„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

„Islamo valstybė“ (nuotr. SCANPIX)

Malaizijos policija sekmadienį pranešė suėmusi septynis įtariamus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, esą planavusius surengti išpuolių, o vienas iš jų neva palaikė ryšius su ekstremistu, kaltinamu dėl pražūtingos atakos Džakartoje.

Per virtinę reidų, surengtų nuo penktadienio keliose šalies vietose, pareigūnai konfiskavo 30 šovinių, taip pat rado knygų ir vaizdo įrašų apie džihadą bei IS vėliavą, sakom nacionalinės policijos vadovo Khalido Abu Bakaro (Chalido Abu Bakaro) pranešime.

Nebuvo pranešta apie kokių nors ginklų arba sprogmenų konfiskavimą, bet nurodoma, kad ta grupė planavo atakas Malaizijoje.

Vienas iš suimtųjų palaikė ryšius su Indonezijos ekstremistu Bahrunu Naimu, pridūrė policija.

Manoma, kad B.Naimas yra vienas iš IS padalinio Pietryčių Azijoje įkūrėjų.

Indonezijos policija paskelbė, kad B.Naimas, būdamas IS kontroliuojamose teritorijose Sirijoje, koordinavo sausio 14 dieną Džakartoje surengtą ginkluotų užpuolikų ataką ir sproginimus, per kuriuos žuvo aštuoni žmonės, tarp jų keturi užpuolikai.

Praėjus dviem dienoms po to išpuolio Malaizijos policija paskelbė suėmusi vyrą, kuris esą planavo susisprogdinti Malaizijoje, surengdamas ataką „Islamo valstybės“ vardu.

Po atakos Džakartoje, dėl kurios atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“, Malaizijoje, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai, buvo paskelbta aukšto lygio saugumo parengtis.

Malaizijoje išpažįstamas daugiausiai nuosaikios pakraipos islamas, o per kelerius pastaruosius metus nebuvo įvykdyta jokių didesnių teroro išpuolių.

Tačiau nerimas dėl potencialių atakų didėja – pareigūnai nurodė, kad daug Malaizijos piliečių yra išvykę į Siriją bei Iraką prisidėti prie IS džihadistų.

Malaizijos policija neretai skelbia apie asmenų, siejamų su IS, areštus, bet paprastai nepateikia išsamesnių detalių.

Šalies opozicija sako, kad vyriausybė pernelyg įslaptinusi savo kovą su teroru, todėl tikrąjį grėsmės mastą tampa sunku įvertinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Recepas Tayyipas Erdoganas (nuotr. SCANPIX)
  Turkijos prezidentas ieško, kaip prisišlieti prie Rusijos 2016.06.28 07:29 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jis viliasi „greito“ santykių su Rusija normalizavimo, po to, kai pareiškė apgailestavimą dėl vieno Maskvos karinio naikintuvo numušimo. „Viliuosi, kad mes paliksime praeičiai dabartinę situaciją, kuri yra žalinga abiem šalims, ir pareisime prie ...
  Spalvų šventė Ukrainoje (nuotr. TV3)
  Ukrainoje gėrio pergalės prieš blogį šventė 2016.06.27 22:03 Dažai į orą – šventė prasideda. Jaunimas linksminasi Ukrainos sostinės Kijevo parke. Konflikto su Rusija purtomai šaliai šventė, pasak jos dalyvių, itin reikalinga užsimiršti. „Tai festivalis Holi. Aš čia pirmą kartą, bet čia velniškai linksma. Visi vieni kitus apmėto dažais – štai net dabar. Labai smagu“, - pasakoja ...
  Lėktuvą tūptis privertė pradėjęs byrėti variklis (nuotr. SCANPIX)
  Gedimas sukėlė gaisrą: lėktuvu skrido 241 žmonės 2016.06.27 19:26 Vaizdo įraše pamatysite, kaip liepsnoja keleivių pilnas Boeing lėktuvas. Taip kelionė baigėsi daugiau nei 200 keleivių Singapūre. Lėktuvui skriejant ore įvyko gedimas dešiniajame Boeingo variklyje, ir jis užsidegė. Galite tik įsivaizduoti kaip jautėsi keleiviai skrendantys lėktuvu iš kurio variklio veržiasi ugnies ir ...
  Homoseksualai (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Turkijoje homoseksualų paradas žlugo dėl terorizmo grėsmių (1) 2016.06.27 19:00 Apie tai, kad gėjų paradas Stambule atšaukiamas dėl teroro išpuolių grėsmės – miesto valdžia pranešė dar prieš savaitę. Turkijoje pastaruoju metu padažnėjo IS teroristų ir kurdų sukilėlių išpuolių, todėl mieste jau ir dabar padidintas saugumas ir patruliuoja gausios pareigūnų pajėgos. Beje, LGBT sulaukė ir ...
  Turkijos prezidentas atsiprašė Vladimiro Putino (nuotr. SCANPIX)
  Turkijos prezidentas atsiprašė Vladimiro Putino 2016.06.27 16:37 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas atsiprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino dėl to, kad Ankaros karo lėktuvas pernai numušė rusų naikintuvą ir dėl to pablogėjo šių šalių tarpusavio santykiai, pranešė pirmadienį Kremlius.

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. birželio 28 d.
  Alytus
  +22
  -
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +25
  -
  Klaipėda
  +21
  -
  Šiauliai
  +23
  -
  Utena
  +24
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +24
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +13


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. birželio 28 d.
  Alytus
  +22
  -
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +25
  -
  Klaipėda
  +21
  -
  Šiauliai
  +23
  -
  Utena
  +24
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +24
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +13
  Į viršų