Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų krepšinio rinktinė ketvirtadienį kontrolinėse rungtynėse Kaune 96:40 (25:14, 28:8, 19:16, 24:2) sutriuškino Ukrainos bendraamžius.

Lietuviai nuo pat mačo pradžios pranoko varžovus tiek puolime, tiek gynyboje ir sulig kiekviena minute tik didino pranašumą. Jau po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo užtikrintai (53:22) ir intrigos nebeliko. Nors trečiajame ketvirtyje ukrainiečiai kiek išlygino žaidimą, tačiau paskutinį tašką Lietuvos rinktinė padėjo paskutiniame kėlinyje, per kurį varžovams leido įmesti vos du taškus, kai patys pelnė 24.

Lietuviai pranoko Ukrainos krepšininkus visose statistinėse kategorijose. Svečiai prametė visus 10 mestų tolimų metimų. Gerą gynybą demonstravę šeimininkai blokavo 7 varžovų metimus, tuo tarpu ukrainiečiai tokiu būdu nepasižymėjo nei karto.

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo dvigubą dublį surinkęs Tomas Balčiūnas. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. 15 taškų pridėjo ir 8 kamuolius atkovojo Grantas Vasiliauskas, 14 - Lukas Kišūnas (7 atk.kam.), 13 - Lukas Uleckas (5 atk.kam., 5 rez.perd.)

Lietuvos vaikinų rinktinė ruošiasi Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionatui, kuris rugpjūčio 6-16 dienomis vyks Kaune. Lietuvos rinktinė visas savo rungtynes žais Kauno sporto halėje. Europos čempionato kovas ji pradės B grupėje su Graikijos, Ispanijos ir Izraelio bendraamžiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.