Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

REKLAMA

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

REKLAMA

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Policija nuotr. Broniaus Jablonsko
  Neblaivus 17-metis įtariamas žiauriai nužudęs savo močiutę 2017.01.17 12:16 Kaune pirmadienį nužudyta moteris, sulaikyti neblaivūs moters anūkas ir dar vienas įtariamasis, pranešė Policijos departamentas. 1946 metais gimusios moters lavonas su kirstine žaizda galvoje rastas jos namuose J.Borutos gatvėje. Įvykio vietoje policija sulaikė 2000 metais gimusį moters anūką, kuriam nustatytas 0,84 ...
  Sostinėje siautėjusios moksleivės dar neseniai kovojo už laisvę (nuotr. facebook.com)
  Sostinėje siautėjusios moksleivės dar neseniai kovojo už laisvę 2017.01.17 11:57 Socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį buvo įkeltas vaizdo kamera užfiksuotas chuliganiškas elgesys – grupelės merginų išpuolis prieš lengvąjį automobilį. Šį vaizdo įrašą įkėlęs jaunuolis kartu pasidalino žinute ir prašymu dalintis juo, kad būtų surastos kaltininkės. Vaikinas parašė, kad vaizdo įraše užfiksuotas įvykis ...
  Nelaimė Šeškinėje: rastas mirtinai susižeidęs vyras nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vilniaus Šeškinės mikrorajone – baisi nelaimė: rastas negyvas vyras 2017.01.17 11:36 Vilniaus Šeškinės mikrorajone – baisi nelaimė. Pareigūnai praneša, kad ryte, maždaug 9.30 val., Ukmergės gatvėje rastas negyvas vyras su daugybiniais sužeidimais. Atvykę medikai konstatavo, kad vyrą ištiko mirtis, tačiau tikslių aplinkybių, kaip tai įvyko, nepateikia. Paaiškėjo, kad miręs vyras buvo 31 metų amžiaus. ...
  Ligoninė (nuotr. TV3)
  Pro langą iškritusio vyro istorijoje – kraupios detalės (2) 2017.01.16 21:33  Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai iš visų jėgų bando išgelbėti 29-erių vyro gyvybę. „Jo būklė yra kraštutinai sunki, yra galvos trauma, vidaus organų plyšimai, lūžiai dubens, šonkaulių, operuotas, galva operuota, kepenų plyšimai sutvarkyti, buvo hemoraginis šokas, labai stipriai nukraujavęs“, - sako ...
  Vaistai (nuotr. Policijos)
  Moteris manėsi radusi kontrabandibę „aukso gyslą“ 2017.01.16 19:29 Radviliškio rajone praėjusią savaitę sulaikyta 321 dėžutę nelegalių rusiškų vaistų gabenusi moteris. Radviliškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai dirbdami Radviliškio rajone, Kutiškių kaime, sustabdė patikrinimui automobilį „Audi 80“. Vairuotojos elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų. Paprašius ...
  Orai
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ
  -8
  Vilnius
  2017-01-17 12:45
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Monika Dapkevičiūtė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų