„Baltic Chain tour 2012“ (nuotr. Organizatorių)

„Baltic Chain tour 2012“ (nuotr. Organizatorių)

Ar galite įsivaizduoti Lietuvoje besitreniruojančius plento dviračių sporto profesionalus, dieną vilkinčius šviesą atspindinčias liemenes?

Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvos dviratininkai privalės dienos metu dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba važiuoti su įjungtomis šviesomis važiuojamąja kelio dalimi. Šis Seimo priimtas įstatymas papiktino Lietuvos dviratininkų bendruomenę.

Lietuvos dviratininkų bendrija apie minėto įstatymo žalą atviru laišku jau informavo Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę. Reikalavimas dienos metu dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba važiuoti su įjungtomis šviesomis – precedento neturintis reikalavimas pasaulyje. Tai portalui balsas.lt patvirtino ir plento dviračių sporto profesionalai Gediminas Bagdonas bei Tomas Vaitkus.

Ruošiasi ignoruoti

„Esu už saugų eismą ir pritarčiau, kad tamsiu paros metu specialioji liemenė praverstų, tačiau dienos metu... Asmeniškai ignoruosiu šį reikalavimą. Tikiuosi, kad policininkai atkreips dėmesį, jog esame profesionalai, ir nebaus“, – teigė prancūzų profesionalų komandai „Ag2r-La Mondiale“ atstovaujantis G. Bagdonas.

Londono olimpinėse žaidynėse vyrų dviračių plento lenktynėse dalyvavęs 27 metų lietuvis tvirtino negirdėjęs, kad kur nors Europoje būtų panašus reikalavimas. Anot jo, net aukštą dviračių kultūrą turinčioje Belgijoje tamsiu paros metu turi būti įjungti galinis ir priekinis žibintai, o dviratininkas turi būti su atšvaitais. Tačiau nereikia specialiųjų liemenių, o šviesiu paros metu pagrindinis reikalavimas – važiuoti dviračių taku.

G. Bagdonas negalėjo įsivaizduoti savęs vilkinčio šviesą atspindinčią liemenę per treniruotę dieną. „Profesionalai ir taip vilki ryškias aprangas, atspindinčias šviesą“, – kalbėjo jis.

Lietuvoje dviratininkas dažniausiai treniruojasi Kaune ir Klaipėdoje. Jis prisipažino, kad Kaune tenka pasisaugoti labiau. „Vairuotojai čia aršesni, ne visada praleidžia išvažiuodami iš šalutinio kelio, gal ir nepastebi, nes važiuojame greitai. Kai važiuoji dviračių taku Belgijoje ir kerti važiuojamąją kelio dalį, pirmenybė yra dviratininkui, o ne automobiliui“, – toliau pasakojo sportininkas.

Nė vienas nesutiks

Kitos Lietuvos plento dviračių sporto žvaigždės T. Vaitkaus nuomonė buvo dar aštresnė. „Nė vienoje pasaulio šalyje nėra tokios nesąmonės. Tegu pamėgina užsivilkti tokią liemenę, pavažinėti kaitinant 30 laipsnių karščiui ir parodyti gerą rezultatą. Tie, kurie priėmė tokią įstatymo pataisą, tikriausiai nėra sėdėję ant dviračio“, – teigė jis.

Australų profesionalų ekipos „Orica Green Edge“ garbę ginantis 31 metų lietuvis kalbėjo, kad tokį įstatymą reikėtų ne ignoruoti, o iš naujo svarstyti.

Prieš savaitę Lietuvos čempiono titulą grupinėse lenktynėse po penkerių metų pertraukos susigrąžinęs T. Vaitkus teigė, kad profesionalų sportui tokios liemenės nėra pritaikytos ir tik trukdytų. „Tai būtų tas pats, jei „Formulės-1“ lenktynėse, kurios vyktų Suomijoje, bolidai privalėtų turėti dygliuotas padangas, nes šalyje taip priimta. Tai – nesuderinami dalykai.“

Skaityti komentarus 20 Parašyk komentarą


  Kitos šakos

  Gediminas Bagdonas (nuotr. Elta)
  Gediminas Bagdonas šešių dienų dviratininkų lenktynių Australijoje pirmąjį etapą baigė 22-as 2016.01.19 16:58 Antradienį Australijoje prasidėjusių 18-ųjų daugiadienių „Santos Tour Down Under“ dviratininkų lenktynių pirmąjį etapą kartu su pagrindine grupe baigė 22-as finišo liniją kirtęs „AG2R La Mondiale“ komandai atstovaujantis Gediminas Bagdonas. Lietuvos dviratininkas 130,8 km distanciją įveikė per 3 valandas 24 minutes ir 13 ...
  Rūta Meilutytė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Medikai leido Rūtai Meilutytei treniruotis visa jėga ir dalyvauti varžybose 2016.02.09 16:39 Medikai leido po alkūnės lūžio pagijusiai olimpinei čempionei Rūtai Meilutyte sportuoti visa jėga. Tokią išvadą jie pateikė paaiškėjus kompiuterinės tomografijos, atliktos praėjusią savaitę Plimute, rezultatams. „Noriu padėkoti visiems už paramą ir kantrybę: chirurgams, kurie operavo mane Anglijoje, ir Kauno klinikų ...
  Andy Murray
  Geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas Andy Murray tapo tėvu – žmona pagimdė dukrą 2016.02.09 15:05  Vienas geriausių pasaulio tenisininkų britas Andy Murray su žmona Kim Sears susilaukė pirmosios atžalos. Porai gimė duktė, o lažybininkų spėjimu ji bus pavadinta Judy arba Judith. „BBC" skelbia, kad A.Murray pirmoji duktė pasaulį išvydo sekmadienio naktį. Antroji pasaulio raketė po „Australian Open" turnyro dėkojo ...
  Dviračių lenktynės
  Nugalėjo gamta: dviračių lenktynių dalyvius nubloškė uraganinis vėjas 2016.02.09 14:29 Ispanijoje vykusį trečiąjį dviračių lenktynių "Volta a la Marina" etapą sujaukė netikėtas uraganinis vėjas. Trasoje sportininkų laukė ekstremalios sąlygos - dviratininkus nubloškė priešpriešinis vėjas, todėl organizatoriams teko atšaukti lenktynes. Daugiadienių dviračių lenktynių Ispanijoje dalyviai susidūrė su netikėta ...
  Remigijus Viršila (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
  Atletiškasis Remyga: daugelis mano, kad „viens, du ir tu jau „kačiokas“. Deja, taip nėra! (9) 2016.02.09 13:39 „Nors tai buvo ganėtinai seniai, bet savo pirmąsias treniruotes dar pamenu, - savo pasakojimą portalui tv3.lt pradėjo atletiškasis Remigijus Viršila. – Buvo tikrai sunku. Pamenu, jog bandžiau daryti prisitraukimus. Padariau keturis. Tada teko sau pasakyti „kas tavęs nenužudo, tas padaro tave stipresniu“. Remigijus ...


  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Antradienis, 2016 m. vasario 9 d.
  Alytus
  +3
  4.5 m/s
  Kaunas
  +2
  4.5 m/s
  Vilnius
  +2
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +2
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +2
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +2
  4.5 m/s
  Utena
  +2
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers possible early
  +2
  weather value Showers possible early
  Toks jausmas lyg būtų +2

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Antradienis, 2016 m. vasario 9 d.
  Alytus
  +3
  4.5 m/s
  Kaunas
  +2
  4.5 m/s
  Vilnius
  +2
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +2
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +2
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +2
  4.5 m/s
  Utena
  +2
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers possible early
  +2
  weather value Showers possible early
  Toks jausmas lyg būtų +2