SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

SGD terminalas (E. Babelio Nuotr.)

Reikia įvertinti, kad su naujuoju „Gazprom“ pasiūlymu, kurį jie buvo davę šiems metams, dujos būtų pabrangusios, „Žinių radijui“ sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

„Kadangi „Statoil“ pasiūlė mažiau, tai galime nedidinti dujų kainos. Per pusmetį įvertinsime, ar ta kaina bus pakankama, kad dar ir sumažintume dujų kainą. <...> Mes išnaudojome tą situaciją, kad pasaulyje yra dujų perteklius. Bet reikia ir pažymėti, kad „Gazprom“, palyginus su ankstesne sutartimi, naują pasiūlymą šiems metams davė ne tokį lankstų. Tai sudarė prielaidas SGD kainai būti mažesnei nei vamzdinėms dujoms, kas yra pakankamai reta“, - laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo ministras.

Gyventojams ir kai kurioms įmonėms dujas tiekianti dujų importo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, iki šiol pirkusi dujas tik iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“, jas pirks ir iš Norvegijos bendrovės „Statoil“.

Tuo tarpu nepriklausomas apžvalgininkas Rytas Staselis teigia, kad lietuviai ir taip perka dujas pakankamai pigiai. Vis dėlto, ar dujos pigs, apžvalgininkas komentuoti nesiryžo.

„Bet kokiu atveju, mes nemokėsime brangiau, jeigu dujų įsigyta pigiau. „Gazprom“ dabartinė dujų kainą yra apie 18 eurų už MWh. Ateities sandoriai rodo, kad vasarą suskystintos dujos rinkoje kainuos apie 12,5-13 eurų už MWh. Tai 20-25 proc. yra mažiau. Tai yra tas kainų skirtumas. Kaip jis susidėlios Kainų komisijoje pas mus, įskaičiavus dujinimo paslaugas, terminalo išlaikymo paslaugas – sunku pasakyti, neturiu tokių skaičiavimų“, - kalbėjo R. Staselis.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą galite išgirsti www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/02/05/aktualioji-valanda/53695 

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  Palata (nuotr. Fotolia.com)
  Už pavėluotai suteiktas paslaugas gydymo įstaigos gaus mažiau lėšų 2016.06.29 22:47 Jeigu gydymo įstaiga vėliau nei nustatyta suteiks paslaugą pacientui, už ją bus sumokėta mažesniu tarifu, trečiadienį nusprendė Seimas. Parlamentarai priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas. Už jas balsavo 55 Seimo nariai, šeši buvo prieš ir 27 susilaikė.
  Irake (nuotr. SCANPIX)
  Į Iraką bus siunčiama Lietuvos karinių instruktorių 2016.06.29 22:40 Iki 30 Lietuvos karinių instruktorių bus siunčiami į Iraką, kur Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija kovoja su „Islamo valstybės“ grupuote. Seimas trečiadienį priėmė tai numatantį nutarimą. Už jį balsavo 66 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, trys susilaikė. Lietuvos kariai dalyvaus tarptautinėje operacijoje ...
  Lietuviai, atsidūrę Stambulo pragare (nuotr. TV3)
  Terorizmo pragarą Turkijoje patyrė ir žinomi lietuviai Sugrįžusių tautiečių komentarai 2016.06.29 22:15 Mirtininkų teroristų sudrebintame Atatiurko oro uoste naktį nuo pasaulio atskirtas praleido ir lietuvių krešpininkas Šarūnas Vasiliauskas su žmona. Juos, Atatiurko oro uoste nusileidusius po medaus mėnesio Maldyvuose, pasitiko šokiruojanti naujiena apie žudynes. Teroro išvengti vos pavyko ir kitam vestuves atšokusiam ...
  Nelaimė sostinėje: Seimo narys partrenkė dviratininką nuotr. Broniaus Jablonsko
  Nelaimė sostinėje: Seimo narys partrenkė varžybose dalyvaujantį dviratininką 2016.06.29 21:49 Vilniuje, Gynėjų gatvėje, trečiadienio vakarą įvyko eismo nelaimė. Pranešta, kad automobilis partrenkė dviratininką. Sužalotas vyras buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Apie pavojų jo gyvybei nepranešama. Pirminiais duomenimis, eismo įvykį sukėlė Seimo narys. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad automobilį vairavo Seimo kaimo ...
  Šaltkalvis (nuotr. Fotodiena.lt)
  Seimo palaiminta „Sodros“ reforma: esminiai pakeitimai gyventojams 2016.06.29 20:10 Seimas trečiadienį pritarė socialinio draudimo reformai, numatančiai „Sodros“ įmokų lubas, naują pensijų skaičiavimo būdą, didėjantį savarankiškai dirbančių asmenų socialinį draudimą, didėjančias motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas ir kitas naujoves.

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Ket 06-30 Lenkija 22 : 00 Portugalija
  Pen 07-01 Velsas 22 : 00 Belgija
  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. birželio 30 d.
  Alytus
  +17
  2.2 m/s
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +15
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +15


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. birželio 30 d.
  Alytus
  +17
  2.2 m/s
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +15
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +15
  Į viršų