„Sartai“ (nuotr. Algimanto Brazaičio)

„Sartai“ (nuotr. Algimanto Brazaičio)

Vasario 1-ąją Dusetose vyksiančios tradicinės žirgų lenktynės „Sartai 2014“ pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Daugeliui žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar gerus bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu, teigiama pranešime spaudai.

Gyvybingos šimtametės tradicijos

Šiai žiemos sporto šventei skirta spaudos konferencija ketvirtadienį surengta Žemės ūkio ministerijoje. Joje apžvelgti pasirengimo darbai lenktynėms, garsėjančioms, kaip teigia istoriniai šaltiniai, daugiau nei dviejų šimtmečių tradicijomis, o organizuotai rengiamoms jau per šimtmetį.

„Pernai paminėjome 80-tį, kai nuo 1933 m. lenktynes pradėjo remti Žemės ūkio ministerija, o nuo 1955 m. jos tapo respublikinės. Generalinis šventės rėmėjas - Žemės ūkio ministerija - kasmet rūpinasi, kad lenktynės, pagal susiklosčiusią tradiciją organizuojamos pirmąjį vasario šeštadienį, vyktų sklandžiai ir paliktų kuo geriausius įspūdžius tiek patiems jų dalyviams sportininkams, tiek žiūrovams, kurių kasmet čia susirenka po keliasdešimt tūkstančių“, - pradėdamas spaudos konferenciją kalbėjo žemės ūkio ministras, profesorius Vigilijus Jukna.

Ministras padėkojo iš įvairių sričių specialistų sudarytam renginio organizaciniam komitetui, nuveikusiam nemenką darbą ir palinkėjo žiūrovams įspūdingo reginio, azartiškų akimirkų ir gero pasibuvimo Dusetose, o lenktynių dalyviams ir žirginio sporto puoselėtojams - sėkmingų startų, naujų rekordų ir neblėstančio entuziazmo varžytis.

Spaudos konferenija (nuotr. Algimanto Brazaičio) 

Spaudos konferenija (nuotr. Algimanto Brazaičio) 

Didesnis prizinis fondas

Tradicinių lenktynių „Sartai 2014“ organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas informavo, jog vasario 1-ąją Dusetose prie lenktynių starto linijos bus išrikiuoti 68 ristūnai, išauginti visose trijose Baltijos šalyse, o taip pat Rusijoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir Norvegijoje.

Juos vadelios geriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos sportininkai. Lenktynių programoje – devyni važiavimai, iš kurių trys – tarptautiniai.

„Kasmet augantį šių lenktynių populiarumą liudija bendromis organizatorių pastangomis šiemet iki 72 tūkstančių litų padidėjęs varžybų prizinis fondas (pernai buvo 65, užpernai - 52 tūkstančiai litų), kurį pasidalys šių lenktynių nugalėtojai ir prizininkai, - sakė R. Šatkauskas. – Didžiausias – 12 000 litų piniginis prizas atiteks šių lenktynių pagrindinės organizatorės - Lietuvos žemės ūkio ministerijos steigiamo „Didžiojo žiemos prizo“ nugalėtojui ir prizininkams.“

Daugelio varžybų organizacinio komiteto narių ir žirgininkystės specialistų nuomone dėl šio apdovanojimo su tuo pačiu bėru Sakalu varžysis ir pastarųjų dvejų metų šio prizo laimėtojas varėniškis Stanislovas Kėrys iš Dubyčių žemės ūkio bendrovės, 2012 metais 1609 metrų ilgio trasą įveikęs per 2 min. 03,219 sek. ir pasiekęs iki šiol išsilaikiusį rekordą. Šis rezultatas taps orientyru visiems sportininkams, šiemet atvykstantiems į Dusetas.

Parašyk komentarą


  Kitos šakos

  Helios sport- Pirelli Key Point K. Birgilo nuotr.
  Pirmajame Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etape ant pakylos lipo lietuviai (1) 2015.05.04 17:24 Gegužės 2-3 dienomis, Estijoje, „auto24 Ring“ trasoje startavo pirmasis Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato (BaTCC) etapas, kuriame sau lygių neturėjo sportininkai iš Lietuvos.  BEC čempionato etapas Lietuviai, užėmę pirmas tris prizines vietas, sau lygių neturėjo ir 4 valandų ilgų distancijų lenktynių ...
  Šokiai aplink stulpą (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)
  Šokis ant stulpo nebūtinai striptizas 2015.11.29 13:07 Šokis ant stulpo dažniausiai asocijuojasi su striptizo šokėjomis, tačiau tai ir labai rimtas sportas. Honkonge kaip tik vyko tarptautinis pramoginių šokių ant stulpo čempionatas ir netrukus išvysite įspūdingiausias jo akimirkas. Čempionatas Honkonge vyksta įvairiose kategorijose. Čia meistriškumą rodo ir vyrai, ir ...
  Tysonas Fury's nukarūnavo Vladimirą Kličko (nuotr. SCANPIX)
  Tysonas Fury's nukarūnavo Vladimirą Kličko ir tapo naujuoju pasaulio bokso profesionalų supersunkaus svorio čempionu 2015.11.29 11:25  Naujuoju pasaulio bokso profesionalų supersunkaus svorio čempionu tapo britas Tysonas Fury's, nukarūnavęs 39-erių metų legendinį ukrainietį Vladimirą Kličko. Šeštadienį Diuseldorfe (Vokietija) "Esprit" arenoje vykusioje 12 raundų dvikovoje, kurią stebėjo 50 tūkst.
  Vladimiras Kličko ir Tysonas Fury (nuotr. Vida Press)
  „Viasat Sport Baltic“ eteryje – Vitalijaus Kličko kova su nepralaimėjusiu britu 2015.11.28 15:20 Šeštadienio vakarą „Viasat Sport Baltic“ kanalas parodys kvapą gniaužiančią bokso dvikovą. Sunkiasvorių mūšyje garsusis ukrainietis Vladimiras Kličko grumsis su pralaimėjimo dar nepatyrusiu britu Tysonu Fury. Tiesioginė transliacija iš Vokietijos Diuseldorfo miesto prasidės 21.50 val. Tai bus kova dėl WBA (Pasaulio bokso ...
  Arnas Šidiškis (nuotr. facebook.com)
  Pasaulio sunkiosios atletikos čempionate JAV abu Lietuvos atletai liko trečiajame dešimtuke 2015.11.28 10:41 Hjustonas, lapkričio 28 d. (BNS). JAV vykstančiose planetos sunkiosios atletikos pirmenybėse 22-ą vietą tarp 35 dalyvių svorio kategorijoje iki 105 kg užėmė Arnas Šidiškis. Penktadienį lietuvis rovimo veiksmu iškėlė 165 kg, stūmimo - 197 kg sveriančią štangą ir sumoje surinko 362 kg. Antrasis Lietuvos sportininkas šioje ...  Vytis

  Sekmadienis, 2015 m. lapkričio 29 d.
  Alytus
  -1
  -
  Kaunas
  +1
  -
  Vilnius
  0
  -
  Panevėžys
  +1
  -
  Klaipėda
  +5
  -
  Šiauliai
  +1
  -
  Utena
  0
  -

  Vilnius

  Rūkas
  0
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -3

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Didysis Magijos šou

  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Sekmadienis, 2015 m. lapkričio 29 d.
  Alytus
  -1
  -
  Kaunas
  +1
  -
  Vilnius
  0
  -
  Panevėžys
  +1
  -
  Klaipėda
  +5
  -
  Šiauliai
  +1
  -
  Utena
  0
  -

  Vilnius

  Rūkas
  0
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -3