Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Du religingi mormonai tėvai, kuriems priklauso maisto papildų bendrovė, yra teisiami dėl savo pačių vaiko mirties. Sūnus mirė nuo meningito, nes tėvai nusprendė jį gydyti namų sąlygomis, nenaudojant vaistų, rašoma rawstory.com.

Davidas ir Collet Stephanai pastarosiomis dienomis vykstančiame teisme ginasi esantys nekalti dėl jų 19 mėnesių sūnaus Ezekielio mirties 2013 metais.

Kaltintojai teigia, kad pora nekvietė greitosios tol, kol jų sūnus nustojo kvėpuoti. Vietoje to vaikas buvo „gydomas“ maisto papildais, lašinamais pipete.

35-ių Collet policijai pasakojo, kad jų šeimos draugė – diplomuota seselė, įtarė jų sūnų sergant meningitu. Kaip tik dieną prieš tai jie ją išsikvietė, tačiau medikės, kuri, nors ir neįžvelgė akivaizdžių meningito požymių, patarė nuvežti vaiką į ligoninę, neklausė.

Moteris teigė, kad iš pradžių bandė „sustiprinti vaiko imuninę sistemą“ suduodama jam alyvų lapų ekstrakto, išrūgų baltymų, šaldytų uogų ir klevų sirupo mišinio.

Po dviejų savaičių ligos, kai vaikas pasidarė mieguistas ir nepaslankus, jį gydė obuolių sidro acto, krienų šaknų, svogūnų, česnakų, imbiero šaknų ir pipirų mikstūra.

Vaikas į ligoninę buvo nuskraidintas po to, kai nustojo kvėpuoti. Po penkių dienų medikai atjungė dirbtinio kvėpavimo aparatą.

Sutuoktiniams priklauso įmonė „Truehope Nutritional Support Inc.“. Kanados sveikatos departamentas 2004-aisiais nesėkmingai bandė nutraukti bendrovės platinamų papildų „Empowerplus“ gamybą, dėl teiginių, kad jie gali paveikti psichines ligas, tokias kaip maniakinė depresija.

Valdžia taip pat yra pareiškusi perspėjimus dėl papildų, kuriais, anot kaltintojų, pora davė savo mirštančiam sūnui.

Prokurorai taip pat pažymėjo, kad pora mylėjo savo sūnų ir nėra kaltinami nepriežiūra ar nužudymu, tačiau jų teigimu, tėvai privalėjo kreiptis į medikus daug anksčiau.

Davidas Stephanas mano, kad valdžia juos persekioja todėl, kad nori priversti tėvus skiepyti savo vaikus per teismus.

Jis tikina, kad nėra jokių įrodymų, jog Ezekielio mirties buvo galima išvengti, jeigu jis būtų skiepytas nuo Hib (Haemophilus influenzae type b) infekcijos.

Jeigu bus įrodyta jų kaltė, porai gresia penkeri metai kalėjimo ir visų kitų vaikų atėmimas.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (7)
  Komentuoti

  Užsienis

  Recepas Erdoganas ir Vladimiras Putinas: vienas „beveik atsiprašė“, kitas – „beveik atleido“? (nuotr. SCANPIX)
  Recepas Erdoganas ir Vladimiras Putinas: vienas „beveik atsiprašė“, kitas – „beveik atleido“? 2016.06.29 13:12 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį kalbėjosi telefonu – pirmąkart po to, kai Ankaros pajėgos pernai numušė Maskvos karinį lėktuvą prie sienos su Sirija, pranešė Kremlius. Po netikėtų pranešimų apie Turkijos „atsiprašymą“, kuris vėliau virto „vertimo klaida“ ir ...
  Aiškėja kai kurios teroro išpuolio Stambule detalės (nuotr. SCANPIX)
  Aiškėja kai kurios teroro išpuolio Stambule detalės (vaizdo įrašai) 2016.06.29 12:22 Internete yra gausu vaizdo medžiagos iš Stambulo oro uosto, kur vakar vakare teroristai mirtininkai susisprogdino ir nusinešė mažiausiai 36 žmonių gyvybes. Viename iš vaizdo įrašų užfiksuota, kaip užpuolikas detonuoja sprogmenį. Kitame į vaizdo kameras pateko su automatu po oro uosto teritoriją bėgantis smogikas. Trys ...
  Trijų mirtininkų išpuolis Stambulo oro uoste (nuotr. SCANPIX)
  Beveik 40 gyvybių nusinešęs išpuolis Turkijoje: mirtininkai į oro uostą atvažiavo taksi 2016.06.29 07:25 Turkijos ministras pirmininkas Binali Yildirimas trečiadienį paryčiais pareiškė, jog pirmieji požymiai rodo, kad trijų mirtininkų išpuolį Stambulo oro uoste surengė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“. Premjeras taip pat nurodė, kad antradienio kruvino atakos aukų skaičius padidėjo iki 36. „Pagal naujausią turimą ...
  Pelės (nuotr. Lisverse) (nuotr. Balsas.lt)
  Bandymuose su pelėmis vakcina apsaugo nuo Zikos viruso 2016.06.28 22:57 Nauji bandymai su laboratoriniais gyvūnais, taip pat vakcinų nuo Zikos viruso bandymai su pelėmis, antradienį suteikė naujų vilčių, kad vakcinomis pavyks apsaugoti žmones nuo smegenis žalojančio viruso. Dviejų vakcinų prototipų bandymai su laboratorinėmis pelėmis „suteikė visišką apsaugą nuo Zikos viruso“ vos po vienos ...
  Stambulo oro uoste – teroro išpuolis: pranešama apie du sprogimus ir ginkluotus asmenis (nuotr. Gamintojo)
  Stambulo oro uoste susisprogdino mirtininkai: dešimtys žuvusiųjų ir sužeistųjų Pranešama apie ginkluotus užpuolikus 2016.06.28 22:43 Didžiausiame Stambulo Atatiurko oro uoste antradienio vakarą užfiksuoti du sprogimai. Anot vietos valdžios pranešimų, kuriuos cituoja „CNN Turk“, sprogmenys detonuoti dviejuose skirtinguose oro uosto taškuose. Vienas iš mirtininkų susisprogdino didžiausioje šalyje atvykimo salėje.  „Reuters“ praneša, kad sprogimą ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Ket 06-30 Lenkija 22 : 00 Portugalija
  Pen 07-01 Velsas 22 : 00 Belgija
  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 29 d.
  Alytus
  +26
  -
  Kaunas
  +26
  -
  Vilnius
  +25
  -
  Panevėžys
  +26
  -
  Klaipėda
  +24
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +24
  2.2 m/s
  Utena
  +26
  -

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +25
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +15


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 29 d.
  Alytus
  +26
  -
  Kaunas
  +26
  -
  Vilnius
  +25
  -
  Panevėžys
  +26
  -
  Klaipėda
  +24
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +24
  2.2 m/s
  Utena
  +26
  -

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +25
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +15
  Į viršų