Popiežius (nuotr. SCANPIX)

Popiežius (nuotr. SCANPIX)

 Vos tik tapęs Katalikų Bažnyčios vadovu, popiežius Pranciškus ėmėsi reformų. Viena jų buvo moterų įtraukimas į kojų apiplovimo ir bučiavimo ritualą per Paskutinės Vakarienės mišias. Jau tada šią praktiką pasmerkė konservatyvūs tikintieji, mat maždaug nuo septinto amžiaus gyvuojančioje tradicijoje formaliai dalyvauti būdavo leidžiama tik dvylikai vyrų ir berniukų, moterims – draudžiama.

Tačiau popiežius išsiuntė oficialų laišką už apeigas ir garbinimo papročius atsakingam Vatikano departamentui. Jame teigiama, kad dvylikos grupė turi būti sudaryta vyrų, moterų, pagyvenusių ir jaunų žmonių, sveikų ir ligotų.

Naujieną, kad į apeigas oficialiai reikėtų įtraukti ir moteris, sveikinti suskubo moterų teisių aktyvistai. Pranciškus yra pirmasis popiežius, kojų plovimo apeigas rengiantis ne bažnyčioje, o pavyzdžiui, kalėjime ar senelių namuose, ir įtraukiantis į jas ne tik moteris, bet ir musulmonus.

Popiežius taip pat yra pareiškęs, jog sieks, kad Bažnyčios hierarchijoje moterys turėtų daugiau galių, tačiau griežtai atmetė galimybę joms tapti katalikų dvasininkėmis.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Varšuvoje NATO gali nuspręsti Baltijos šalyse dislokuoti „Patriot“ (nuotr. SCANPIX)
  Europos šalys šiaušiasi prieš Rusiją Yra tikimybė, jog NATO Baltijos šalyse dislokuos „Patriot“ 2016.05.27 21:37 Pastarosiomis dienomis netyla kalbos ne tik apie galimą sankcijų Rusijai švelninimą, kurias aktyviai platina antraeiliai interesus su Kremliaus verslu atstovaujantys Europos politikai, ar palikimą tokių, kokios dabar yra, tačiau ir tuo pat metu vykdomą palaipsninį Europos šalių politikos griežtinimą Kremliaus atžvilgiu.
  Kovotoja Joanna Palani (nuotr. Twitter)
  11-metės tragedija: ją pražudė per grupinį išprievartavimą užsimezgusi gyvybė 2016.05.27 20:22 Kad "Islamo valstybės" kovotojų negalima pavadinti žmonėmis, pasaulis jau žino. Bet kartais jų elgesys yra toks baisus, kad tiesiog sunku apie tai kalbėti. Kurdų kovotoja Joanna Palani, metusi universitetą ir išėjusi kovoti prieš teroristus, pasakoja pasaulį pašiurpinusias istorijas. Viena žiauriausių istorijų, su kuria ...
  Prie Italijos krantų aptiktas britų povandeninis laivas – vaiduoklis (nuotr. Wikipedia)
  Antrojo pasaulinio karo įkarštyje paslaptingai dingęs povandeninis laivas aptiktas prie Italijos krantų 2016.05.27 20:11 Vietos narai netoli Sardinijos salos Italijoje aptiko prieš daugiau nei 70 metų nuskendusį britų Antrojo Pasaulinio karo povandeninį laivą, kuris tuomet dingo be žinios su visais 71 įgulos narių. Karališkojo laivyno „T“ klasės povandeninį laivą „HMS P 311“ aptiko genujiečio lobių ieškotojas Massimo Domenico Bordone ir jo ...
  Šiaurės Korėja (nuotr. SCANPIX)
  ES griežtina sankcijas Šiaurės Korėjai 2016.05.27 19:28 Europos Sąjunga penktadienį sugriežtino sankcijas Šiaurės Korėjai, dėl joje vykdomų branduolinių bandymų ir balistinių raketų leidimo, nepaisant JT Saugumo Tarybos rezoliucijų.
  Vladimiras Putinas (nuotr. SCANPIX)
  Vokietija nori sankcijų Rusijai mažinimo „žingsnis po žingsnio“? 2016.05.27 18:30 Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris penktadienį pareiškė mintį, kad Rusijai taikomas ES sankcijas galima būtų palaipsniui mažinti, jeigu būtų pažangos įgyvendinant taikos Ukrainoje susitarimus ir baigiant konfliktą. „Tikiuosi, kad iki birželio pabaigos bus pažangos ir mes pamatysime, ar ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +12
  2.2 m/s
  Kaunas
  +12
  -
  Vilnius
  +11
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +11
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +12
  2.2 m/s
  Kaunas
  +12
  -
  Vilnius
  +11
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +11
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų