Rouhani ir Francois Hollande (nuotr. SCANPIX)

Rouhani ir Francois Hollande (nuotr. SCANPIX)

 „Femen" nusprendė „pasveikinti“ Irano prezidentą Rouhanį, atvykusį į Paryžių. Po pėsčiųjų tiltu miesto centre pasikabinusi nuogakrūtė ant kūno išsipaišė ir Irano vėliavą. O ant tilto pakabintas ir milžiniškas užrašas: „Sveikas atvykęs, Rouhani, laisvės budeli.“ 

„Tai sveikinimas Rouhaniui, kad jis jaustųsi kaip namie. Mes norime priminti, kad kasmet kone 800 žmonių jo šalyje nuteisiami mirties bausme. Tarp jų ir moterys, feministės, homoseksualai ir laisvo mąstymo žmonės. O Francois Hollande‘ui tai nerūpi. Jis sveikina Rouhanį ir kviečia kavos, kad pasirašytų kelis kontraktus, parduoti kelis lėktuvus „Airbus“, - tvirtina „Femen" atstovė Sarah Constantin.

Demonstracijos vietoje netrukus pasirodė pareigūnai, tad merginai teko virve lipti aukštyn ir su bendražygiais sprukti šalin.

O gatvėse su Irano vėliavomis ir užrašais "Rouhaniui ne" protestą surengė kone 2,5 tūkst. demonstrantų. Pastarieji taip smerkia Irano vadovo vizitą šalyje ir Prancūzijos žadamas pasirašyti verslo sutartis su žmogaus teisių negerbiančia šalimi. Tik Prancūzija Iranui žada parduoti ne kelis lėktuvus, kaip sakė „Femen" atstovė, o per šimtą „Airbus" lėktuvų.

REKLAMA

Irano prezidentas naudojasi proga sudaryti sutartis su Prancūzija, nes pasaulio galios atšaukė Iranui dalį sankcijų sutarusios dėl Teherano branduolinės programos. Teigiama, kad sutartis su Iranu pasirašys ir automobilių gamintojai „Peugeot" ir „Renault".

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Skara (nuotr. Fotolia.com)
  Šveicarijos teismas kaltina darbdavį atleidus moterį už tai, kad ji nuolat ryšėjo skarą 2016.10.23 16:50 Šveicarijos teismas paskelbė nutartį prieš vieną bendrovę, kuri atleido ilgametę darbuotoją už tai, kad ši pradėjo nešioti musulmonišką skarą, ir toks teismo sprendimas yra pirmasis šalyje, sekmadienį pranešė žiniasklaida.
  Sankt Peterburge policija apsupo daugiauaukštį: vyksta „kaukaziečių teroristų“ sulaikymo operacija (nuotr. VK.com)
  Rusijoje nušauti du įtariami „teroristai“ 2016.10.23 16:12 Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.
  Pasaulio panika: cholera sergantys vaikai (nuotr. SCANPIX)
  Parodė, ką gali pavojingiausia liga pasaulyje: vaizdai ligoninėje sukrečia 2016.10.23 15:50 Visas neseniai praūžusio uragano „Matthew“ padarytos žalos mastas Haityje pasimatė praėjus trims dienoms, kai aukų skaičius viršijo 400. Stichija su žeme sulygino šalies pietus.  Pastarosiomis dienomis išaiškėjo ir dar vienas skaudus šios gamtos katastrofos padarinys – ženkliai išaugo vaikų, sergančių cholera, ...
  Turkijoje prie Sirijos sienos sprogdinosi mirtininkai (nuotr. SCANPIX)
  Turkijoje suimta per 35 tūkst. įtariamųjų dėl perversmo 2016.10.23 11:47 Turkijoje areštuota daugiau kaip 35 tūkst. žmonių, įtariamų palaikiusių ryšius su grupuote, vadovaujama JAV gyvenančio musulmonų pamokslininko Fethullah Guleno, kuris yra kaltinamas nepavykusio liepos 15-osios perversmo organizavimu, sekmadienį pranešė vietos žiniasklaida. Transliuotojas NTV citavo Turkijos teisingumo ...
  H. Clinton ir D. Trumpo debatai (nuotr. SCANPIX)
  Savimi pasitikinti Hillary Clinton pradeda kovą ir dėl Kongreso 2016.10.23 11:45 Apklausoms pranašaujant jos pergalę rinkimuose Hillary Clinton, demokratų kandidatė į JAV prezidentus, vėlų šeštadienį pareiškė planuojanti sunkiai dirbti, kad pamatytų savo partijos sėkmę Kongrese. Kalbėdamasi su žurnalistais savo kampanijos lėktuve, 68 metų buvusi valstybės sekretorė sakė nebenorinti atsikirtinėti į ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +5

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +2

  Utena

  +4

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +4

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-23 20:52
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų