Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Nelaimė sostinėje: Seimo narys partrenkė dviratininką nuotr. Broniaus Jablonsko
  Nelaimė sostinėje: Seimo narys partrenkė varžybose dalyvaujantį dviratininką 2016.06.29 21:49 Vilniuje, Gynėjų gatvėje, trečiadienio vakarą įvyko eismo nelaimė. Pranešta, kad automobilis partrenkė dviratininką. Sužalotas vyras buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Apie pavojų jo gyvybei nepranešama. Pirminiais duomenimis, eismo įvykį sukėlė Seimo narys. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad automobilį vairavo Seimo kaimo ...
  Masinė avarija prie Gariūnų nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vilniaus pakraštyje – masinė avarija: sudaužyti 7 automobiliai 2016.06.29 18:21 Vilniuje Gariūnų gatvėje susidūrė mažiausiai 7 transporto priemonės. Dėl avarijos, pirminiais duomenimis, kaltas paskutinis automobilis. Jo vairuotojas nespėjo sustabdyti ir rėžėsi į dėl spūsties stabdančius automobilius. Nors automobiliuose buvo ir vaikų, tačiau niekas rimčiau nenukentėjo. Iš pradžių manyta, kad ...
  Žvakė (nuotr. Fotolia.com)
  Tragedija Vilniaus rajone: nuskendo mergaitė 2016.06.29 08:49 Antradienį Vilniaus rajone esančiame Didžiasalio kaime tvenkinyje nuskendo mergaitė, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pranešimas apie tvenkinyje skęstantį vaiką gautas 14.38 val. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai 14.53 val. iš aštuonių metrų nuo kranto, keturių metrų gylio ištraukė 2004 metais ...
  Vilniuje, K. Kalinausko gatvėje, nužudytas advokatas, Vilniaus tarybos narys Sergejus Novikovas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)
  Advokato Sergejaus Novikovo žudikui jokios malonės: bausmė nesikeis 2016.06.28 18:50 Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė vilniečio Jono Dambrausko, nuteisto kalėti už žinomo advokato ir sostinės tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymą, gynėjo skundą. „Visos aplinkybės ir jas patvirtinantys įrodymai teismų išsamiai išnagrinėti ir nepalieka abejonių, kad teismai pagrįstai nustatė, kad Sergejų ...
  Žilvinas Ruminas teisme nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vairuotojo triumfas teisme: nuginčijo alkotesterio parodymus (3) 2016.06.28 18:00 Vairuotojui teisme pavyko nuginčyti alkotesterio parodymus - Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nutraukė administracinę bylą vilniečiui dėl vairavimo išgėrus ir konstatavo, kad jis vairavo blaivus. Vairuotojo advokatas Sigitas Židonis BNS sakė, kad teismas rėmėsi kraujo tyrimu. Vilniaus priklausomybės ligų ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Ket 06-30 Lenkija 22 : 00 Portugalija
  Pen 07-01 Velsas 22 : 00 Belgija
  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. birželio 30 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +14
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +14
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +14


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. birželio 30 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +14
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +14
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +14
  Į viršų