SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

Reikia įvertinti, kad su naujuoju „Gazprom“ pasiūlymu, kurį jie buvo davę šiems metams, dujos būtų pabrangusios, „Žinių radijui“ sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

„Kadangi „Statoil“ pasiūlė mažiau, tai galime nedidinti dujų kainos. Per pusmetį įvertinsime, ar ta kaina bus pakankama, kad dar ir sumažintume dujų kainą. <...> Mes išnaudojome tą situaciją, kad pasaulyje yra dujų perteklius. Bet reikia ir pažymėti, kad „Gazprom“, palyginus su ankstesne sutartimi, naują pasiūlymą šiems metams davė ne tokį lankstų. Tai sudarė prielaidas SGD kainai būti mažesnei nei vamzdinėms dujoms, kas yra pakankamai reta“, - laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo ministras.

Gyventojams ir kai kurioms įmonėms dujas tiekianti dujų importo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, iki šiol pirkusi dujas tik iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“, jas pirks ir iš Norvegijos bendrovės „Statoil“.

Tuo tarpu nepriklausomas apžvalgininkas Rytas Staselis teigia, kad lietuviai ir taip perka dujas pakankamai pigiai. Vis dėlto, ar dujos pigs, apžvalgininkas komentuoti nesiryžo.

REKLAMA

„Bet kokiu atveju, mes nemokėsime brangiau, jeigu dujų įsigyta pigiau. „Gazprom“ dabartinė dujų kainą yra apie 18 eurų už MWh. Ateities sandoriai rodo, kad vasarą suskystintos dujos rinkoje kainuos apie 12,5-13 eurų už MWh. Tai 20-25 proc. yra mažiau. Tai yra tas kainų skirtumas. Kaip jis susidėlios Kainų komisijoje pas mus, įskaičiavus dujinimo paslaugas, terminalo išlaikymo paslaugas – sunku pasakyti, neturiu tokių skaičiavimų“, - kalbėjo R. Staselis.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą galite išgirsti www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/02/05/aktualioji-valanda/53695 

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  Sportas (nuotr. Fotolia.com)
  Atsargiai: sportas gali ne gydyti, o žaloti 2016.08.23 23:05 Stuburo specialistai netveria pykčiu. Net jeigu ir atsineša žmogus į salę rekomendaciją sportuoti, tai nebūtinai šis žmogus bus ištirtas profesionalo. Daugėja ne tik besiskundžiančių stuburo problemomis, bet ir nesąžiningų gydytojų, kurie diagnozuoja žmogui pavyzdžiui osteochondrozę nesigilindami, kokį gydymą skirti ir ...
  Ukraina (nuotr. SCANPIX)
  Visuomenininkai: Vilniaus savivaldybė neleido apšviesti Trijų kryžių kalno Ukrainos vėliavos spalvomis 2016.08.23 22:52 Visuomenininkai piktinasi negavę Vilniaus savivaldybės leidimo Ukrainos nacionalinės vėliavos spalvomis apšviesti Trijų Kryžių kalno skulptūros Vilniuje. Kaip skelbia delfi.lt, tokio leidimo prašė Lietuvos visuomenininkai, Lietuvoje organizuojantys rugpjūčio 24-ąją minimos Ukrainos Nepriklausomybės dienos 25-mečiui ...
  Degantis automobilis (nuotr. TV3)
  Nuolat liepsnojantys automobiliai – ir vairuotojų klaida 2016.08.23 22:24 Anot ugniagesių, lengvasis automobilis visiškai sudega per aštuonias minutes. Į tokius iškvietimus tenka vykti dažnai. Mažiausiai tris kartus kiekvieną dieną. Skaičiuojama, kad šiemet degė jau 517 automobiliai. Pagrindinė gaisrų priežastis – elektros instaliacijos gedimai. Specialistai sako, kad dėl jų dažnai kalti ...
  Latvijoje besilankantis JAV viceprezidentas atvežė svarbią žinią (nuotr. SCANPIX)
  Ekspertai: J.Bideno vizitas ramina Baltijos valstybes ir siunčia žinutę Rusijai 2016.08.23 22:15 Kadenciją baigiančio Jungtinių Valstijų viceprezidento Joe Bideno antradienio vizitą Rygoje ekspertai vertina ir kaip siekį nuraminti Baltijos valstybes po kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimų, ir kaip galimą žinutę Rusijai.
  UAB „Medonos mėsa“ mėsos perdirbimo cechas (VMVT nuotr.)
  Antisanitarinė mėsos įmonė spjovė į draudimus: gyventojai – panikoje Prireikė policijos įsikišimo(2) 2016.08.23 21:30 Kazlų rūdoje įsikūrusi UAB „Medonos mėsa“ tapo tikru galvos skausmu maisto ir veterinarijos inspektoriams. Pasirodo, kad užfiksavus grubius higienos pažeidimus, mėsos parduotuvė ir toliau vykdė prekybą savo gaminiais. Vietiniai gyventojai neslepia, kad yra panikoje, bijo apsinuodyti nehigieniškai ruošta mėsa. ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. rugpjūčio 23 d.
  Alytus
  +12
  -
  Kaunas
  +12
  -
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +12
  -
  Klaipėda
  +12
  -
  Šiauliai
  +12
  -
  Utena
  +12
  -

  Vilnius

  weather value Showers ending early
  +12
  weather value Showers ending early
  Toks jausmas lyg būtų +12

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų