„Utenos“ komandai nepavyko apginti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės savininkės titulo. Uteniškės savoje arenoje šeštadienį finalo ketverto lemiamose rungtynėse 69:79 (11:13, 23:16, 17:21, 18:29) nusileido Marijampolės „Sūduvai“ ir pasidabino sidabro medaliais.

Kaip ir pridera finalui, susitikimas prasidėjo nervingai – prabėgus 2 minutėms, 4:0 pirmavo „Utena“. Netrukus „Sūduva“ išjudino savo puolimą ir išsiveržė į priekį (7:6), o ketvirčiui artėjant į pabaigą persvarą padidino – 11:6. Per likusį laiką geriau sužaidė šeimininkės, kurios po dešimties žaidimo minučių turėjo 2 taškų deficitą – 11:13.

Antrąjį ketvirtį viešnios pradėjo tolimu metimu – 16:11. Čia pat uteniškės pasivijo varžoves – 18:18. 16-ą minutę „Utena“ surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės bei išsiveržė į priekį – 25:24. Nors marijampolietės po Lauros Svarytės tritaškio vėl alsavo varžovėms į nugaras (28:29), Alfredo Vainausko auklėtinės paskutines dvi minutes sužaidė tiksliau ir įpusėjus rungtynėms turėjo 5 taškų pranašumą – 34:29.

Po ilgosios pertraukos Iveta Šalkauskė pataikė iš toli (32:34), tačiau „Utena“ atsakė atkarpa 6:0 – 40:32. Netrukus „Sūduva“ atsigavo po šalto dušo ir 28-ąją minutę rezultatas jau buvo lygus – 44:44. Maža to, netrukus LMKL vicečempionės ir pirmavo (50:48), bet Gintarė Mažionytė paskutinę sekundę pataikė tritaškį, taip leisdama savo ekipai būti pirmaujančių vaidmenyje – 51:50.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė kova taškas į tašką ir po kiekvieno sėkmingo metimo rezultatas arba tapdavo lygus, arba kažkuri komanda minimaliai išsiverždavo į priekį. Vis dėlto uteniškės po Marinos Solopovos tritaškio atitrūko – 65:60. Rimvydas Samulėnas paprašė minutės pertraukėlės ir tai davė vaisių, kadangi „Sūduva“ atsakė spurtu 8:2 bei susigrąžino iniciatyvą – 68:67. Nors A. Vainauskas paprašė minutės pertraukėlės, ji nepadėjo, kadangi „Sūduva“ pridėjo dar 7 taškus be atsako (75:67) ir likus žaisti vos kiek daugiau nei minutę pradėjo švęsti pergalę.

„Utena“: G.Mažionytė 19 (4/6 tritaškiai, 8 atk. kam.), M.Solopova 15, I.Šimkutė 13 (5 atk. kam.).

„Sūduva“: I.Šalkauskė 24 (10 atk. kam.), L.Svarytė 19 (3/5 tritaškiai, 7 atk. kam.), N.Skadaitė 12 (5 rez. perd.).