Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Du religingi mormonai tėvai, kuriems priklauso maisto papildų bendrovė, yra teisiami dėl savo pačių vaiko mirties. Sūnus mirė nuo meningito, nes tėvai nusprendė jį gydyti namų sąlygomis, nenaudojant vaistų, rašoma rawstory.com.

Davidas ir Collet Stephanai pastarosiomis dienomis vykstančiame teisme ginasi esantys nekalti dėl jų 19 mėnesių sūnaus Ezekielio mirties 2013 metais.

Kaltintojai teigia, kad pora nekvietė greitosios tol, kol jų sūnus nustojo kvėpuoti. Vietoje to vaikas buvo „gydomas“ maisto papildais, lašinamais pipete.

35-ių Collet policijai pasakojo, kad jų šeimos draugė – diplomuota seselė, įtarė jų sūnų sergant meningitu. Kaip tik dieną prieš tai jie ją išsikvietė, tačiau medikės, kuri, nors ir neįžvelgė akivaizdžių meningito požymių, patarė nuvežti vaiką į ligoninę, neklausė.

Moteris teigė, kad iš pradžių bandė „sustiprinti vaiko imuninę sistemą“ suduodama jam alyvų lapų ekstrakto, išrūgų baltymų, šaldytų uogų ir klevų sirupo mišinio.

Po dviejų savaičių ligos, kai vaikas pasidarė mieguistas ir nepaslankus, jį gydė obuolių sidro acto, krienų šaknų, svogūnų, česnakų, imbiero šaknų ir pipirų mikstūra.

REKLAMA

Vaikas į ligoninę buvo nuskraidintas po to, kai nustojo kvėpuoti. Po penkių dienų medikai atjungė dirbtinio kvėpavimo aparatą.

Sutuoktiniams priklauso įmonė „Truehope Nutritional Support Inc.“. Kanados sveikatos departamentas 2004-aisiais nesėkmingai bandė nutraukti bendrovės platinamų papildų „Empowerplus“ gamybą, dėl teiginių, kad jie gali paveikti psichines ligas, tokias kaip maniakinė depresija.

Valdžia taip pat yra pareiškusi perspėjimus dėl papildų, kuriais, anot kaltintojų, pora davė savo mirštančiam sūnui.

Prokurorai taip pat pažymėjo, kad pora mylėjo savo sūnų ir nėra kaltinami nepriežiūra ar nužudymu, tačiau jų teigimu, tėvai privalėjo kreiptis į medikus daug anksčiau.

Davidas Stephanas mano, kad valdžia juos persekioja todėl, kad nori priversti tėvus skiepyti savo vaikus per teismus.

Jis tikina, kad nėra jokių įrodymų, jog Ezekielio mirties buvo galima išvengti, jeigu jis būtų skiepytas nuo Hib (Haemophilus influenzae type b) infekcijos.

Jeigu bus įrodyta jų kaltė, porai gresia penkeri metai kalėjimo ir visų kitų vaikų atėmimas.

REKLAMA
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (7)
  Komentuoti

  Užsienis

  Turkija stiprina smogikų Sirijoje puolimą (nuotr. SCANPIX)
  Atakos tęsiasi: Turkijos karo lėktuvai bombardavo kurdus 2016.08.29 18:50 Turkijos karo lėktuvai pirmadienį bombardavo kurdų kovotojų taikinius Irako šiaurėje, Ankarai intensyvinant savo karinę operaciją prieš „Islamo valstybės“ džihadistus ir kurdų kovotojus kaimyninėje Sirijoje, pranešė valstybinė žiniasklaida. Turkijos karinių oro pajėgų lėktuvai nuo 9 val. 30 min. iki 10 val. 55 min. ...
  Lenkija atsikirto Vokietijai dėl pabėgėlių (nuotr. SCANPIX)
  Lenkija atsikirto Vokietijai dėl pabėgėlių 2016.08.29 17:42 Vokietijos kanclerė Angela Merkel neteisi kritikuodama Europos partneres, kurios atsisako priimti pabėgėlius musulmonus, pirmadienį pareiškė Lenkijos Europos reikalų ministras Konradas Szymanskis. Interviu valstybiniam radijui ministras sakė, kad tokios šalys kaip Lenkija, atsisakančios priimti pabėgėlius pagal naują ...
  Vieta (nuotr. Fotolia.com)
  Pirmajame Estijos prezidento rinkimų rate – nesėkmė 2016.08.29 15:45 Per pirmąjį Estijos prezidento rinkimų ratą nė vienas kandidatas, siekiantis pakeisti dvi kadencijas dirbusį liberalą Toomą Hendriką Ilvesą (Tomą Hendriką Ilvesą), nesurinko būtinų 68 įstatymų leidėjų balsų. Kaip pranešana, per pirmadienį vykusį slaptą parlamento balsavimą Allaras Jõksas (Alaras Jeksas) gavo 25 ...
  Norvegijoje žaibas užmušė per 300 šiaurinių elnių (nuotr. Vida Press)
  Norvegijoje žaibas užmušė per 300 šiaurinių elnių 2016.08.29 14:15  \Daugiau kaip 300 laukinių šiaurinių elnių žuvo nuo žaibo smūgio Norvegijos pietuose, pirmadienį pranešė šalies pareigūnai. Kiek žinoma, šis incidentas yra didžiausias iš visų žinomų tokio pobūdžio įvykių. Žuvę 323 šiauriniai elniai, tarp jų 70 jauniklių, buvo rasti penktadienį vieno eigulio Hardangervidos ...
  Turkija perspėjo JAV sąjungininkus kurdus trauktis (nuotr. SCANPIX)
  Turkija perspėjo JAV sąjungininkus kurdus trauktis 2016.08.29 14:00 Turkija pirmadienį pareiškė, kad darys spaudimą ir taikysis į Sirijos kurdų kovotojų pajėgas, jei šios netesės pažadų atsitraukti į rytus nuo Eufrato upės bei apkaltino grupuotę etniniu valymu. „YPG (Kurdų liaudies apsaugos daliniai) pirmiausia... turi kaip galima greičiau trauktis į rytus nuo Eufrato. Jei jie to ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Pirmadienis, 2016 m. rugpjūčio 29 d.
  Alytus
  +13
  2.2 m/s
  Kaunas
  +14
  4.5 m/s
  Vilnius
  +14
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +13
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +14
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +14
  4.5 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms early
  +14
  weather value Showers and thunderstorms early
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų