Lietuvos čempionai, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (1/6) Eurolygos „Top 16“ etape patyrė dar vieną pralaimėjimą. Kauniečiai Katalonijos sostinėje 86:92 (19:16, 12:22, 24:27, 31:27) nusileido „Barcelona“ (3/4) krepšininkams.

„Barcelona“ 92: 86 Kauno „Žalgiris“

Startiniai penketukai:

„Barcelona“: J.Doellman, J.Navarro, T.Satoransky, S.Samuels, S.Perperoglou.

Kauno „Žalgirio“: R.Seibutis, P.Jankūnas, I.Vougioukas, K.Vecvagars, E.Ulanovas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Sužaidus pusė kėlinio „Barca“ sėkmingai išlaiko saugią persvarą prieš kauniečius, 77:64.

„Barcelona“ galingai pradėjo lemiamą ketvirtį ir per kiek daugiau nei dvi minutes padidino savo persvarą iki 16 taškų, 73:57.

Trečias kėlinys:

Kauniečiai rungtynių gale mažina atsilikimą, tačiau per lėtai. Likus žaisti dvi minutes „Žalgiris“ atsilieka 70:80.

Prieš paskutinį kėlinį „Žalgiris“ atsilieka 10 taškų, tačiau kauniečiai neatrodo palūžę ir žaidžia „užsivedę", 55:65.

Likus žaisti keturias minutes trečiajame kėlinyje šeimininkai ir toliau sėkmingai išlaiko dviženklę persvarą prieš Lietuvos čempionus, 54:42.

Sužaidus beveik keturias minutes trečiajame kėlinuke katalonai sėkmingai „nardo“ pro „Žalgirio“ gynybą ir įgijo 11 taškų persvarą, 48:37.

Antras kėlinys:

Kaspars Vecvagars kėlinį užbaigė tiksliu tritaškiu, tačiau „Žalgirio“ atsilikimas iki „Barcelonos“ sumažėjo tik iki 7 taškų, 31:38.

Prieš prasidedant paskutinei kėlinio minutei „Barcelona“ susikrovė jau 10 taškų persvarą, 36:26.

Šeimininkai pradėjo periminėti iniciatyvą ir po spurto 9:0 pirmauja 29:23.

Sužaidus dvi su pusė minutės antrame kėlinyje kauniečiai ir toliau išlaiko 3 taškų persvarą, o Ianas Vougioukas surinkęs jau 10 taškų šiandiena žaidžia lyg ant sparnų, 23:20.

Pirmas kėlinys:

Kėlinio gale abi komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis. Po pirmo kėlinio Kauno „Žalgiris“ pirmauja rezultatu 19:16.

Likus žaisti dvi minutes pirmajame kėlinyje šeimininkai sumažino kauniečių persvarą iki 3 taškų, 11:14.

Praėjus kiek mažiau nei pusė kėlinio „Barcelonos“ strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, po to kai Ianas Vougioukas maudė „Barcos“ žaidėjus gynyboje ir spėjo surinkti 8 taškus. „Žalgiris“ priekyje 12:4.

Sužaidus tris su pusė minutes kauniečiai sėkmingiau sužaidė pradžią ir įgijo 4 taškų persvarą, 8:4.

Situacija prieš rungtynes:

Su „FC Barcelona“ ekipa kauniečiai šį sezoną jau buvo susitikę du kartus, kai abi varžovės rungtyniavo Eurolygos reguliariojo sezono C grupėje.

Pirmajame tarpusavio mače lapkričio 6 d. „Žalgirio“ arenoje triumfavo katalonai, laimėję rungtynes 85:78. Jų gretose išsiskyrė 18 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Ante Tomičius bei 12 taškų surinkęs Carlosas Arroyo.

„Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Renaldo Seibučio, Pauliaus Jankūno ir Iano Vougiouko trijulė, atitinkamai pelniusi 18, 17 ir 16 taškų.

Komandoms antrą kartą susitikus gruodžio 10 d. Barselonoje žiūrovai išvydo dar gražesnę dvikovą. Žalgiriečiai tada laimėjo rungtynes 92:88 ir nutraukė 11 metų trukusią pralaimėjimų „FC Barcelona“ ekipai seriją.

Nors A.Tomičius pelnė net 28 taškus, jo komandos draugai nesustabdė P.Jankūno (17 tšk.), Manto Kalniečio (16 tšk.), Olivier Hanlano (14 tšk.), Martyno Pociaus (12 tšk.) ir Roberto Javtoko (10 tšk.) kompanijos.