Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato Vengrijoje ketvirtfinalyje susitiko su Baltarusija. Itin dramatiškoje dvikovoje, rungtynių pabaigoje, lietuvės pralaimėjo varžovėms rezultatu 66:68.

Rungtynių eiga:

Susitikimą geriau pradėjo baltarusės. Kėliniui įpusėjus, L.Harding dvitaškiu didino savo komandos persvarą iki 5 taškų (9:4). Lietuvos rinktinės deficitą netrukus švelnino du taiklūs K.Nacickaitės tritaškiai – 10:11. Ketvirčio pabaigoje susižeidė viena Lietuvos rinktinės lyderių G.Petronytė. Vidurio puolėja paliko aikštelę.

Baltarusėms pavyko vėl šiek tiek atsiplėšti dėka taiklių baudos metimų. Po pirmojo kėlinio lietuvės turėjo 6 taškų deficitą – 10:16. Nors antrojo ketvirčio pradžioje, po taiklaus M.Solopovos metimo iš toli, Lietuvos rinktinė priartėjo per 3 taškus (15:18), baltarusės netrukus vėl susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas.

Spurtas 10:0 Baltarusijos krepšininkėms leido atitrūkti net 15 taškų persvara – 32:17. Be G.Petronytės lietuvėms buvo labai sunku kautis. Po pirmosios mačo dalies M.Šerniaus auklėtinės turėjo 14 taškų deficitą – 19:33.

Po didžiosios pertraukos baltarusės įgijo rekordinę 19 taškų persvarą (39:20). Tačiau tada Lietuvos rinktinė kilo į šturmą. Daugiausia S.Okockytės pastangomis lietuvės spurtavo 13:0 ir ėmė kvėpuoti baltarusėms į nugaras – 33:39.

Kėliniui įpusėjus, baltarusių taškų badą nutraukė K.Snytsina. Netrukus sekę dar du taškai atstatė Baltarusijos krepšininkėms dviženklį pranašumą (43:33). Lietuvės neleido baltarusėms susigrąžinti iniciatyvos ir po trijų kėlinių atsiliko 8 taškais – 43:51.

Lemiamame ketvirtyje lietuvės bandė kibti į atlapus varžovės. Aikštėje pasirodė ir G. Petronytė, tačiau ji negalėjo kovoti visa jėga.

Nepaisant to, kad baltarusės laikė žaidimo vadžias savo rankose, tačiau likus vos 1,5 sek. iki rungtynių pabaigos mūsiškės atsiliko 2 taškais ir turėjo kamuolį savo rankose. Deja, stebuklo sukurti nepavyko. Varžovėms pralaimėta 66:68.

Tv3.lt primena, kad pakeliui į ketvirtfinalį lietuvės sukūrė net du stebuklus. Pirmiausia, dvikovoje su Rusijos rinktine, mūsiškės sugebėjo panaikinti net 18 taškų deficitą ir įveikė varžoves rezultatu 78:74.

Lemtingas rungtynes lietuvėms teko žaisti prieš Serbiją. Tąkart mūsiškės taip pat atsiliko net 18 taškų, tačiau sugebėjo įveikti varžoves dramatiškoje kovoje rezultatu 73:72.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė čempionate yra ketvirta pagal pelnomus taškus (73,3 tšk. per rungtynes), antra pagal atkovotus kamuolius (vidutiniškai 40,7 kamuolio) ir septinta pagal rezultatyvius perdavimus (16,1 perdavimo).