8
Medalininkai (nuotr. Irklavimo federacijos)

Lietuvos irkluotojams – auksas ir sidabras Pietų Korėjoje

Iškovoti net 5 medaliai!

Du aukso medalius Pietų Korėjoje vykstančioje Universiadoje iškovojo mūsų šalies irkluotojai. Čempionių titulą apgynė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, o antrieji auksu pasipuošė po pertraukos į tarptautinę areną sugrįžę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter. SIdabro medalį iškovojo Sonata Petrikaitė.

8

Pirmą kartą šiais metais vienoje valtyje tokio lygio tarptautinėse varžybose pasirodę lietuviai distanciją nuplaukė per 6:03:76 ir antroje vietoje likusį lenkų duetą aplenkė daugiau kaip septyniomis sekundėmis.

D. Vištartaitė ir M. Valčiūkaitė moterų porinių dviviečių valčių finale distanciją įveikė per 6 min. 44,92 sek.

Sidabrą Universiadoje iškovojo Sonata Petrikaitė. Ji lengvasvorių valčių klasėje, kurioje plaukia sportininkės sveriančios iki 59 kilogramų, finišavo antra. Lietuvė nuo auksą laimėjusios kinės Miao Wang atsiliko beveik dvejomis sekundėmis.

Dar iškovotų medalių skaičių padidino ir Lietuvos vienvietininkai - Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Pergalę vyrų vienviečių valčių finale iškovojęs Žygimantas Gališanskis finale 2000 metrų nuotolį įveikė per 6 minutes 51,93 sekundės ir finiše vos 0,49 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį italą Simonę Martinį. Įtikinamai moterų vienvietininkių varžybose finale irklavusi Lina Šaltytė sugaišo 7 minutes 25,76 sekundės ir net 3,7 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią ukrainietę Nataliją Dovgodko bei 4,38 sekundės - bronzą iškovojusią olandę Marloes Oldenburg.