Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Petro Dimšos teismas nuotr. Broniaus Jablonsko

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, kurio metu žuvo dviračiu važiavęs žmogus, konstatavo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai tinkamai vertino įrodymus ir bausmę pritaikė teisingai.

Galutinėje ir neskundžiamoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje konstatuojama, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai. Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės), 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Aktorius neatsižvelgė į eismo intensyvumą, nepasirinko saugaus greičio, todėl, priartėjęs prie ta pačia kryptimi, dešiniu kelio kraštu dviračiu važiavusio vyro, laiku jo neapvažiavo. P. Dimša į jį atsitrenkė, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu dviratininkas žuvo.

REKLAMA

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. Tai įrodo ir eksperto išvados: lakas, rastas ant dviračio detalių, bei P. Dimšos vairuoto automobilio „VW Polo“ lakas yra vienodi. Bylos medžiagoje taip pat aiškiai matomos įvykio vietoje paliktos automobilio padangų protektorių žymės.

Pasak liudininkų bei eksperto, jie priklausė P. Dimšos automobiliui „VW Polo“. Skirtingai nei teigia kasatorius, dviratininkas jokių Kelių eismo taisyklių nepažeidė ir užpakalinių stabdžių nebuvimas jokios įtakos šiam eismo įvykiui neturėjo. Kasacinio teismo nuomone, būtent P. Dimša per vėlai pastebėjo dviratį ir prasilenkdamas su juo nepaliko saugaus atstumo bei dėl to susidūrė su juo. Teismas taip pat pažymėjo, kad liudytojų parodymai patvirtina, jog būtent Petras Dimša dalyvavo eismo įvykyje.

Nė vienam iš jų kasatorius nesakė, kad eismo įvykyje dalyvavo kitas automobilis. Apie tamsaus automobilio dalyvavimą eismo įvykyje nieko neminėjo ir po kelių dienų atvykęs pas tyrėją. Šią versiją aktorius pateikė vėliau teisme. Pasak liudytojų, po įvykio aktorius buvo labai susijaudinęs.

REKLAMA

„Susijaudinimą patvirtina ir pats kasatorius, teigdamas, kad dėl to išgėrė visą buteliuką gudobelės tinktūros. Tačiau nesuprantama tokio susijaudinimo priežastis, jei kasatorius nedalyvavo eismo įvykyje ir jam nebuvo dėl ko pergyventi“, - pažymima šiandien paskelbtoje LAT nutartyje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojantiems įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

 

Gairės:  teismas, byla, dimša
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Šilutiškių šeimos tragedija: gaisras turtą suniokoja antrą kartą (nuotr. TV3)
  Šilutiškių šeimos tragedija: gaisras turtą suniokoja antrą kartą 2016.08.27 19:26 Šilutės rajone sudegė daugiavaikės šeimos ūkinis pastatas. Turtą liepsnose praradusią šeimą nelaimės tiesiog persekioja. Prieš dešimtmetį toje pačioje vietoje sudegė jų gyvenamasis namas. Šeštadienio rytą Inkaklių kaime kilo didžiulis gaisras – užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Į įvykio vietą išsiųstos Šilutės ...
  Naktį Kelių policininkams įkliuvo penki girti vairuotojai nuotr. Broniaus Jablonsko
  Vilniuje įkliuvo tiek girtų vairuotojų, kiek seniai per vieną naktį nėra buvę 2016.08.27 17:03 Naktį sostinės Kelių policijos pareigūnai mieste ir Vilniaus rajone sučiupo penkis girtus vairuotojus. Dar du neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Rasų gatvėje sustabdytas taksi, juo į žvejybą važiavo keli vyrai. Kelionę į Elektrėnus teko atidėti – vairuotojui nustatytas 1,47 promilės girtumas. Paaiškėjo, kad prie vairo ne ...
  Prabangus automobilis sostinėje išvertė stulpą  (nuotr. tv3.lt)
  „Jaguar“ vairuotojas siautėjo po Vilniaus centrą sustojo tik po smūgio 2016.08.27 16:47 Šeštadienį eismo įvykis sostinės centre A. Goštauto gatvėje įvyko po pietų. Pirminiais duomenimis, neblaivus automobilio „Jaguar“ vairuotojas trenkėsi į šviesoforą prie Baltojo tilto. Kaip paaiškėjo vėliau, liudininko teigimu, tas pats vairuotojas pabėgo iš kito eismo įvykio, kurį sukėlė kieme, Gedimino pr.
  Kūdikis (nuotr. Fotolia.com)
  Mažylės mirtį Trakų rajone aiškinasi policija 2016.08.27 16:17 Policija aiškinasi Trakų rajone gimusios naujagimės mirties priežastį. Penktadienio paryčiais apie 5 val. Onuškio miestelyje, namuose, 29 metų moteris pagimdė moteriškos lyties negyvą kūdikį. Įvykio aplinkybės ir kūdikio mirties priežastis tiriamos.
  Paviešinta filmuota medžiaga iš avariniu būdu nusileidusio lėktuvo Vilniuje (nuotr. asm. archyvo)
  Paviešinta filmuota medžiaga iš avariniu būdu nusileidusio lėktuvo Vilniuje (2) 2016.08.27 15:41 Vilniaus oro uoste penktadienio vakarą avariniu būdu nusileido Lenkijos nacionalinės oro vežėjos LOT lėktuvas, skraidinęs virš 70 keleivių, iš jų nei vienas nenukentėjo. Šeštadienį vaizdo įrašu iš lėktuvo pasidalijo Žymantas Bražiunas. Vyras filmuoti pradėjo prieš pat nusileidimą. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad žmonės ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. rugpjūčio 27 d.
  Alytus
  +13
  2.2 m/s
  Kaunas
  +12
  2.2 m/s
  Vilnius
  +13
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +11
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +12
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +13
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +13

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų