Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Daug metų ujamas ir žeminamas vieno Panevėžio darželio kolektyvas pratrūko su trenksmu. Auklėtojos skundžiasi, kad ilgametė įstaigos direktorė visiškai nesivaldo ir metai iš metų engia bei žemina darbuotojas.

Darbuotojai padedami vaikų tėvelių jau dvejus metus mėgina ieškoti teisybės savivaldybėje, tačiau nesulaukę užtarimo tikisi, kad jiems padės viešumas. Aiškintis situacijos kas dedasi už išpuoselėto Aukštaitijos darželio durų ėmėsi ir sostinės vaiko teisių tarnyba.

Panevėžio lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos atvirai prisipažįsta – pastaruoju metu gulasi ir į darbą keliasi su baime. Ilgametės darbuotojos sako, kad čia patiria tokia įtampą ir stresą, jog ne vienai prireikia vaistų.

Prabilti apie nuolatinį terorą ir patiriamą psichologinį smurtą darbe moterų kolektyvą privertė su metais nesiliaujančios, o pasak jų, vis augančios patyčios ir žeminimas. Esą pastaruoju metu vadovė visai nebesitvardydavo. Sau leisdavo bet kada įpykusi įlėkti į grupę ir nežinia dėl ko apšaukti.

REKLAMA

Despotišką vadovės elgesį ėmė pastebėti ir auklėtinių tėveliai. Jie ir paskatino moteris netylėti. Prie skundo savivaldybei skubiai imtis priemonių pasirašė ne tik kolektyvas, bet ir darželį lankančių vaikų tėvai. Savivaldybės vadovai sulaukę skundų patys išklausyti asmeniškai kolektyvo neskubėjo. Pirmiausiai aiškintis situaciją ėmėsi psichologinė pedagoginė tarnyba. Ir tik po to direktorei skyrė nuobaudą ir pažadėjo darželyje atlikti auditą.

Pati darželio direktorė pripažįsta esanti reikli ir griežta įstaigos vadovė, tačiau neigia engianti kolektyvą. Tuo tarpu darželio kolektyvas pasiryžęs eiti iki galo. Pasiskundė sostinės vaiko teisių tarnybai. Moterys sako, kad su savivaldybe jau turi karčios patirties. Mat apie nevaldomą direktorės charakterį ir sudėtingą darbą jos mėgino prabilti jau prieš kelerius metus, tačiau viskas buvo tyliai užglaistyta.

Sostinės vaiko teisių tarnybos specialistai darželyje apsilankė ir atliko patikrinimą. Išvados paaiškės maždaug po mėnesio.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Senjorai keliauja (nuotr. Fotolia.com)
  Liūdna statistika: Lietuvos senjorai – tarp mažiausiai keliaujančių europiečių 2016.09.27 21:47 Lietuvos senjorai atsidūrė tarp mažiausiai pinigų kelionėms galinčių skirti europiečių. Tokią statistiką skelbia Europos sąjungos statistikai, jiems pritaria ir kelionių organizatoriai. Esą keliauti ryžtasi vos vienas kitas Lietuvos senjoras. Dažnas senolis tūnojimą namuose motyvuoja mažomis pensijomis, tačiau kai kurie ...
  Pačiame Kėdainių centre – savo pačios namuose lyg kalėjime uždaryta senolė (nuotr. TV3)
  Pačiame Kėdainių centre – savo pačios namuose lyg kalėjime uždaryta senolė 2016.09.27 20:36 Vykstant pagrindinės miesto aikštės rekonstrukcijos darbams, vienišos moters namą užstatė tvoromis. Nugriauti šaligatviai ir iškasti grioviai tapo neįveikiamomis kliūtimis neįgaliai senolei – ji nebegali išeiti nei į parduotuvę, nei į vaistinę. Septyniasdešimt vienerių Gražina gyvena sename tėvų name, pačiame Kėdainių ...
  Meškeriotojai gelbėjo pamirštas žuvis, dususias nusausintame tvenkinyje (nuotr. TV3)
  Meškeriotojai gelbėjo pamirštas žuvis, dususias nusausintame tvenkinyje (1) 2016.09.27 20:15 Klaipėdos rajone remontuojant užtvanką, pamirštos tvenkinyje keturis dešimtmečius gyvenančios žuvys. Nuleidus vandenį, tūkstančiai didelių ir mažų žuvų ėmė dusti dumble. Meškeriotojai patys bando gelbėti, savaitėmis budėję ir net naktimis saugoję žuvis nuo brakonierių, dabar jas perkelia į kitus vandens telkinius.
  „Lietuvos energija“ (nuotr. Fotodiena.lt)
  Milžiniškos vertės „Lietuvos energijos“ projektas – teisėsaugos akiratyje atsidūriusių verslininkų rankose 2016.09.27 20:00 Pernai nutarusi atnaujinti IT sistemas ir viešąjį pirkimą paskelbusi AB „Lietuvos energija“ džiaugiasi pagaliau išsirinkę įmonių konsorciumą, kuri turėtų atlikti darbus. Vis dėlto, šis net 18,8 mln. Eur vertės konkursas strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčiai bendrovei gali atsirūgti, mat aiškėja, kad vienos ...
  NATO (nuotr. SCANPIX)
  ES gynybos problema – ne štabų trūkumas 2016.09.27 19:19 Europos Sąjungos (ES) gynybos problema yra politinės valios stygius, o ne štabų trūkumas, sako neformaliame ES gynybos ministrų susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos pareigūnas Saulius Gasiūnas. „Priežastis, kodėl mes taip sunkiai tas kovines grupes įdarbiname ir taip sunkiai planuojame operacijas, yra ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. rugsėjo 28 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +6
  -
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  -
  Klaipėda
  +8
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +7
  -

  Vilnius

  weather value Mainly cloudy
  +7
  weather value Mainly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų