Keturiasdešimt devinta bei rekordine komandos istorijoje pergale 82-ose – paskutinėse – Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse baigė ketvirtąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje užėmęs Jono Valančiūno atstovaujamas Toronto „Raptors“ klubas.

Antrus metus iš eilės Rytų konferencijos Atlanto diviziono čempionų titulą užsitikrinę „Raptors“ krepšininkai, kurie konferencijos ketvirtfinalyje kovos su Vašingtono „Wizzards“, trečiadienį namuose 19,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 92:87 (25:20, 30:24, 23:23, 14:20) nugalėjo šeštą nesėkmę į eilės patyrusią bei vienuoliktojoje pozicijoje Rytų konferencijoje likusią Šarlotės „Hornets“ (33 pergalės bei 49 pralaimėjimai) komandą.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 18 taškų (10 per trečiąjį kėlinį), gynyboje atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išvengė klaidų, tačiau dusyk prasižengė. Per 27 žaidimo minutes (27:04) J. Valančiūnas pataikė 9 dvitaškius metimus iš 11.

26 taškais prie pergalės prisidėjo Kyle'as Lowry'is, 16 – DeMaras DeRozanas, 13 – Terrence'as Rossas, 6 – Greivis Vasquezas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Troy'us Danielsas (24 tšk.), Kemba Walkeris (17 tšk.), Geraldas Hendersonas (15 tšk.), Noahas Vonlehas (9 tšk.) bei Marvinas Williamsas (8 taškai).

Pirmąsias Rytų konferencijos ketvirtfinalio iki keturių pergalių rungtynes „Raptors“ krepšininkai, kurie laimėjo keturis mačus iš penkių reguliariojo sezono finiše, šeštadienį žais namuose.