Sekmadienį Vengrijoje pasibaigusiame Europos moterų krepšinio čempionate pirmą kartą aukso medalius iškovojo ir kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes užsitikrino Serbijos rinktinė.

Serbijos krepšininkės lemiamoje dvikovoje 76:68 (15:22, 18:10, 20:17, 23:19) nugalėjo antrose pirmenybėse iš eilės sidabru tenkintis turėjusią Prancūzijos komandą.

25 taškus nugalėtojoms pelnė naudingiausia pirmenybių žaidėja pripažinta Ana Dabovič, 22 - Sonja Petrovič, 12 - Danielle Page.

Prancūzių gretose išsiskyrė Sandrine Gruda (16 tšk.), Diandra Tchatchouang (15 tšk.) bei Celine Dumerc (13 taškų).

Bronzos medalius iškovojo praėjusių pirmenybių nugalėtoja Ispanijos rinktinė, sekmadienį mažajame finale 74:58 (12:18, 22:12, 21:14, 19:14) įveikusi Baltarusijos ekipą.

25 taškais prie pergalės prisidėjo Alba Torrens, 19 - Marta Xargay, 18 - Astou Ndour.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Olga Ziuzkova ir Jelena Levčenka (po 13 taškų).

Į simbolinį čempionato penketuką pateko prancūzės Sandrine Gruda ir Celine Dumerc, serbės Ana Dabovič ir Sonja Petrovič bei ispanė Alba Torrens.

Penktą vietą čempionate užėmė ir galimybę olimpinį kelialapį iškovoti išsaugojo Turkijos rinktinė, šeštadienį mače dėl penktosios vietos po pratęsimo 68:66 (15:17, 12:15, 18:15, 14:12, 9:7) įveikusi Rusijos krepšininkes.

Lietuvos rinktinė šiose pirmenybėse užėmė aštuntą vietą. Be savo lyderių - Gintarės Petronytės ir Sandros Linkevičienės - šeštadienį žaidusios Lietuvos krepšininkės paskutiniąsias pirmenybių rungtynes 77:89 (24:26, 12:27, 20:17, 21:19) pralaimėjo Juodkalnijos komandai.

2-5 vietas Senojo žemyno pirmenybėse užėmusios rinktinės dėl teisės žaisti Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinėse žaidynėse varžysis papildomame atrankos turnyre.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.