Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Daug metų ujamas ir žeminamas vieno Panevėžio darželio kolektyvas pratrūko su trenksmu. Auklėtojos skundžiasi, kad ilgametė įstaigos direktorė visiškai nesivaldo ir metai iš metų engia bei žemina darbuotojas.

Darbuotojai padedami vaikų tėvelių jau dvejus metus mėgina ieškoti teisybės savivaldybėje, tačiau nesulaukę užtarimo tikisi, kad jiems padės viešumas. Aiškintis situacijos kas dedasi už išpuoselėto Aukštaitijos darželio durų ėmėsi ir sostinės vaiko teisių tarnyba.

Panevėžio lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos atvirai prisipažįsta – pastaruoju metu gulasi ir į darbą keliasi su baime. Ilgametės darbuotojos sako, kad čia patiria tokia įtampą ir stresą, jog ne vienai prireikia vaistų.

Prabilti apie nuolatinį terorą ir patiriamą psichologinį smurtą darbe moterų kolektyvą privertė su metais nesiliaujančios, o pasak jų, vis augančios patyčios ir žeminimas. Esą pastaruoju metu vadovė visai nebesitvardydavo. Sau leisdavo bet kada įpykusi įlėkti į grupę ir nežinia dėl ko apšaukti.

Despotišką vadovės elgesį ėmė pastebėti ir auklėtinių tėveliai. Jie ir paskatino moteris netylėti. Prie skundo savivaldybei skubiai imtis priemonių pasirašė ne tik kolektyvas, bet ir darželį lankančių vaikų tėvai. Savivaldybės vadovai sulaukę skundų patys išklausyti asmeniškai kolektyvo neskubėjo. Pirmiausiai aiškintis situaciją ėmėsi psichologinė pedagoginė tarnyba. Ir tik po to direktorei skyrė nuobaudą ir pažadėjo darželyje atlikti auditą.

Pati darželio direktorė pripažįsta esanti reikli ir griežta įstaigos vadovė, tačiau neigia engianti kolektyvą. Tuo tarpu darželio kolektyvas pasiryžęs eiti iki galo. Pasiskundė sostinės vaiko teisių tarnybai. Moterys sako, kad su savivaldybe jau turi karčios patirties. Mat apie nevaldomą direktorės charakterį ir sudėtingą darbą jos mėgino prabilti jau prieš kelerius metus, tačiau viskas buvo tyliai užglaistyta.

Sostinės vaiko teisių tarnybos specialistai darželyje apsilankė ir atliko patikrinimą. Išvados paaiškės maždaug po mėnesio.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Sosnovskio barštis (Wikipedia.org nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Iš 37-ių Europoje invazinėmis pripažintų rūšių Lietuvoje sutinkamos septynios 2016.07.24 15:40 Iš 37-ių Europoje susirūpinimą keliančių svetimų rūšių gyvūnų ir augalų Lietuvoje sutinkami septyni, rodo liepos viduryje Europos Komisijos patvirtintas pirmasis Europos Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių rūšių sąrašas.
  Dyzelinas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Šilutės rajone į Dubysą išsiliejo dyzelinas (3) 2016.07.24 14:52 Šilutės rajone į Dubysą išsiliejo nedidelis kiekis dyzelino. Apie įvykį Bendrojo pagalbos centro telefonu pranešta sekmadienį, 11.52 val., informuota, kad teršalai pastebėti Pakalnės kaimo teritorijoje. Į įvykį sureagavo ugniagesiai, aplinkosaugininkai. Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovai BNS ...
  Vairavimo instruktorė Marija Ulevičienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Vairavimo instruktorė Marija: pas mane vaikinai vairuodami net stena (3) 2016.07.24 14:35 40 metų vairavimo stažą turinti ir 15 metų kitus valdyti automobilius mokanti vairavimo instruktorė Marija Ulevičienė tikina, jog posakio „boba už vairo – mirtis už kampo“ jau nebeišgirsta. Moteris pažymi, jog per daugiau negu 20 metų gerokai pakito tiek Lietuvos vairuotojų, tiek ir vairavimo mokytojų kultūra. Vis dėlto, ...
  Nebaigtos Nacionalinio stadiono statybos (nuotr. Fotodiena.lt/Juliaus Kielaičio)
  Nacionalinio stadiono projektui prireikė konsultantų 2016.07.24 13:49 Vilniaus valdžia ketina ieškoti konsultantų, kurie padėtų parengti ir įgyvendinti nacionalinio stadiono ir kitus Vilniaus teritorijų vystymo projektus. Savivaldybė viešųjų pirkimų portale liepos 22 dieną paskelbė konsultantų paieškos konkurso technines specifikacijas.
  Šilauogės (nuotr. TV3)
  Kuklus derlius augina šilauogių kainas 2016.07.24 13:40 Sausas pavasaris ir vėsoka vasara ne tik didina lietuviškų šilauogių kainas. Šiemet bent jau šilauogynuose jos kainuoja vienu euru brangiau nei pernai. Karališkomis vadinamas uogas auginantys ūkininkai sako, kad ir jų šiemet paragauti galės ne kiekvienas. Mat derlius ne toks gausus kaip praėjusiais metais. Dargužių ...

 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. liepos 24 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +17
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +17
  -
  Klaipėda
  +17
  -
  Šiauliai
  +16
  2.2 m/s
  Utena
  +16
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +17
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +17

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų