – sakė senatorė Žana Shaheen.

Uždarius vadinamąjį Balkanų maršrutą, toliau mažėja į Vokietiją atvykstančių pabėgėlių skaičius, pranešė agentūra „Reuters".

Kovą iki šiol į šalį atvyko 4 587 migrantai, pranešė policija. Tai yra vidutiniškai 208 nauji atvykėliai per dieną. Antradienį Vokietiją pasiekė 99 migrantai.

Iki vasario 15-osios kasdien į Vokietiją dar atvykdavo po daugiau kaip 2 000 pabėgėlių per dieną. Po šios datos skaičiai pradėjo staigiai mažėti. Daugiau kaip 300 pabėgėlių per vieną dieną pastarąjį kartą suskaičiuota kovo 6-ąją.

Per visą vasarį, policijos duomenimis, į Vokietiją atvyko 38 570 prieglobsčio prašytojų - vidutiniškai po 1 330 per dieną. Sausį jų buvo 64 700 - maždaug 2 086 kasdien. Praėjusią vasarą ir rudenį daug savaičių kiekvieną dieną atvykdavo po 7 000 migrantų.  

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (6)
  Komentuoti

  Užsienis

  Kelionė (nuotr. TV3)
  Rusas įgyvendino savo svajonę – pasiekė pasaulio rekordą 2016.07.25 22:33 Prieš beveik dvi savaites nuotykių ieškotojas rusas balionu pradėjo kelionę aplink Žemę. Ką gi – 64-erių Fiodoras pagaliau nusileido ant žemės Vakarų Australijoje ir pasiekė naują pasaulio rekordą. Žinoma, reikėjo dar iškentėti kietą nusileidimą. Kapsulė net ir palietusi žemę niekaip nesustojo, balionas ją vis kelė ir ...
  Incidentas (nuotr. TV3)
  Šeimos tragedija: dėl noro pamokyti vyrą į žvėrių nasrus pateko dvi moterys 2016.07.25 22:21 Vienai šeimai tragiškai baigėsi pasivažinėjimas Pekino safario parke. Pamokyti prie vairo sėdintį vyrą sumaniusi moteris išlipo iš automobilio tigrų aptvare, o tigrai tuo ir pasinaudojo. Dalį kraupaus incidento pavyko užfiksuoti Pekino laukinio gyvenimo parko saugumo kameroms. Su vyru susiginčijusi moteris išlipo iš ...
  Turkish Airlines (nuotr. SCANPIX)
  „Turkish Airlines“ darbuotojai – susiję su pučo organizavimu? 2016.07.25 22:09 Turkijos nacionalinė aviakompanija „Turkish Airlines“ pirmadienį pranešė atleidusi 211 savo darbuotojų dėl jų įtariamų sąsajų su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenas, kurį kaltina dėl praėjusią savaitę nepavykusio perversmo organizavimu.
  Incidentas traukinyje
  Skandalas viešajame transporte: nepaklususiam vaikui pensininkas užlaužė rankas (6) 2016.07.25 18:56 Jungtinės Karalystės viešajame transporte užfiksuotas incidentas, kuris padalino britų visuomenę. Šalies žiniasklaidos priemonės paviešino nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip pagyvenęs vyriškis traukinyje, važiuojančiame į Mančesterį, laiko užlaužęs vaiko ranką. Berniukas traukiniu keliavo su grupe. Jis sėdėjo kartu su ...
  Vokietijoje susisprogdinęs siras – ne sykį bandęs nusižudyti psichopatas islamistas (nuotr. SCANPIX)
  Vokietijoje susisprogdinęs siras buvo džihadistas 2016.07.25 18:07  Prieglobsčio Vokietijoje prašęs siras, kuris susisprogdino neįleistas į muzikos festivalį Ansbache, buvo pagirtas grupuotės „Islamo valstybė“, kuri pavadino jį savo „kariu“, pranešė pirmadienį su džihadistais susijusi naujienų agentūra „Amaq“. Pasak agentūros vienas IS „vidaus šaltinis“ sakęs, kad sekmadienį ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. liepos 26 d.
  Alytus
  +27
  -
  Kaunas
  +28
  -
  Vilnius
  +26
  -
  Panevėžys
  +28
  -
  Klaipėda
  +24
  -
  Šiauliai
  +28
  2.2 m/s
  Utena
  +26
  -

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms
  +26
  weather value Showers and thunderstorms
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų