Šešta pergale septintame mače Portugalijoje besibaigiančio Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionato varžybas baigė merginų turnyre bronzą iškovojusios Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

Aštuntos pagal reitingą pajėgiausios Lietuvos paplūdimio tinklininkės sekmadienio popietę mažajame finale per 56 minutes po atkaklios kovos trijuose setuose - 2:1 (18:21, 27:25, 15:12) - privertė pasiduoti ketvirtojoje pozicijoje likusias septintas pagal skirstymą ruses Kseniją Dabižą bei Nadeždą Makroguzovą.

Sekmadienį pusfinalio rungtynes I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė po 54 minutes trukusios trijų setų kovos - 1:2 (16:21, 21:19, 10:15) - pralaimėjo į finalą iškopusių 20-ų pagal reitingą lenkių Katarzynos Kociolek ir Dorotos Strag pranašumą.

Šios Lenkijos tinklininkės yra praėjusių metų Europos jaunimo (iki 22 metų) vicečempionės, o šiame čempionate iki finalo nužengė be pralaimėjimų.

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė pogrupyje taip pat laimėjo visas trejas rungtynes, vėliau aštuntfinalyje 2:0 (21:14, 21:17) nugalėjo olandes Julią Wouters bei Lauri Luijken (23 reitingas), o ketvirtfinalyje 2:1 (21:23, 21:17, 15:11) įveikė šveicares Dunją Gerson bei Laurą Caluori (29 reitingas).

Aukso medalių likimas paaiškės lenkių Katarzynos Kociolek bei Dorotos Strag bei trečių pagal skirstymą Europos žaidynių nugalėtojų šveicarių Ninos Betschart ir Nicolės Eiholzer akistatoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.