Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

REKLAMA

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Broniaus Jablonsko)
  Kaune liepsnoja namas 2016.12.09 22:43  Penktadienio vakarą apie 21 val 30 min. Bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Kaune, Studentų gatvėje dega namas. Į įvykio vietą iš karto išskubėjo tarnybų ekipažai.
  Kailių salonas (nuotr. TV3)
  Tarsi filme: ilgapirščiai profesionaliai apšvarino kailių saloną 2016.12.09 22:39 Prabangiausių kailinių pakabos tuščios, manekenai išvartyti, rankinės išmėtytos, o tūkstančius kainuojantys drabužiai sumindžioti guli ant žemės. Tokį kraupų vaizdą, atėjęs į savo prabangių kailinių parduotuvę išvydo jos savininkas. Parduotuvės stogas išluptas, matomai per jį, pralobti užsimanę vagišiai ir įlipo. Šoko ...
  Po sprogimo (nuotr. TV3)
  Pakaunėje stiprus sprogimas iki pamatų sugriovė gyvenamąjį namą 2016.12.09 20:40 Raudondvaryje, Akacijų gatvėje naktį atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Sprogus dujų balionams, liepsnos prarijo visą žmonių užgyventą turtą, sudegė viskas – nuo daiktų iki sienų. Kaimynai pasakoja, iš pradžių nepatikėję, kad kaimynystėje dega namas. Teigia manę, kad sproginėja fejerverkai.
  Degantis automobilis (nuotr. TV3)
  Važiavo į mišką pavedžioti šuns, bet liko be automobilio 2016.12.09 20:00 Šilutės ugniagesiai pavakare atskubėjo gesinti prie Ramučių degalinės liepsnose paskendusio automobilio. O šis akimirksniu sudegė – atvažiavus ugniagesiams iš jo jau buvo belikę metalo griaučiai. Paaiškėjo, kad nelaimė įvyko moteriai atvažiavus į mišką pavedžioti šuns. Gyvūnėliui prisilaksčius jo šeimininkė susiruošė ...
  Kauno miesto savivaldybė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Savivaldybės korupcijos skandalas įtraukė dar du asmenis 2016.12.09 16:06 Korupciją Kauno rajono savivaldybėje tirianti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šią savaitę įtarimus pareiškė dar dviem įtariamiesiems. „Trečiadienį buvo sulaikyti du asmenys. (...) Jiems buvo pritaikytos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jie paleisti“, – BNS penktadienį sakė STT Viešųjų ryšių ...


  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +3

  Šiauliai

  +6

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +5

  Utena

  +4

  Kaunas

  +5

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +5
  Vilnius
  2016-12-09 23:18
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Gytis Štramaitis

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų