Nors Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai trečią kartą iš eilės tapo stipriausiais Lietuvoje, tačiau žalgiriečiai net ir nieko nelemiančiame mače parodė nugalėtojų charakterį. 35-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje Darvydas Šernas įformino „hetriką“ ir rezultatu 3:1 (2:1) svečiuose padėjo įveikti dėl bronzos kovojančią Marijampolės „Sūduvą“.

Likus paskutiniajam turui, marijampoliečiai yra surinkę po 67 taškus su Klaipėdos „Atlantu“, bet dėl geresnių tarpusavio rungtynių rezultatų uostamiesčio ekipą lenkia, tad lemiamame mače „Sūduvą“ tenkina ir lygiosios.

Rungtynės šeimininkams prasidėjo katastrofiškai: itin prastai aikštės viduryje atrodę marijampoliečiai mačo pradžioje net du kartus buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

4-ą minutę po puikaus Vytauto Lukšos perdavimo iš dešiniojo krašto D. Šernas baudos aikštelėje aplenkė varžovą ir tiksliai smūgiavo vienu lietimu. Alytiškių tandemas suveikė nepriekaištingai.

Netrukus nuo D. Šerno išpuolio apsigynė Džiugas Bartkus, tačiau 17-ą minutę „Sūduvos“ vartų sargas buvo bejėgis. Po pakelto kampinio pirmojo įvarčio autoriui kamuolys atšoko po kojomis ir šis įformino dublį.

Vis dėlto „Žalgirio“ dominavimas neužsitęsė – marijampoliečiai efektingai sugrįžo į rungtynes. 30-ą minutę Karolis Chvedukas parideno kamuolį Ernestui Veliuliui, kuris puikiu tolimu smūgiu nepaliko vilčių Armantui Vitkauskui.

Po poros minučių šeimininkų sirgaliai galėjo triumfuoti, bet to jiems neleido padaryti A. Vitkauskas. Vartininkas sugebėjo paliesti iš arti E. Veliulio spirtą kamuolį, o šis atsimušęs į virpstą, paliko aikštės ribas.

Po pertraukos kiek ilgiau nei pusvalandį „Sūduva“ turėjo iniciatyvą, tačiau po dar vieno D. Šerno smūgio galutinai tapo aišku, kad bronzos likimas bus nuspręstas mače Klaipėdoje.

Žalgirietis 76-ą minutę po pakelto kampinio tiksliai mušė galva ir pelnė 16-ą įvartį šiame sezone – tiek pat, kiek ir traumą besigydantis Linas Pilibaitis.

D. Šernas vos po poros minučių galėjo tapti rezultatyviausiu „Žalgirio“ futbolininku šiais metais, tačiau šį kartą bandymas mušti galva buvo šiek tiek nesėkmingas. Maža to, „hetriko“ autorius neatlyžo ir toliau atakavo – po dar vieno smūgio „Sūduvą“ buvo priverstas gelbėti Dž. Bartkus.

Paskutinėmis minutėmis marijampoliečiai turėjo dvi dėkingas situacijas sušvelninti rezultatą, tačiau jomis nepasinaudojo. Nermino Jamako ir rezultatyviausio „SMScredit.lt A lygos“ snaiperio Tomo Radzinevičiaus smūgiai tikslo nepasiekė.

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:3 (1:2)

Sūduva“: Dž. Bartkus, I. Cyvilka, V. Slavickas, M. Ugge, M. Živkovičius, K. Chvedukas (62 min. V. Baranovskis), N. Jamakas (90+2 D. Antanavičius), A. Kecapas (70 min. A. Vaskela), M. Šoblinskas, E. Veliulis, T. Radzinevičius.

Žalgiris“: A. Vitkauskas, G. Freidgeimas, A. Jankauskas, D. Slijngardas (65 min. T. Eliošius), A. Švrljuga, E. Vaitkūnas, J. Kendyšas, M. Kuklys, V. Lukša (80 min. J. Lasickas), Elivelto (77 min. D. Romanovskis), D. Šernas.

Įvarčiai: E. Veliulis (30); D. Šernas (4, 17, 76) Geltonos kortelės: E. Veliulis (39), T. Radzinevičius (90+1); J. Kendyšas (8), D. Slijngardas (39), E. Vaitkūnas (49), G. Freidgeimas (54)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai" 35 4 5 26 34:94 17

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T. Radzinevičius („Sūduva“) – 28, D. Aršakianas („Trakai“) – 23, A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir A. Rimkevičius („Stumbras“) – po 20 įvarčių.