Rouhani ir Francois Hollande (nuotr. SCANPIX)

Rouhani ir Francois Hollande (nuotr. SCANPIX)

 „Femen" nusprendė „pasveikinti“ Irano prezidentą Rouhanį, atvykusį į Paryžių. Po pėsčiųjų tiltu miesto centre pasikabinusi nuogakrūtė ant kūno išsipaišė ir Irano vėliavą. O ant tilto pakabintas ir milžiniškas užrašas: „Sveikas atvykęs, Rouhani, laisvės budeli.“ 

„Tai sveikinimas Rouhaniui, kad jis jaustųsi kaip namie. Mes norime priminti, kad kasmet kone 800 žmonių jo šalyje nuteisiami mirties bausme. Tarp jų ir moterys, feministės, homoseksualai ir laisvo mąstymo žmonės. O Francois Hollande‘ui tai nerūpi. Jis sveikina Rouhanį ir kviečia kavos, kad pasirašytų kelis kontraktus, parduoti kelis lėktuvus „Airbus“, - tvirtina „Femen" atstovė Sarah Constantin.

Demonstracijos vietoje netrukus pasirodė pareigūnai, tad merginai teko virve lipti aukštyn ir su bendražygiais sprukti šalin.

O gatvėse su Irano vėliavomis ir užrašais "Rouhaniui ne" protestą surengė kone 2,5 tūkst. demonstrantų. Pastarieji taip smerkia Irano vadovo vizitą šalyje ir Prancūzijos žadamas pasirašyti verslo sutartis su žmogaus teisių negerbiančia šalimi. Tik Prancūzija Iranui žada parduoti ne kelis lėktuvus, kaip sakė „Femen" atstovė, o per šimtą „Airbus" lėktuvų.

REKLAMA

Irano prezidentas naudojasi proga sudaryti sutartis su Prancūzija, nes pasaulio galios atšaukė Iranui dalį sankcijų sutarusios dėl Teherano branduolinės programos. Teigiama, kad sutartis su Iranu pasirašys ir automobilių gamintojai „Peugeot" ir „Renault".

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Siaubingas gaisras Ufoje: ugnyje liko įkalinti statybininkai (nuotr. YouTube)
  Siaubingas gaisras Ufoje: ugnyje liko įkalinti statybininkai 2016.09.30 11:38 Rugsėjo 30-ąją Ufoje užsidegė 12-aukštis namas. Pasak vietos žiniasklaidos, vykdoma gyventojų evakuacija, sutelktos gausios gelbėtojų pajėgos. Pranešama, kad žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar keli nuvežti į reanimaciją. „Kaimyninių parduotuvių pardavėjai pasakoja, kad kai prasidėjo gaisras, jie matė statybininkus ...
  Edwardas Lucasas: „Amerikos taikos“ amžius baigiasi (nuotr. SCANPIX)
  Edwardas Lucasas: „Amerikos taikos“ amžius baigiasi 2016.09.30 10:05 Laikas parašyti pažymį Baracko Obamos administracijos politikai Europos atžvilgiu. Pažymėtina, kad yra kelios šios politikos kryptys. Nesėkmingiausia – stumiama Valstybės departamento. Johnas Kerry – po nelaimingiausia žvaigžde gimęs šios institucijos šeimininkas per kelis pastaruosius dešimtmečius.
  Izraelio ir pasaulio lyderiai susirinko į Shimono Pereso laidotuves (nuotr. SCANPIX)
  Izraelio ir pasaulio lyderiai susirinko į Shimono Pereso laidotuves 2016.09.30 09:17 Izraelio ir pasaulio lyderiai susirinko Jeruzalėje dalyvauti buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėse. Laidotuvėse dalyvauja JAV prezidentas Barackas Obama, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas ir kiti pasaulio lyderiai. B.Obama per ceremoniją sakys kalbą.
  JAV ir Rusijos pozicijos suartėjimo scenarijus (nuotr. SCANPIX)
  JAV atsisako derėtis su Rusija: trūksta racionalumo 2016.09.30 08:59 JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį perspėjo, kad dėl Alepo puolimo Vašingtonas Sirijos klausimu yra prie savo derybų su Rusija nutraukimo ribos. „Galvoju, kad mes esame prie diskusijų sustabdymo ribos, nes, žinote, neracionalu lyg ir vykstančio bombardavimo sąlygomis sėdėti čia, bandyti rimtai vertinti ...
  Klimato kaita (nuotr. SCANPIX)
  Ekspertai nusprendė nebetylėti: dėl klimato pokyčių – gąsdinančios žinios 2016.09.30 07:25 Pasaulio klimatas iki 2050 metų atšils dviem laipsniais Celsijaus ir peržengs ribą, rodančią, kad klimato pokyčių procesas įgijo pavojingą mastą, ketvirtadienį perspėjo septyni iškilūs klimatologijos ekspertai. „Klimato pokyčiai vyksta dabar – ir daug greičiau negu tikėtasi“, – sakė buvęs Tarpvyriausybinės klimato kaitos ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. rugsėjo 30 d.
  Alytus
  +18
  2.2 m/s
  Kaunas
  +18
  2.2 m/s
  Vilnius
  +18
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +17
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +17
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +16
  4.5 m/s
  Utena
  +18
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Considerable cloudiness
  +18
  weather value Considerable cloudiness
  Toks jausmas lyg būtų +10

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų