18
Lietuvos ledo ritulio rinktinė (nuotr. hockey.lt)
18

Trečią pergalę Olandijoje vyksiančio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės šešių komandų turnyre iškovojo bei vienvalde lydere tapo Didžiosios Britanijos (8 tšk.) rinktinė.

Antrajame trečiojo turo susitikime ketvirtadienį britai 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) įveikė į antrąją poziciją smuktelėjusią Pietų Korėjos (6 tšk.) ekipą, su kuria po poilsio dienos šeštadienį žais trečiojoje pozicijoje atsidūrusi Lietuvos (6 tšk.) rinktinė.

Pirmajame trečiojo turo susitikime Lietuvos ledo ritulininkai 6:1 (2:0, 0:1, 4:0) sutriuškino trečią nesėkmę iš eilės patyrusią bei autsaiderių gretose žengiančią Estijos ekipą, o ketvirtadienio vakarą staigmena užbaigė šeimininkė Olandijos komanda, 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) nugalėjusi Kroatijos rinktinę.

Beje, po šios pergalės Lietuvos rinktinė užsitikrino teisę žaisti šiame divizione ir kitais metais bei tęsia kovą dėl čempionato apdovanojimų.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija 3 2 1 0 0 8:5 8

2. Pietų Korėja 3 2 0 0 1 16:7 6

3. Lietuva 3 2 0 0 1 8:5 6

4. Kroatija 3 1 0 1 1 8:9 4

5. Olandija 3 1 0 0 2 6:10 0

6. Estija 3 0 0 0 3 5:15 0

B grupės turnyrą laimėjusi rinktinė iškovos kelialapį į I diviziono A grupę, o paskutinėje vietoje likusi ekipa iškris į II divizioną.