Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Ginklas (nuotr. Fotolia.com)
  Alytaus rajone moteris rado neregistruotų ginklų ir šaudmenų 2016.07.24 09:27 Alytaus rajone, tėvų namuose moteris rado neregistruotų ginklų ir šaudmenų bei perdavė juos pareigūnams. 1956 metais gimusi N. S. Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams pranešė, kad tvarkydamasi tėvų namuose rado neregistruotą 16 kalibro lygiavamzdį šautuvą, 19 vienetų 16 kalibro, 3 vienetus 12 ...
  Ligoninė (nuotr. Fotolia.com)
  Neblaivus pacientas užsipuolė Prienų ligoninės mediką 2016.07.24 09:18 Neblaivus į Prienų ligoninę atvežtas vyras užsipuolė priėmimo skyriaus gydytoją. Alytaus apskrities policijos duomenimis, 1987 metais gimęs ligoninės skubios pagalbos skyriaus gydytojas Prienų pareigūnams pranešė, kad šeštadienį, apie 23.10 minučių greitosios medikų atvežtas 1987 gimęs S.U. prie pastato lauko durų sudavė ...
  Avarija prie Nemenčinės: į ligoninę išvežta nėščia moteris nuotr. Broniaus Jablonsko
  Avarija prie Nemenčinės: į ligoninę išvežta nėščia moteris 2016.07.23 14:32 Šeštadienio vidurdienį prie Nemenčinės, šalia degalinės EMSI, automobilis „Volvo S60“ į šviesoforo konstrukciją. Paaiškėjo, kad per avariją nukentėjo automobilyje buvusi nėščia moteris, kuri išvežta į ligoninę. Kodėl „Volvo“ vožėsi į šviesoforo konstrukciją? Pirminiais duomenimis, pirmąja eismo juosta važiavo ...
  Žvakė (nuotr. Fotolia.com)
  Pareigūnai aiškinasi, ar motina naujagimį galėjo palikti mirti 2016.07.23 11:32 Pareigūnai aiškinasi, ar penktadienį kūdikį pagimdžiusi moteris Raseinių rajone galėjo palikti jį mirti. Kaip BNS informavo Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovai, penktadienį, apie 16.30 Raseinių rajono Užkalnių kaime 22 metų moteris pagimdė kūdikį. Policijos duomenimis, moteris tualete pagimdytą ...
  Gaisravietėje ugniagesiai pritrūko vandens nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vilniuje sudegė automobilių dalių angaras 2016.07.23 06:53 Naktį Vilniuje užsiliepsnojo angaras, šalia jo esančios įmonės sargas ugniagesiams neleido pasinaudoti vandens rezervuaru. Bendrajam pagalbos centrui apie gaisrą Liepkalnio gatvėje buvo pranešta šeštadienį 2.52 val. Atvažiavus ugniagesiams, iš angaro jau veržėsi atvira liepsna. Ugnis labai greitai plito, viduje griaudėjo ...
 • DAUGIAU REZULTATŲ >

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. liepos 24 d.
  Alytus
  +26
  -
  Kaunas
  +27
  -
  Vilnius
  +27
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +27
  -
  Klaipėda
  +23
  -
  Šiauliai
  +26
  2.2 m/s
  Utena
  +27
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +27
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų