San Sebastian mieste (Ispanija) vyko WAKO Europos vaikų ir jaunimo kikbokso Čempionatas, kuriame dalyvavo virš 1500 sportininkų iš Senojo žemyno. Aštuoni mūsų šaliai atstovavę sportininkai pagal K-1 taisykles iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius.

Titas Morkūnas iškovojo 5 vietą, Eimantas Stašaitis ir Michal Vrzesinski iškovojo bronzos medalius, o Lukas Gurdišas sidabro medalį. Gaila, bet čempionato šeimyninkai padarė keletą klaidų, kurios kainavo mūsų rinktinei aukso medalį.

Finale Lukas Gurdišas susitiko su Rusijos sportiniku. Visą pirmą raundą kova vyko pagal iš anksto numatytą planą ir L. Gurdišas turėjo iniciatyvą savo rankuose. Antram raunde teisėjas iš Ispanijos padarė dvi iš eilės grubias klaidas taip atimdamas iš mūsų kovotojo pergalę.

Tikriausiai tokiems teisėjo sprendimams turėjo įtakos, kad mūsų šalies sportininkas pusfinalyje nepaliko jokių šansų Ispanijos sportininkui. Po šio incidento minėtas arbitras buvo pašalintas iš čempionato.

Teisėjas iš Lietuvos, Vadim Zelev, buvo pripažintas geriausiu K1 čempionato teisėju ir jam buvo priskirta WAKO aukščiausio A lygio teisėjo kategorija.

Kiekvienais metais sportininkai iš Lietuvos tarptautiniuose turnyruose demonstruoja aukštą meistriškumo lygį ir kiekvienais metais jis auga, tam įtakos turi ir tas faktas, kad daug dėmesio skiriama vaikams ir jaunimui.