19
Airija - Vokietija (nuotr. SCANPIX)

Atranka į Europos futbolo čempionatą artėja link finišo tiesiosios, o ketvirtadienį D, F ir I grupių komandos sužaidė priešpaskutines rungtynes atrankoje.

19

„Hampden Parke“ vykusiose D rungtynėse tarp Škotijos ir Lenkijos, rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Nepaisant to, kad jau 3-ąją minutę Miuncheno „Bayern“ puolėjas, Robertas Lewandowskis išvedė lenkus į priekį, svečiams to nepakako. Mattas Ritchis galingu šuviu rezultatą išlygino pirmojo kėlinio pabaigoje, o Stevenas Fletcheris 66-ąją minutę išvedė škotus į priekį. Tačiau paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę Robertas Lewandowskis sugebėjo nuginkluoti varžovų vartininką ir išplėšti tašką.

Kitose D grupės rungtynėse šiokia tokia sensaciją pateikė Airijos futbolinkai. Airiai namuose 1:0 laimėjo prieš Pasaulio čempionus, Vokietijos futbolininkus. 70-ąją minutę vienintelį rungtynių įvartį pelnė Shanas Longas. Po pergalės airiai grupėje su lenkais dalinasi antrą vietą ir tik vienu tašku atsilieka nuo vokiečių.

Ir toliau tragiškai sekasi Graikijos futbolininkams. Dar praėjusiais metais graikai žaidė Pasaulio čempionate, o šiemet atrankoje į Europos čempionatą užima paskutinę vietą grupėje. Graikai išvykoje 3:1 nusileido Šiaurės Airiams ir per devynias rungtynes nelaimėjo nė karto.