„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

Malaizijos policija sekmadienį pranešė suėmusi septynis įtariamus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, esą planavusius surengti išpuolių, o vienas iš jų neva palaikė ryšius su ekstremistu, kaltinamu dėl pražūtingos atakos Džakartoje.

Per virtinę reidų, surengtų nuo penktadienio keliose šalies vietose, pareigūnai konfiskavo 30 šovinių, taip pat rado knygų ir vaizdo įrašų apie džihadą bei IS vėliavą, sakom nacionalinės policijos vadovo Khalido Abu Bakaro (Chalido Abu Bakaro) pranešime.

Nebuvo pranešta apie kokių nors ginklų arba sprogmenų konfiskavimą, bet nurodoma, kad ta grupė planavo atakas Malaizijoje.

Vienas iš suimtųjų palaikė ryšius su Indonezijos ekstremistu Bahrunu Naimu, pridūrė policija.

Manoma, kad B.Naimas yra vienas iš IS padalinio Pietryčių Azijoje įkūrėjų.

Indonezijos policija paskelbė, kad B.Naimas, būdamas IS kontroliuojamose teritorijose Sirijoje, koordinavo sausio 14 dieną Džakartoje surengtą ginkluotų užpuolikų ataką ir sproginimus, per kuriuos žuvo aštuoni žmonės, tarp jų keturi užpuolikai.

Praėjus dviem dienoms po to išpuolio Malaizijos policija paskelbė suėmusi vyrą, kuris esą planavo susisprogdinti Malaizijoje, surengdamas ataką „Islamo valstybės“ vardu.

REKLAMA

Po atakos Džakartoje, dėl kurios atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“, Malaizijoje, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai, buvo paskelbta aukšto lygio saugumo parengtis.

Malaizijoje išpažįstamas daugiausiai nuosaikios pakraipos islamas, o per kelerius pastaruosius metus nebuvo įvykdyta jokių didesnių teroro išpuolių.

Tačiau nerimas dėl potencialių atakų didėja – pareigūnai nurodė, kad daug Malaizijos piliečių yra išvykę į Siriją bei Iraką prisidėti prie IS džihadistų.

Malaizijos policija neretai skelbia apie asmenų, siejamų su IS, areštus, bet paprastai nepateikia išsamesnių detalių.

Šalies opozicija sako, kad vyriausybė pernelyg įslaptinusi savo kovą su teroru, todėl tikrąjį grėsmės mastą tampa sunku įvertinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Pavojingos gaudynės Amerikoje – gniaužia kvapą (nuotr. TV3)
  Pavojingos gaudynės Amerikoje – gniaužia kvapą 2016.09.27 21:35 Automobilių gaudynės Amerikoje, atrodo, pareigūnų kasdienybė. Šį kartą vogtu automobiliu nuo policijos sprukęs neadekvatus vyriškis dar ir bandė grasinti: tik pasirinko grasinimams gal ne visai tinkamą ginklą. Pavojingos gaudynės Pietų Kalifornijoje, San Bernardino apygardoje, privertė pareigūnus gerokai pavargti. ...
  Parduotuvės apsauga užmušė dėl alaus skardinės (nuotr. YouTube)
  Parduotuvės apsauga užmušė dėl alaus skardinės (2) 2016.09.27 21:25 Rusiją šokiravo parduotuvės apsaugos darbuotojų elgesys, dėl kurio mirė jaunas vyras. Leidinys „Life“ gavo vaizdo įrašą iš parduotuvės „Ja liubimyj“ (rus. Aš mylimas) Pamaskvėje. Čiuvašijos gyventojas, 36-ių Konstantinas A. buvo žiauriai sumuštas apsaugos darbuotojų. Vaizdo įraše matyti, kaip apsaugos darbuotojas talžo ...
  Kremliaus nemalonės neišvengė ir amerkietis menininkas (nuotr. TV3)
  Kremliaus nemalonės neišvengė ir amerikietis menininkas (1) 2016.09.27 20:51 Rusijoje net privačioje galerijoje demonstruojant savo meną negalima būti apsaugotam nuo Kremliaus pakalikų pykčio ir nemalonumų. Maskvoje prievarta uždaryta amerikiečių menininko nuogų fotografijų paroda. O prie jos susirinkę proputiniškos organizacijos būriai ant nuotraukų ėmė lieti šlapimą. Ant grindų liko gulėti ...
  Paini buitinio konflikto istorija: kas kaltas dėl riedutininko ir „supermamos“ konflikto? (nuotr. YouTube)
  Paini buitinio konflikto istorija: kas kaltas dėl riedutininko ir „supermamos“ konflikto? 2016.09.27 19:51 Naujame riedutininkų parke Sankt Peterburge (Rusija) į netikėtą konfliktą įsivėlė vietoje sportavęs jaunimas ir „policininkas“, atėjęs „ginti savo žmonos garbę“. Vaizdo įrašas užfiksavo, kaip atėjęs į riedutininkų aikštelę vyras, palydimas aršiai savo teises į „mandagų bendravimą“ žmonos, užsipuolė kumščiais laisvalaikį ...
  Alepo mieste – tikras pragaras (nuotr. SCANPIX)
  NATO: Alepo atakos yra aiškus tarptautinės teisės pažeidimas 2016.09.27 15:44 NATO lyderis Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad „visiškai moraliai nepriimtinas“ Alepo miesto Sirijoje bombardavimas sulaužė tarptautinės teisės principus ir paragino Rusiją imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų atkurtos paliaubos. „Pasibaisėtinos atakos Alepe sukrėtė mus visus, o smurtas ir atakos, taip pat ir ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. rugsėjo 28 d.
  Alytus
  +14
  4.5 m/s
  Kaunas
  +14
  4.5 m/s
  Vilnius
  +14
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +14
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +15
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +13
  4.5 m/s
  Utena
  +14
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Afternoon light rain
  +14
  weather value Afternoon light rain
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų