„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

Malaizijos policija sekmadienį pranešė suėmusi septynis įtariamus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, esą planavusius surengti išpuolių, o vienas iš jų neva palaikė ryšius su ekstremistu, kaltinamu dėl pražūtingos atakos Džakartoje.

Per virtinę reidų, surengtų nuo penktadienio keliose šalies vietose, pareigūnai konfiskavo 30 šovinių, taip pat rado knygų ir vaizdo įrašų apie džihadą bei IS vėliavą, sakom nacionalinės policijos vadovo Khalido Abu Bakaro (Chalido Abu Bakaro) pranešime.

Nebuvo pranešta apie kokių nors ginklų arba sprogmenų konfiskavimą, bet nurodoma, kad ta grupė planavo atakas Malaizijoje.

Vienas iš suimtųjų palaikė ryšius su Indonezijos ekstremistu Bahrunu Naimu, pridūrė policija.

Manoma, kad B.Naimas yra vienas iš IS padalinio Pietryčių Azijoje įkūrėjų.

Indonezijos policija paskelbė, kad B.Naimas, būdamas IS kontroliuojamose teritorijose Sirijoje, koordinavo sausio 14 dieną Džakartoje surengtą ginkluotų užpuolikų ataką ir sproginimus, per kuriuos žuvo aštuoni žmonės, tarp jų keturi užpuolikai.

Praėjus dviem dienoms po to išpuolio Malaizijos policija paskelbė suėmusi vyrą, kuris esą planavo susisprogdinti Malaizijoje, surengdamas ataką „Islamo valstybės“ vardu.

REKLAMA

Po atakos Džakartoje, dėl kurios atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“, Malaizijoje, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai, buvo paskelbta aukšto lygio saugumo parengtis.

Malaizijoje išpažįstamas daugiausiai nuosaikios pakraipos islamas, o per kelerius pastaruosius metus nebuvo įvykdyta jokių didesnių teroro išpuolių.

Tačiau nerimas dėl potencialių atakų didėja – pareigūnai nurodė, kad daug Malaizijos piliečių yra išvykę į Siriją bei Iraką prisidėti prie IS džihadistų.

Malaizijos policija neretai skelbia apie asmenų, siejamų su IS, areštus, bet paprastai nepateikia išsamesnių detalių.

Šalies opozicija sako, kad vyriausybė pernelyg įslaptinusi savo kovą su teroru, todėl tikrąjį grėsmės mastą tampa sunku įvertinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Talino oro uostas buvo evakuotas dėl pranešimo apie bombą, įtariamasis suimtas (nuotr. SCANPIX)
  Talino oro uostas evakuotas dėl grasinimo susprogdinti bombą 2016.10.22 14:37 Talino oro uostas šeštadienį buvo evakuotas dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai. „Talino oro uostas 12 val. 10 min. (vietos ir Lietuvos laiku) gavo pranešimą apie gresiantį sprogimą. Šiuo metu tikrinami reisai ir evakuojami žmonės“, – BNS sakė policijos atstovas Seiko Kuikas. Jis nurodė, kad ...
  Teismas (nuotr. Fotolia.com)
  Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą 2016.10.22 13:11 Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą. Kaip rašo wyborcza.
  Arbata su medumi (nuotr. SCANPIX)
  Ar uogienė, sausainiai ir arbata padės išsigelbėti Didžiajai Britanijai? (3) 2016.10.22 09:45 Didžioji Britanija po pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – sieks didinti maisto produktų ir gėrimų, visų pirma savo tradicinių rūšių arbatos, uogienių ir sausainių tiekimą į kitas šalis, rašo britų laikraštis „The Telegraph“. Pasak aplinkosaugos ministrės Andrea Leadsom, šie planai per penkerius ...
  Londono Sičio oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“ (nuotr. SCANPIX)
  Londono Sičio oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“ 27 žmonėms prireikė medikų pagalbos 2016.10.22 09:26 Londono Sičio oro uostas penktadienį buvo evakuotas dėl įtariamo ašarinių dujų CS nuotėkio per skrydžius sutrikdžiusio „cheminį incidentą“, kai 27 keleiviai pasijuto blogai. Arčiausiai Londono centro esantis oro uostas buvo vėl atidarytas po trijų valandų nuo pirmojo pranešimo apie incidentą, kai apie 500 žmonių buvo ...
  Traukinio avarija (nuotr. SCANPIX)
  Kamerūne per traukinio avariją žuvo 55 žmonės, šimtai sužeisti 2016.10.22 08:53 Kamerūne sausakimšam keleiviniam traukiniui penktadienį nulėkus nuo bėgių žuvo 55 žmonės, o dar beveik 600 buvo sužeisti, pranešė vyriausybė. Traukinys, važiavęs iš sostinės Jaundės į ekonomikos centrą Dualą, buvo sausakimšas, nes kelių eismas tarp šių abiejų miestų buvo sutrukdytas.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +5

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +2

  Utena

  +5

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-23 09:07
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų