Europos čempionatui, kuris liepos 23 - rugpjūčio 2 d. vyks Graikijoje, besirengianti Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė draugiškame turnyre Prancūzijoje šeštadienį 70:58 nugalėjo Turkijos bendraamžius.

"Turėjome geras rungtynes šiame pasirengimo etape. Turkijos komanda pasižymėjo labai agresyvia gynyba. Pamatėme, ką privalome gerinti, ką keisti. Žaidime atsiranda vis daugiau teigiamų dalykų", - pranešime cituojamas komandos vyriausiasis treneris Saulius Štombergas.

Pasak jo, aktyvi varžovų gynyba pirmuose dvejuose kėliniuose neleidusi lietuviams laikytis parengto rungtynių plano, o iki pertraukos jau buvo padaryta net 13 klaidų.

"Tačiau po pertraukos atlikus korekcijas, kurias, reikia pažymėti, vaikinai gerai įgyvendino, klydome tik 4 kartus ir sustabdėme jų greitą puolimą. Reikia pabrėžti, kad gerą darbą atliko perimetro žaidėjai - Laurynas Beliauskas, Jokūbas Švambaris, Martynas Varnas. Neleidome varžovams pelnyti daugiau kaip 60 taškų.Tai yra svarbūs niuansai leidžiantys susiformuoti tam tikriems įgūdžiams. Komanda pamažu atranda savo žaidimo braižą. Džiugina, jog turime žaidėjų kurie gali ne tik pelnyti taškus (M.Varnas 25 tšk., 5 išprovokuotos pražangos, T. Sedekerskis 14 tšk.,4 rez. perdavimai ), bet ir žaidėjų , kurie dėl komandos rezultatų atsiduoda maksimaliai ir atlieka daug nematomo darbo - atkovoti kamuoliai puolime, išprovokuotos pražangos, geras darbas gynyboje. Gytis Masiulis (7 atkovoti kam.) ir Arnas Beručka (5 išprovokuotos pražangos) būtent tai ir įrodė šiandien", - sakė S. Štombergas.

Kitas turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė žais su atletiška Prancūzijos komanda.