Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

REKLAMA

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

REKLAMA

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Naktinis kriminalistų laimikis – ir kanapės, ir jų auginimo laboratorija (nuotr. Policijos)
  Naktinis kriminalistų laimikis apstulbino 2016.09.30 12:11 Kauno pareigūnai aptiko netikėtą laimikį. Policijai nusikaltėliai jau žinomi, tačiau panašu, kad apkvailinti pareigūnų jiems nepavyksta.  Remiantis pareigūnų išplatintu pranešimu, buvo rasta apie 16 kg kanapių. Pastatas Ukmergės r., kuriame buvo rastos narkotinės medžiagos, specialiai pritaikytas ne tik jų ...
  FNTT (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  Gudrią aferą rezgę sukčiai padarė svarbią klaidą ir buvo pričiupti 2016.09.30 12:09 Baltijos šalyse sunkvežimius MAZ pardavinėjanti bendrovė kelerius metus nemokėjo mokesčių. Įmonės vadovas teikė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) deklaracijas, tačiau į valstybės biudžetą nesumokėjo per 86 tūkst. PVM, rodo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdybos baigtas ikiteisminis tyrimas.
  Avarija Ozo gatvėje nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vilniaus Ozo gatvėje – nemalonus incidentas: motociklininkui prireikė medikų 2016.09.30 12:00 Penktadienį Vilniuje prieš pietus judrioje Ozo gatvėje – nemalonus incidentas, dėl kurio kaltės prisiimti niekas neskuba. Kaip pranešama, susidūrė lengvasis automobilis „Audi“, motociklas ir sunkvežimis. Pirminiais duomenimis, lengvasis automobilis suko iš šalutinės gatvelės ir nepastebėjo motociklo. Tiesa, liudininkų ...
  Ligoninė (nuotr. Fotolia.com)
  Utenos rajone – baisi nelaimė: mergaitei lūžo kaukolė 2016.09.30 09:04 Ketvirtadienį Utenos rajone esančiame Pačkėnų kaime nuo laiptų nukritusi susižalojo mažametė mergaitė. Policijos departamento duomenimis, nelaimė įvyko apie 17.20 val. Vienerių metų ir aštuonių mėnesių amžiaus mergaitė nukrito nuo antro aukšto laiptų platformos, jai lūžo kaukolė. Mažametė gydoma Vilniaus ligoninėje. ...
  Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Tauragiškis jūrų kelte išdūrė apsaugos darbuotojui akį 2016.09.30 09:02 Policija tiria rugsėjo viduryje iš Švedijos į Klaipėdą plaukusiame jūrų kelte įvykusį incidentą, kai besipriešinęs tauragiškis išdūrė apsaugos darbuotojui akį. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nelaimė įvyko rugsėjo 16 dieną. 1972 metais gimęs tauragiškis pasipriešino dirbusiam apsaugos ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. rugsėjo 30 d.
  Alytus
  +19
  -
  Kaunas
  +18
  2.2 m/s
  Vilnius
  +18
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +17
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +17
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +17
  4.5 m/s
  Utena
  +18
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  +18
  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  Toks jausmas lyg būtų +10

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų