Jei jūs iš tų, kurie mano, kad moterų futbolas – neįdomus, tai jūs tikrai nematėte pasaulio moterų futbolo čempionato finalo. Jame buvo įmušti net 7 įvarčiai, o vienas iš jų – net iš aikštės vidurio.

Kanadoje pasibaigusių planetos moterų futbolo pirmenybių čempione trečią kartą šalies istorijoje tapo JAV rinktinė.

Sekmadienį finale daugiau nei 53 tūkst. žiūrovų akivaizdoje amerikietės, kurios planetos pirmenybes laimėjo 1991 ir 1999 metais, 5:2 (4:1) sutriuškino 2011 metų pirmenybių nugalėtojas Japonijos futbolininkes.

Tris įvarčius nugalėtojoms, kurioms priklauso ir olimpinių žaidynių čempionių titulas, pelnė geriausia čempionato žaidėja pripažinta komandos kapitonė Carli Lloyd (3, 5 ir 16 min.), po vieną - Lauren Holiday (14 min.) bei Tobin Heath (54 min.).

Japonių gretose vieninteliu įvarčiu pasižymėjo Yuki Ogimi (27 min.), o vieno įvarčio į savuosius vartus autore tapo Julie Johnston (52 min.).

JAV rinktinė tapo pirmąja moterų futbole, kuriai trissyk pavyko laimėti pasaulio čempionatus.

Pirmenybių bronzos medalius pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Anglijos rinktinė, mače dėl trečiosios vietos po pratęsimo 1:0 (0:0, 0:0) įveikusi 2003 bei 2007 metų planetos čempiones Vokietijos futbolininkes.

Geriausia turnyro vartininke tapo Hope Solo (JAV), geriausia jaunąja žaidėja pripažinta Kadeisha Buchanan (Kanada), o rezultatyviausios - 6 įvarčiai - futbolininkės prizas atiteko Celiai Šašič (Vokietija).

2011 metų pasaulio čempionato Vokietijoje finale japonės amerikietes po 11 m baudinių serijos nugalėjo 3:1. Tąkart normalus rungtynių laikas ir pratęsimas nugalėtojų neišaiškino - 2:2.