14
LeBronas Jamesas (nuotr. SCANPIX)

Antrą kartą klubo istorijoje – po aštuonerių metų pertraukos – Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos čempionais tapo Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai.

14

Antradienį ketvirtosiose konferencijos finalo rungtynėse Klivlando „Cavaliers“ ekipa namuose 20,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 118:88 (32:20, 27:22, 26:18, 33:28) nugalėjo Atlantos „Hawks“ komandą bei laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-0.

Pirmuosius du mačus Atlantoje Klivlando klubas laimėjo 97:89 (20:26, 31:25, 23:16, 23:22) bei 94:82 (26:21, 28:28, 30:17, 10:16), trečiajame susitikime savo arenoje varžovus privertė pasiduoti po pratęsimo -114:111 (21:24, 27:25, 33:27, 33:28, 10:7).

Antradienį vėl svariausiai prie pergalės prisidėjo keturiskart naudingiausias NBA lygos krepšininkas LeBronas Jamesas – pelnė 23 taškus, gynyboje atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir blokavo varžovo metimą.

Į „Cavaliers“ iš Majamio „Heat“ sugrįžęs L. Jamesas NBA lygos finale žais penktus metus iš eilės bei šeštą kartą per visą karjerą.

18 taškų į svečių krepšį įmetė J.R. Smithas (10 sugriebtų kamuolių), po 16 – Tristanas Thompsonas (11 atk. kam.) ir Kyrie'is Irvingas, 14 – Timofejus Mozgovas, 10 – Matthew Dellavedova, 7 – Joe Harris.

Atlantos komandos, kuri Vakarų konferencijos nugalėtoja per visą klubo istoriją buvo keturissyk (1957, 1958, 1960 ir 1961 metais), gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jeffas Teague'as (17 tšk.), Paulas Millsapas (16 tšk. ir 10 sugriebtų kamuolių), Kentas Bazemore'as (12 tšk.), Shelvinas Mackas bei Johnas Jenkinsas (po 10 tšk.) ir Mike'as Muscala (8 taškai).

NBA lygos finale Klivlando krepšininkai žais su Vakarų konferencijos nugalėtojais – „Golden State Warriors“ komanda arba be Donato Motiejūno rungtyniaujančia Hjustono „Rockets“ ekipa. Šių klubų serijoje „Golden State Warriors“ pirmauja 3-1.

2007 metais NBA lygos finalą „Cavaliers“ pralaimėjo Vakarų konferencijos čempionui San Antonijaus „Spurs“ klubui.

2014-2015 metų sezono NBA finalo serijos pradžia – birželio 4 dieną.