EP siūlo sugriežtinti bausmes už neapykantos nusikaltimus (nuotr. SCANPIX)

EP siūlo sugriežtinti bausmes už neapykantos nusikaltimus (nuotr. SCANPIX)

Kokių veiksmų reikia imtis, kad nuo neapykantos nusikaltimų nukentėjusiems asmenims būtų suteikta reikiama parama ir pagalba? Kaip sustiprinti suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą, kad su neapykantos nusikaltimais Europos Sąjungos (ES) ir nacionaliniu lygmeniu būtų kovojama veiksmingiau? Atsakymų į šiuos ir kitus kovai su neapykantos nusikaltimais reikšmingus klausimus lapkričio 12-13 d. bus ieškoma Vilniuje organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Kova su neapykantos nusikaltimais Europos Sąjungoje“.

ES pagrindinių teisių agentūros surinkti duomenys rodo, kad rasizmo, ksenofobijos, religinės netolerancijos arba nepalankaus požiūrio į asmenį dėl jo negalios, seksualinės orientacijos, lyties tapatybės ar kito požymio nulemtas smurtas ar kitos nusikalstamos veikos, t.y. vadinamieji neapykantos nusikaltimai, yra aktuali problema visoje ES. Tačiau daugelis nuo tokių nusikaltimų nukentėjusių asmenų arba nepraneša apie tokius nusikaltimus kompetentingoms institucijoms, arba negauna visos jiems reikalingos pagalbos ir paramos dėl kitų priežasčių.

„Neapykantos nusikaltimai yra problema, su kuria susiduria tūkstančiai ES gyventojų. Mūsų atsakas į tai turi būti ryžtingas. Visuomenė turi įsisąmoninti, kad tokios veikos nebus toleruojamos, o nukentėjusiesiems bus suteikta pagalba ir parama“, – pabrėžia teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Konferencijos plenarinėje sesijoje ir darbo grupėse bus nagrinėjami neapykantos nusikaltimų prigimties, kovos su tokiais nusikaltimais priemonių tobulinimo, paramos aukoms, švietimo apie neapykantos nusikaltimus klausimai.

Ypatingas dėmesys bus skirtas ES Pamatinio sprendimo dėl kovos su tam tikromis rasizmo ir ksenofobijos formomis baudžiamosios teisės priemonėmis bei Nusikaltimų aukų direktyvos įgyvendinimo, šių teisės aktų veiksmingumo ir pakankamumo klausimams.

Konferencijoje dalyvaus daugiau nei 300 ES ir nacionalinio lygmens politikų ir praktikų, ES institucijų ir struktūrų, tarptautinių organizacijų, nacionalinių vyriausybių ir parlamentų, teisėsaugos institucijų, pilietinės visuomenės ir organizacijų atstovų. Konferencijos dalyvius pasveikins teisingumo ministras J. Bernatonis, ES pagrindinių teisių agentūros direktorius Morten Kjaerum, ES vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstrőm.

Tarptautinę konferenciją „Kova su neapykantos nusikaltimais Europos Sąjungoje“ organizuoja ES pagrindinių teisių agentūra, bendradarbiaudama su ES Tarybai pirmininkaujančia Lietuva. Lietuvos pirmininkavimo metu kovos su neapykantos nusikaltimais tema bus nagrinėjama teisingumo ir vidaus reikalų taryboje gruodžio mėnesį.

Parašyk komentarą


  Aktualijos

  Alkoholis šventėse (nuotr. BFL)
  Klaipėdos vicemeras apie šventes be alkoholio: kvailas sprendimas (7) 2016.01.17 12:02 Po to, kai alkoholikas tėvas savo vaikus įmetė į šulinį, o girtuokliaujantis vyras Kražiuose nužudė keturias moteris, politikai ėmė galvoti, kaip mažinti alkoholizmą. Kai kurie ir nutarė imtis priemonių: štai Kaune pavasarį vyksiančią Kazimiero mugę siūloma surengti be galimybės vartoti alkoholį, tiksliau, siekiama leisti ...
  Žiema (nuotr. Fotolia.com)
  Naujųjų metų savaitę - lijundra, vėjas ir šaltukas 2015.12.27 19:48 Paskutinės 2015 metų savaitės pradžia geru oru nedžiugins – numatoma lijundra, pūs vėjas, paspaus šaltukas. Taip bus ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse valstybėse. Tiesa, neigiamą temperatūrą lydės giedra – saulė pasirodys jau pirmadienį, o antradienį jos bus dar daugiau. Sniegas tuo tarpu deficitas – ne tik Lietuvoje, ...
  Rimantė Šalaševičiūtė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nori trauktis su trenksmu: skundžia teisėsaugai Vilniaus universitetinę ligoninę 2016.02.06 10:57 Iš pareigų besitraukianti sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičūtė pastarosiomis savaitėmis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), Darbo inspekciją ir kitas institucijas ragindama įvertinti galimus pažeidimus Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.
  NATO greitojo reagavimo pajėgos (nuotr. SCANPIX)
  Į NATO misiją Afganistane išvyksta Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų karininkas 2016.02.06 10:14 Nuo vasario 6 d. į NATO misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) išvyksta ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) karininkas.
  Šlapias kelias (nuotr. Fotolia.com)
  airuotojams džiaugsmo mažai – keliai slidūs, apsemti 2016.02.06 10:02 Utenos ir Šilalės rajonuose barstomi rajoninių kelių slidūs ruožai. Likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai duobėti, vietomis pažliugę, miškingose vietovėse kai kur padengti prispaustu sniegu, provėžoti, slidūs. ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Šeštadienis, 2016 m. vasario 6 d.
  Alytus
  +3
  4.5 m/s
  Kaunas
  +3
  4.5 m/s
  Vilnius
  +3
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +3
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +4
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +3
  4.5 m/s
  Utena
  +3
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Considerable cloudiness
  +3
  weather value Considerable cloudiness
  Toks jausmas lyg būtų 0

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Šeštadienis, 2016 m. vasario 6 d.
  Alytus
  +3
  4.5 m/s
  Kaunas
  +3
  4.5 m/s
  Vilnius
  +3
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +3
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +4
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +3
  4.5 m/s
  Utena
  +3
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Considerable cloudiness
  +3
  weather value Considerable cloudiness
  Toks jausmas lyg būtų 0