Popiežius (nuotr. SCANPIX)

Popiežius (nuotr. SCANPIX)

 Vos tik tapęs Katalikų Bažnyčios vadovu, popiežius Pranciškus ėmėsi reformų. Viena jų buvo moterų įtraukimas į kojų apiplovimo ir bučiavimo ritualą per Paskutinės Vakarienės mišias. Jau tada šią praktiką pasmerkė konservatyvūs tikintieji, mat maždaug nuo septinto amžiaus gyvuojančioje tradicijoje formaliai dalyvauti būdavo leidžiama tik dvylikai vyrų ir berniukų, moterims – draudžiama.

Tačiau popiežius išsiuntė oficialų laišką už apeigas ir garbinimo papročius atsakingam Vatikano departamentui. Jame teigiama, kad dvylikos grupė turi būti sudaryta vyrų, moterų, pagyvenusių ir jaunų žmonių, sveikų ir ligotų.

Naujieną, kad į apeigas oficialiai reikėtų įtraukti ir moteris, sveikinti suskubo moterų teisių aktyvistai. Pranciškus yra pirmasis popiežius, kojų plovimo apeigas rengiantis ne bažnyčioje, o pavyzdžiui, kalėjime ar senelių namuose, ir įtraukiantis į jas ne tik moteris, bet ir musulmonus.

Popiežius taip pat yra pareiškęs, jog sieks, kad Bažnyčios hierarchijoje moterys turėtų daugiau galių, tačiau griežtai atmetė galimybę joms tapti katalikų dvasininkėmis.

REKLAMA
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Alepo mieste – tikras pragaras (nuotr. SCANPIX)
  Alepo mieste – tikras pragaras (1) 2016.09.24 19:56  Sirijos režimo ir Rusijos karo lėktuvai su žeme siekia sulyginti sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą. Ant jo pastarąją parą nukrito keli šimtai bombų. Taikomasi į visus. Subombarduoto gyvenamojo namo Alepe griuvėsiuose įstrigo kūdikis. Jo gelbėtojai kovojo su laiku ir prieš prasidedant dar vienam oro ...
  Jeremy Corbyn (nuotr. SCANPIX)
  Susipažinkite: lyderis – pasėjęs nesantaiką tarp britų 2016.09.24 19:30 Socialistas Jeremy Corbynas, prieš kurį buvo nusistatę dauguma leiboristų parlamentarų, bet palankiai vertinamas paprastų aktyvistų, šeštadienį buvo perrinktas Didžiosios Britanijos opozicinės Leiboristų partijos lyderiu, tačiau partijai gresia vis neaiškesnė ateitis.
  Rusijos sirgalių vadą sulaikė renginio metu tualete: nebeįtiko valdžiai? (nuotr. SCANPIX)
  Rusijos sirgalių vadą sulaikė renginio metu tualete: nebeįtiko valdžiai? 2016.09.24 19:09 Maskvoje šiandien buvo sulaikytas Rusijos sirgalių sąjungos (RSS) vadas Aleksandras Špryginas, praneša gazeta.ru. Sporto funkcionierius lankėsi Rusijos futbolo sąjungos konferencijoje, kurioje vyko organizacijos vadovo rinkimai. Šių metų futbolo čempionate skandalingais išpuoliais pagarsėjęs A. Špryginas sulaikytas buvo ...
  Postas (nuotr. Fotolia.com)
  Rusijos sporto ministras išsaugojo savo postą 2016.09.24 18:54  Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko ir toliau vadovaus šalies futbolo federacijai. Jis atlaikė futbolo trenerių ir kitų pareigūnų kritiką dėl griežtos vyriausybės kontrolės ir prastų nacionalinės rinktinės rezultatų, kai Rusija rengiasi 2018 m. organizuoti Pasaulio futbolo čempionatą. V.Mutko surinko 266 balsus ...
  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. SCANPIX)
  Estijos rinkikų kolegija nesugebėjo išrinkti prezidento 2016.09.24 18:40 Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso (Tomo Hendriko Ilveso) įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. rugsėjo 25 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +16
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +17
  -
  Utena
  +6
  -

  Vilnius

  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  +16
  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  Toks jausmas lyg būtų +5

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų