Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

REKLAMA

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

REKLAMA

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Medininkų bylos paskelbimas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Teismas: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (1) 2016.10.28 14:14 Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus. „Kaltinimas pilnai pasitvirtino“, – sakė teisėja Jolanta Čepukėnienė. Rusijos piliečiai Andrejus Laktionovas, Česlavas Mlinykas ir Aleksandras Ryžovas ...
  Avarija (nuotr. TV3)
  Policija prašo pagalbos: mažametę automobiliu parbloškusi vairuotoja paspruko 2016.10.28 12:56 Sostinės pareigūnai tiria eismo įvykį, kai spalio 25 d. apie 7 val. 15 min. ties Laisvės pr. 79-tu pastatu, Vilniuje, nenustatytas automobilis, vairuojamas nenustatyto asmens (moters), nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė bei sužalojo dvylikametę mergaitę. Mergaitę partrenkęs automobilis iš įvykio vietos nuvažiavo.
  Alkoholis (nuotr. Fotodiena.lt)
  Ligoninėje mirė alkoholiu apsinuodijęs vyras 2016.10.28 12:31 Ketvirtadienio rytą ligoninėje Klaipėdoje mirė vyras, kuris buvo apsinuodijęs alkoholio surogatais. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 1962 metais gimęs vyras į ligoninę atgabentas apie 16 valandą trečiadienį, ketvirtadienio rytą jis mirė. Įtariama, kad apsinuodijęs vyras taip pat buvo ...
  Perėja (nuotr. Fotolia.com)
  Šalčininkuose perėjoje vaiką kliudęs vairuotojas pasišalino iš įvykio vietos 2016.10.28 12:25 Šalčininkuose penktadienio rytą perėjoje automobilis kliudė vaiką, pirminiais duomenimis, vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino. Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policija, 8.34 val. gautas pranešimas, kad Šalčininkuose, ties Mokyklos gatvės 22-uoju namu, į mokylą einantį 10-metį berniuką kliudė automobilis. ...
  Konstantinas Michailovas nuteistas už nusikaltimus žmoniškumui nuotr. Broniaus Jablonsko
  Laukiama nuosprendžio Medininkų žudynių byloje 2016.10.28 10:30 Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių. Dėl žudynių teisiami Rusijos piliečiai Andrejus Laktionovas, Česlavas Mlinykas ir Aleksandras Ryžovas. Kaltinamieji teismo procese Lietuvoje nedalyvauja, ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +7

  Šiauliai

  +9

  Klaipėda

  +8

  Panevėžys

  +7

  Utena

  +9

  Kaunas

  +7

  Vilnius

  +9

  Alytus

  +7
  Vilnius
  2016-10-28 22:36
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Virginija Krasauskienė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų