„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

Malaizijos policija sekmadienį pranešė suėmusi septynis įtariamus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, esą planavusius surengti išpuolių, o vienas iš jų neva palaikė ryšius su ekstremistu, kaltinamu dėl pražūtingos atakos Džakartoje.

Per virtinę reidų, surengtų nuo penktadienio keliose šalies vietose, pareigūnai konfiskavo 30 šovinių, taip pat rado knygų ir vaizdo įrašų apie džihadą bei IS vėliavą, sakom nacionalinės policijos vadovo Khalido Abu Bakaro (Chalido Abu Bakaro) pranešime.

Nebuvo pranešta apie kokių nors ginklų arba sprogmenų konfiskavimą, bet nurodoma, kad ta grupė planavo atakas Malaizijoje.

Vienas iš suimtųjų palaikė ryšius su Indonezijos ekstremistu Bahrunu Naimu, pridūrė policija.

Manoma, kad B.Naimas yra vienas iš IS padalinio Pietryčių Azijoje įkūrėjų.

Indonezijos policija paskelbė, kad B.Naimas, būdamas IS kontroliuojamose teritorijose Sirijoje, koordinavo sausio 14 dieną Džakartoje surengtą ginkluotų užpuolikų ataką ir sproginimus, per kuriuos žuvo aštuoni žmonės, tarp jų keturi užpuolikai.

Praėjus dviem dienoms po to išpuolio Malaizijos policija paskelbė suėmusi vyrą, kuris esą planavo susisprogdinti Malaizijoje, surengdamas ataką „Islamo valstybės“ vardu.

Po atakos Džakartoje, dėl kurios atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“, Malaizijoje, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai, buvo paskelbta aukšto lygio saugumo parengtis.

Malaizijoje išpažįstamas daugiausiai nuosaikios pakraipos islamas, o per kelerius pastaruosius metus nebuvo įvykdyta jokių didesnių teroro išpuolių.

Tačiau nerimas dėl potencialių atakų didėja – pareigūnai nurodė, kad daug Malaizijos piliečių yra išvykę į Siriją bei Iraką prisidėti prie IS džihadistų.

Malaizijos policija neretai skelbia apie asmenų, siejamų su IS, areštus, bet paprastai nepateikia išsamesnių detalių.

Šalies opozicija sako, kad vyriausybė pernelyg įslaptinusi savo kovą su teroru, todėl tikrąjį grėsmės mastą tampa sunku įvertinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas (nuotr. SCANPIX)
  Plečia įtaką po nepavykusio perversmo: Turkijos valdžios rankose – 2 250 institucijų 2016.07.23 21:11 Turkijos valdžia šeštadienį pranešė perėmusi daugiau nei 2250 socialinių, švietimo ir sveikatos apsaugos institucijų, kurios, jos teigimu, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, kontrolę, imdamasi naujų priemonių prieš įtariamus sąmokslininkus. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas taip pat sukritikavo Vakarų ...
  P. Šeremeto laidotuvės (nuotr. SCANPIX)
  Baltarusijoje palaidotas Kijeve nužudytas žurnalistas Šeremetas 2016.07.23 20:52 Baltarusijoje tūkstančiai gedinčių žmonių šeštadienį palydėjo į paskutinė kelionę iškilų nepriklausomą žurnalistą Pavelą Šeremetą, žuvusį Kijeve per jo automobilio sprogdinimą, kai jis buvo palaidotas savo tėvynėje, su kurios valdžia nesutarė. P.Šeremetas, kuris buvo gimęs Minske, bet turėjo Rusijos pilietybę, buvo ...
  Turkija po neįvykusio perversmo (nuotr. SCANPIX)
  Turkija neatsisakys ambicijų tapti ES nare 2016.07.23 20:43 Turkija nenutrauks pastangų tapti Europos Sąjungos nare po nepavykusio perversmo ir laikysis susitarimo su Bendrija dėl pabėgėlių priėmimo sąlygų, šeštadienį pareiškė Turkijos ES reikalų ministras. „Nemanome, kad tai yra kelio pabaiga. Atėjo laikas naujoms pastangoms, – per Ankaroje surengtą spaudos konferenciją sakė ES ...
  A. Merkel (nuotr. SCANPIX)
  Vokietijos kanclerė pasmerkė „siaubo naktį“ Miunchene 2016.07.23 20:00 Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį pareiškė, kad pietinis Miuncheno miestas išgyveno „siaubo naktį“ po šaudynių, nusinešusių devynias žmonių gyvybes. „Miuncheno žmonės išgyveno siaubo naktį“, – sakė lyderė, pirmąkart komentuodama penktadienio pavakare įvykdytą išpuolį. „Tokią naktį atlaikyti sunku mums visiems“, ...
  Miunchene per šaudynes prekybos centre tikriausiai nušauti bent šeši žmonės (nuotr. SCANPIX)
  Išpuoliai Vokietijoje sėja paniką: nerimaujama dėl legendinio festivalio saugumo 2016.07.23 19:30 Vokietijoje pirmadienį prasideda tradicinis kompozitoriaus Richardo Wagnerio kūrybai skirtas Bairoito operos festivalis, bet pastaruoju metu šalyje įvykdyti keli išpuoliai kelia nerimą dėl jau 140 metų rengiamo festivalio saugumo. Likus kelioms dienoms iki festivalio pradžios 18-metis iraniečių kilmės moksleivis pradėjo ...
 • DAUGIAU REZULTATŲ >

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. liepos 24 d.
  Alytus
  +26
  -
  Kaunas
  +27
  -
  Vilnius
  +27
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +26
  -
  Klaipėda
  +23
  -
  Šiauliai
  +26
  2.2 m/s
  Utena
  +27
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +27
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +17

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų