Popiežius (nuotr. SCANPIX)

Popiežius (nuotr. SCANPIX)

 Vos tik tapęs Katalikų Bažnyčios vadovu, popiežius Pranciškus ėmėsi reformų. Viena jų buvo moterų įtraukimas į kojų apiplovimo ir bučiavimo ritualą per Paskutinės Vakarienės mišias. Jau tada šią praktiką pasmerkė konservatyvūs tikintieji, mat maždaug nuo septinto amžiaus gyvuojančioje tradicijoje formaliai dalyvauti būdavo leidžiama tik dvylikai vyrų ir berniukų, moterims – draudžiama.

Tačiau popiežius išsiuntė oficialų laišką už apeigas ir garbinimo papročius atsakingam Vatikano departamentui. Jame teigiama, kad dvylikos grupė turi būti sudaryta vyrų, moterų, pagyvenusių ir jaunų žmonių, sveikų ir ligotų.

Naujieną, kad į apeigas oficialiai reikėtų įtraukti ir moteris, sveikinti suskubo moterų teisių aktyvistai. Pranciškus yra pirmasis popiežius, kojų plovimo apeigas rengiantis ne bažnyčioje, o pavyzdžiui, kalėjime ar senelių namuose, ir įtraukiantis į jas ne tik moteris, bet ir musulmonus.

Popiežius taip pat yra pareiškęs, jog sieks, kad Bažnyčios hierarchijoje moterys turėtų daugiau galių, tačiau griežtai atmetė galimybę joms tapti katalikų dvasininkėmis.

REKLAMA
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Turkija stiprina smogikų Sirijoje puolimą (nuotr. SCANPIX)
  Turkija stiprina smogikų Sirijoje puolimą 2016.08.25 10:52 Turkija ketvirtadienį pasiuntė dar mažiausiai 10 tankų į Sirijos teritoriją dalyvauti ankstesnę dieną pradėtoje kovinėje operacijoje netoli sienos, kai Ankaros palaikomi sirų opozicijos kovotojai išstūmė džihadistus iš Džarabulaus miesto, pranešė vienas naujienų agentūros AFP fotografas.
  JT tyrėjų komisija nustatė, kad prezidento B.al Assado pajėgos Sirijoje surengė mažiausiai dvi chemines atakas (nuotr. SCANPIX)
  JAV: neįmanoma paneigti Basharo al Assado režimo žiaurumų 2016.08.25 10:30 Baltieji rūmai trečiadienį pareiškė, kad „neįmanoma paneigti“ Jungtinių Tautų tyrėjų paskelbtų išvadų, jog Sirijoje buvo vykdomos cheminės atakos, ir paragino patraukti atsakomybėn prezidento Basharo al Assado režimą. „Dabar neįmanoma paneigti, kad Sirijos režimas ne kartą naudojo pramoninį chlorą kaip ginklą prieš savo ...
  Šiaurės Korėja skelbia apie būsimą JAV ir jos pasekėjų susinaikinimą (nuotr. SCANPIX)
  Šiaurės Korėja skelbia apie būsimą JAV ir jos pasekėjų susinaikinimą 2016.08.25 10:12 Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas iš povandeninio laivo paleistos balistinės raketos (SLBM) bandymą pavadino „didžiausia sėkme“, ketvirtadienį pranešė Pchenjano valstybinė žiniasklaida Trečiadienį paleistos raketos rezultatai įrodė, kad Šiaurės Korėja prisijungė prie „pirmaujančių karine jėga, visiškai apginkluotų bei ...
  Bombardavimas Sirijoje (nuotr. SCANPIX)
  Sirijos režimą narsto po kaulelį: ataskaita paneigia IS melus 2016.08.25 07:42 Jungtinių Tautų tyrėjai nustatė, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos šalyje surengė mažiausiai dvi chemines atakas, o džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai panaudojo kaip ginklą garstyčių dujas, sakoma ataskaitoje, su kuria trečiadienį susipažino naujienų agentūra AFP. Komisija sugebėjo ...
  Italijoje per stiprų žemės drebėjimą nukenėjo šimtai žmonių (nuotr. SCANPIX)
  Po baisios katastrofos – siaubas Italijoje: žuvusiųjų skaičius perkopė 200 2016.08.25 07:06 Vidurio Italijos regione gelbėtojai anksti ketvirtadienį tebeieškojo gyvų likusių žmonių po stipraus žemės drebėjimo, nusinešusio mažiausiai 247 žmonių gyvybes ir nuniokojusio kelis kalnų miestelius. Per trečiadienį paryčiais įvykusį žemės drebėjimą dar 368 žmonės buvo sužeisti, kai kurie kritiškai. Nežinia kiek gyventojų ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. rugpjūčio 25 d.
  Alytus
  +23
  -
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +23
  -
  Panevėžys
  +23
  -
  Klaipėda
  +21
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  -

  Vilnius

  weather value Plenty of sun
  +23
  weather value Plenty of sun
  Toks jausmas lyg būtų +12

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų