Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Darželis (nuotr. Fotolia.com)

Daug metų ujamas ir žeminamas vieno Panevėžio darželio kolektyvas pratrūko su trenksmu. Auklėtojos skundžiasi, kad ilgametė įstaigos direktorė visiškai nesivaldo ir metai iš metų engia bei žemina darbuotojas.

Darbuotojai padedami vaikų tėvelių jau dvejus metus mėgina ieškoti teisybės savivaldybėje, tačiau nesulaukę užtarimo tikisi, kad jiems padės viešumas. Aiškintis situacijos kas dedasi už išpuoselėto Aukštaitijos darželio durų ėmėsi ir sostinės vaiko teisių tarnyba.

Panevėžio lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos atvirai prisipažįsta – pastaruoju metu gulasi ir į darbą keliasi su baime. Ilgametės darbuotojos sako, kad čia patiria tokia įtampą ir stresą, jog ne vienai prireikia vaistų.

Prabilti apie nuolatinį terorą ir patiriamą psichologinį smurtą darbe moterų kolektyvą privertė su metais nesiliaujančios, o pasak jų, vis augančios patyčios ir žeminimas. Esą pastaruoju metu vadovė visai nebesitvardydavo. Sau leisdavo bet kada įpykusi įlėkti į grupę ir nežinia dėl ko apšaukti.

REKLAMA

Despotišką vadovės elgesį ėmė pastebėti ir auklėtinių tėveliai. Jie ir paskatino moteris netylėti. Prie skundo savivaldybei skubiai imtis priemonių pasirašė ne tik kolektyvas, bet ir darželį lankančių vaikų tėvai. Savivaldybės vadovai sulaukę skundų patys išklausyti asmeniškai kolektyvo neskubėjo. Pirmiausiai aiškintis situaciją ėmėsi psichologinė pedagoginė tarnyba. Ir tik po to direktorei skyrė nuobaudą ir pažadėjo darželyje atlikti auditą.

Pati darželio direktorė pripažįsta esanti reikli ir griežta įstaigos vadovė, tačiau neigia engianti kolektyvą. Tuo tarpu darželio kolektyvas pasiryžęs eiti iki galo. Pasiskundė sostinės vaiko teisių tarnybai. Moterys sako, kad su savivaldybe jau turi karčios patirties. Mat apie nevaldomą direktorės charakterį ir sudėtingą darbą jos mėgino prabilti jau prieš kelerius metus, tačiau viskas buvo tyliai užglaistyta.

Sostinės vaiko teisių tarnybos specialistai darželyje apsilankė ir atliko patikrinimą. Išvados paaiškės maždaug po mėnesio.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
  Ką Ramūnas Karbauskis darys su įmonių akcijomis? 2016.10.24 14:56 Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako nematantis prasmės atsisakyti ar laikinai giminaičiams perleisti valdomų įmonių akcijas. Jis sako, kad išsaugodamas akcijas įstatymų nepažeis. „Aš suprantu, bet ką tai pakeistų? O jūsų požiūris į mane ar pasikeistų, ...
  Gabrielius Landsbergis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Politologai atsakė, kodėl konservatoriai buvo sutriuškinti Kaune 2016.10.24 14:55 Vos prieš ketverius metus konservatoriai Kaune laimėjo visose apygardose, tačiau tokių tvirtų pozicijų 2016-ųjų Seimo rinkimuose šiai politinei krypčiai apginti nepavyko. Ne tik kad nepavyko, bet jos dar buvo tiesiog triuškinamais rezultatais prarastos valstiečių-žaliųjų partijos kandidatams.
  Prezidentės pasisakymas apie įvykusius Seimo rinkimus (nuotr. Fotodiena.lt)
  Prezidentė: deja, absoliuti dauguma yra valstiečių Atnaujinta(1) 2016.10.24 13:39 Prezidentė Dalia Grybauskaitė linki Seimo rinkimus laimėjusiems „valstiečiams žaliesiems“ suburti skaidrią ir atsakingą valdančiąją koaliciją. „Formuoti valdančiąją koaliciją formuoti turi būtent toks ryškus laimėtojas. Linkiu suburti skaidrią ir atsakingą daugumą, kuri turėtų naują, kokybišką požiūrį į valstybės valdymą, ...
  Neįtikėtina: šeima susilaukė septynioliktos atžalos (kurjeris.lt nuotr.)
  Neįtikėtina: šeima susilaukė septynioliktos atžalos (1) 2016.10.24 12:31 Kaip sako liaudies išmintis, ne tik kad davė, bet dar ir drėbtelėjo – Skaudvilės seniūnijoje gyvenančiai daugiavaikei šeimai gimė septynioliktas vaikelis. Socialiniame būste gyvenanti šeima sulaukė ir, kaip patys įvardijo, didžiausios dovanos – savivaldybė rūpinasi, kad būtų suremontuotas kiauras namo stogas. Nors iš kur ...
  Prezidentė susitiko su valstiečių lyderiais (nuotr. Fotodiena.lt)
  Radikalūs „valstiečių“ siūlymai kelia nerimą ekonomistams (4) 2016.10.24 11:54 Analitikai ir ekonomistai sutaria, kad Lietuvoje reikia įgyvendinti esmines struktūrines švietimo, sveikatos apsaugos bei mokesčių reformas, tačiau jų įgyvendinimą naujoje Vyriausybėje gali apsunkinti valdančiųjų partijų nenoras priimti nepopuliarius sprendimus.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +6

  Klaipėda

  +5

  Panevėžys

  +5

  Utena

  +5

  Kaunas

  +4

  Vilnius

  +4

  Alytus

  +4
  Vilnius
  2016-10-24 15:17
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų