Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Stephanų šeima, portrete - Ezekielis (nuotr. facebook.com)

Du religingi mormonai tėvai, kuriems priklauso maisto papildų bendrovė, yra teisiami dėl savo pačių vaiko mirties. Sūnus mirė nuo meningito, nes tėvai nusprendė jį gydyti namų sąlygomis, nenaudojant vaistų, rašoma rawstory.com.

Davidas ir Collet Stephanai pastarosiomis dienomis vykstančiame teisme ginasi esantys nekalti dėl jų 19 mėnesių sūnaus Ezekielio mirties 2013 metais.

Kaltintojai teigia, kad pora nekvietė greitosios tol, kol jų sūnus nustojo kvėpuoti. Vietoje to vaikas buvo „gydomas“ maisto papildais, lašinamais pipete.

35-ių Collet policijai pasakojo, kad jų šeimos draugė – diplomuota seselė, įtarė jų sūnų sergant meningitu. Kaip tik dieną prieš tai jie ją išsikvietė, tačiau medikės, kuri, nors ir neįžvelgė akivaizdžių meningito požymių, patarė nuvežti vaiką į ligoninę, neklausė.

Moteris teigė, kad iš pradžių bandė „sustiprinti vaiko imuninę sistemą“ suduodama jam alyvų lapų ekstrakto, išrūgų baltymų, šaldytų uogų ir klevų sirupo mišinio.

Po dviejų savaičių ligos, kai vaikas pasidarė mieguistas ir nepaslankus, jį gydė obuolių sidro acto, krienų šaknų, svogūnų, česnakų, imbiero šaknų ir pipirų mikstūra.

Vaikas į ligoninę buvo nuskraidintas po to, kai nustojo kvėpuoti. Po penkių dienų medikai atjungė dirbtinio kvėpavimo aparatą.

Sutuoktiniams priklauso įmonė „Truehope Nutritional Support Inc.“. Kanados sveikatos departamentas 2004-aisiais nesėkmingai bandė nutraukti bendrovės platinamų papildų „Empowerplus“ gamybą, dėl teiginių, kad jie gali paveikti psichines ligas, tokias kaip maniakinė depresija.

Valdžia taip pat yra pareiškusi perspėjimus dėl papildų, kuriais, anot kaltintojų, pora davė savo mirštančiam sūnui.

Prokurorai taip pat pažymėjo, kad pora mylėjo savo sūnų ir nėra kaltinami nepriežiūra ar nužudymu, tačiau jų teigimu, tėvai privalėjo kreiptis į medikus daug anksčiau.

Davidas Stephanas mano, kad valdžia juos persekioja todėl, kad nori priversti tėvus skiepyti savo vaikus per teismus.

Jis tikina, kad nėra jokių įrodymų, jog Ezekielio mirties buvo galima išvengti, jeigu jis būtų skiepytas nuo Hib (Haemophilus influenzae type b) infekcijos.

Jeigu bus įrodyta jų kaltė, porai gresia penkeri metai kalėjimo ir visų kitų vaikų atėmimas.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (7)
  Komentuoti

  Užsienis

  Pabėgėliai (nuotr. SCANPIX)
  Vokietijoje pabėgėliams baigiasi katino dienos 2016.05.26 22:21 Šiomis dienomis pagerėjus orams ir nurimus jūrai, į Europą mėginantys atvykti migrantai skaičiuojami tūkstančiais. Per mažiau nei savaitę Viduržemio jūroje jų išgelbėta daugiau nei 6000. Tuo metu Vokietijoje priimtas naujas pabėgėlių integracijos įstatymas. Jame numatyta, kad darbo nesusirandantys atvykėliai privalės ...
  Michailas Gorbačiovas (nuotr. SCANPIX)
  Michailui Gorbačiovui uždrausta įvažiuoti į Ukrainos teritoriją 2016.05.26 22:00 Ukrainos saugumo tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad į šalį uždraudė įvažiuoti paskutiniam Sovietų Sąjungos lyderiui Michailui Gorbačiovui dėl jo demonstruojamos paramos Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai. Ukrainos nacionalinė saugumo tarnyba (SBU) pranešė, kad 85 metų M.Gorbačiovui, kuris vadovavo Sovietų Sąjungos ...
  Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)
  Tai, ko bijojo pasaulis: Donaldas Trumpas priartėjo prie JAV prezidento posto (1) 2016.05.26 20:04 JAV milijardierius Donaldas Trumpas jau surinko magišką delegatų skaičių, kurio pakanka, kad asmuo būtų įvardintas Respublikonų partijos kandidatu į prezidento postą. Tuo baigiasi netikėtas palankumo jam pakilimas politiniame kraštovaizdyje ir paruošta dirva rudeninei prezidento rinkimų kampanijai.
  USS Zumwalt (nuotr. SCANPIX)
  Naujausias JAV ginklas – visiškai „žaidimo taisykles“ keičiantis laivas (2) 2016.05.26 19:24 Susipažinkite, tai naujausias ir moderniausias kovos laivas pasaulyje „USS Zumwalt“. Jis neseniai buvo išbandytas ir priimtas į JAV ginkluotę. Deja, šis karinių technologijų šedevras nėra matomas kiekvieno akiai, nes šio laivo neaptinka priešų radarai. Ginkluotės ekspertas Darius Antanaitis teigia, kad tai yra ypatingai ...
  Rusija planuoja „praryti“ dar vieną regioną? (nuotr. SCANPIX)
  Rusija planuoja „praryti“ dar vieną kaimyninį regioną? 2016.05.26 17:42 Pietų Osetijoje 2017 metais vyksta referendumas dėl nepripažintos respublikos prisijungimo į Rusijos Federaciją, teigiama marionetinės valdžios bendrame pranešime.

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +8
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  +6
  -
  Utena
  +8
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +8
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +8

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +8
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  +6
  -
  Utena
  +8
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +8
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +8
  Į viršų