SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

Šeštadienį į Klaipėdą atplaukė naujas Norvegijos „Statoil“ dujų krovinys.

Klaipėdoje esančio suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorės „Klaipėdos nafta“ atstovė Indrė Milinienė BNS informavo, kad apie 140 tūkst. kubų norvegiškų dujų atgabenantis dujovežis „Arctic Princess“ pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė.

„Tikimės vakare bus pradėtas krovinio perkrovimas į SGD saugyklą“, - BNS teigė I.Milinienė.

Pasak jos, krovinį tikimasi perkrauti per 48 val. Tada tuščias dujovežis „Arctic Princess“ iš uosto išplauks.

Dalis krovinio bus skirta prekybos bendrovei „Litgas“, maždaug ketvirtadalis - sutartį su „Statoil“ vasario pradžioje pasirašiusiai bendrovei „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT).

Paskutinį kartą SGD dujovežis į Klaipėdos SGD terminalą buvo atplaukęs vasario 16 dieną. Tuomet po 70 tūkst. kubų dujų atsigabeno iki tol Rusijos „Gazprom“ dujas pirkusios „Achema“ ir LDT.

LDT iki šių metų spalio įsigis daugiau kaip pusę šių metų dujų poreikio - apie 300 mln. kubų, „Achema“ - apie 700 mln. kubų, arba daugiau nei pusę viso įmonės šių metų dujų poreikio. „Litgas“, kuri SGD pirko ir pernai, šiemet pakeitė sutartį su „Statoil“ ir sumažino dujų kiekį nuo 540 mln. kubų iki 350 mln. kubų per metus, o sutartį pratęsė penkeriems metams iki 2024 metų.

Iki rugsėjo pabaigos į terminalą turėtų atplaukti iš viso 12 dujovežių, kurie iš viso atgabens apie 1,15 mlrd. kubų dujų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  Senjorai (nuotr. Fotolia.com)
  Verslininkai senjorams kiša mintį, kaip prasigyventi (2) 2016.12.09 19:32 Vilnietei Nijolei – 78-eri. Gyvena kukliame bute Lazdynų rajone. Gauna dvi pensijas, todėl sako negalinti labai skųstis. Visgi norėtų gauti ir didesnes pajamas, tačiau savo turtu nieku gyvu nerizikuotų. Čia pragyventa daug metų, viskas sava. „Tegul man milijoną duoda, bet aš nesutinku. Nu jeigu milijoną duoda... Tai ...
  Latvija ir Lietuva (nuotr. Fotolia.com)
  Latviška statistika sudavė smūgį Lietuvai 2016.12.09 19:16 Lietuva išlieka pasyviausia iš Baltijos šalių prekyboje su kitomis Europos Sąjungos narėmis, rodo Latvijos centrinės statistikos valdybos paskelbti duomenys. Per tris šių metų ketvirčius ES teko 61 proc. viso Lietuvos eksporto ir 70 proc. viso importo. Latvijos užsienio prekyboje šios dalys siekė atitinkamai 74 proc. ir ...
  Andrius Montrimas (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)
  „Lietuvos geležinkelių“ vadovas kreipsis į specialiąsias tarnybas (1) 2016.12.09 17:52 Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ po 6-erių bendradarbiavimo su prieštaringos reputacijos Rusijos koncernu „Transmashholding“ metų ketina kreiptis į specialiąsias tarnybas, norėdama sužinoti, ar Rusijos bendrovė kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, ar geležinkeliai gali toliau su ja dirbti.
  A. Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)
  Ne už kalnų – papildomas sveikatos draudimas? (5) 2016.12.09 17:16 Lietuvoje netrukus gali būti įteisintas papildomas savanoriškas sveikatos draudimas. Apie tai susitikęs su opozicijoje esančiais konservatoriais penktadienį užsiminė paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „Papildomas sveikatos draudimas galėtų atsirasti. Tik yra problema objektas - nėra aišku šiandien, ...
  “Lietuvos geležinkeliai“ (nuotr. TV3)
  Purtant „Lietuvos geležinkelius“ toliau ritasi galvos (2) 2016.12.09 16:20   Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ antrinės saugos paslaugų įmonės „Gelsauga“ vadovas Algimantas Songaila pareiškė, kad traukiasi iš pareigų. Bendrovė pastaruoju metu gaudavo didžiausius „Lietuvos geležinkelių“ užsakymus vidaus sandorių būdu.   „Patvirtiname, kad Songaila nori išeiti iš įmonės, tačiau ...


  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +3

  Šiauliai

  +6

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +5

  Utena

  +4

  Kaunas

  +5

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +5
  Vilnius
  2016-12-09 23:17
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Gytis Štramaitis

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų