SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

Šeštadienį į Klaipėdą atplaukė naujas Norvegijos „Statoil“ dujų krovinys.

Klaipėdoje esančio suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorės „Klaipėdos nafta“ atstovė Indrė Milinienė BNS informavo, kad apie 140 tūkst. kubų norvegiškų dujų atgabenantis dujovežis „Arctic Princess“ pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė.

„Tikimės vakare bus pradėtas krovinio perkrovimas į SGD saugyklą“, - BNS teigė I.Milinienė.

Pasak jos, krovinį tikimasi perkrauti per 48 val. Tada tuščias dujovežis „Arctic Princess“ iš uosto išplauks.

Dalis krovinio bus skirta prekybos bendrovei „Litgas“, maždaug ketvirtadalis - sutartį su „Statoil“ vasario pradžioje pasirašiusiai bendrovei „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT).

Paskutinį kartą SGD dujovežis į Klaipėdos SGD terminalą buvo atplaukęs vasario 16 dieną. Tuomet po 70 tūkst. kubų dujų atsigabeno iki tol Rusijos „Gazprom“ dujas pirkusios „Achema“ ir LDT.

LDT iki šių metų spalio įsigis daugiau kaip pusę šių metų dujų poreikio - apie 300 mln. kubų, „Achema“ - apie 700 mln. kubų, arba daugiau nei pusę viso įmonės šių metų dujų poreikio. „Litgas“, kuri SGD pirko ir pernai, šiemet pakeitė sutartį su „Statoil“ ir sumažino dujų kiekį nuo 540 mln. kubų iki 350 mln. kubų per metus, o sutartį pratęsė penkeriems metams iki 2024 metų.

Iki rugsėjo pabaigos į terminalą turėtų atplaukti iš viso 12 dujovežių, kurie iš viso atgabens apie 1,15 mlrd. kubų dujų.

 

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  Neplauti indai (nuotr. Alloverpress.ee)
  Vilniuje keisis karšto vandens kainos 2016.10.27 15:36 Sostinės gyventojams turėtų didėti karšto vandens kaina - „Vilniaus energijos“ klientams kos pakils beveik 3 procentais. Kainų komisija penktadienį turėtų patvirtinti naujas nuo gruodžio įsigaliosiančias karšto vandens kainas daugiabučių gyventojams - prognozuojama, kad jos padidės 2,8 proc. iki 4,73 euro už kubinį metrą. ...
  Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
  Svetima piniginė: kokių turtų sunku atsisakyti Ramūnui Karbauskiui? (2) 2016.10.27 13:01 Ramūnas Karbauskis, žmogus, už kurio partiją žmonės atidavė 273 tūkstančius balsų,  nedėvi auksinių žiedų, prašmatnių drabužių, nevažinėja prabangiu visureigiu „Cadillac", nors galėtų sau leisti dar daugiau, daug daugiau už paprastą mirtingąjį. Karbauskio žemės ūkio imperija, skirtingais vertinimais, kainuotų apie ...
  Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
  Ekspertai: „valstiečių“ planas atpiginti vaistus – nerealus (3) 2016.10.27 10:18 Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kainų, mano analitikai. Jų teigimu, valstybė neturėtų kištis į jau ir taip konkurencingą ...
  „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Laura Galdikienė (nuotr. asm. archyvo)
  Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje 2016.10.27 09:51 JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką. Rinkėjų apklausos prognozuoja, jog prezidento postas atiteks demokratų atstovei Hillary Clinton. Pastarosios pergalė rinkimuose greičiausiai būtų sutikta teigiamai tiek ...
  Darbo birža (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)
  Ekonomistas: Darbo birža yra suinteresuota, kad Lietuvoje būtų daug bedarbių (5) 2016.10.27 07:00 Darbo biržos paslaugų kokybė nuolat kvestionuojama, tačiau faktas vienas – bedarbių skaičius mažėji. Visgi ekonomistas stebisi, kad nors jų mažėja, dirbančiųjų Darbo biržoje tik daugėja, o paslaugos toli gražu ne 5 žvaigždučių lygio. Tuo tarpu Darbo birža pabrėžia, kad vien privačių įdarbinimo agentūrų šalyje būti negali.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +6

  Šiauliai

  +8

  Klaipėda

  +6

  Panevėžys

  +4

  Utena

  +5

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +4

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-27 17:38
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Virginija Krasauskienė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų