„Baltic Chain tour 2012“ (nuotr. Organizatorių)

„Baltic Chain tour 2012“ (nuotr. Organizatorių)

Ar galite įsivaizduoti Lietuvoje besitreniruojančius plento dviračių sporto profesionalus, dieną vilkinčius šviesą atspindinčias liemenes?

Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvos dviratininkai privalės dienos metu dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba važiuoti su įjungtomis šviesomis važiuojamąja kelio dalimi. Šis Seimo priimtas įstatymas papiktino Lietuvos dviratininkų bendruomenę.

Lietuvos dviratininkų bendrija apie minėto įstatymo žalą atviru laišku jau informavo Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę. Reikalavimas dienos metu dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba važiuoti su įjungtomis šviesomis – precedento neturintis reikalavimas pasaulyje. Tai portalui balsas.lt patvirtino ir plento dviračių sporto profesionalai Gediminas Bagdonas bei Tomas Vaitkus.

Ruošiasi ignoruoti

„Esu už saugų eismą ir pritarčiau, kad tamsiu paros metu specialioji liemenė praverstų, tačiau dienos metu... Asmeniškai ignoruosiu šį reikalavimą. Tikiuosi, kad policininkai atkreips dėmesį, jog esame profesionalai, ir nebaus“, – teigė prancūzų profesionalų komandai „Ag2r-La Mondiale“ atstovaujantis G. Bagdonas.

Londono olimpinėse žaidynėse vyrų dviračių plento lenktynėse dalyvavęs 27 metų lietuvis tvirtino negirdėjęs, kad kur nors Europoje būtų panašus reikalavimas. Anot jo, net aukštą dviračių kultūrą turinčioje Belgijoje tamsiu paros metu turi būti įjungti galinis ir priekinis žibintai, o dviratininkas turi būti su atšvaitais. Tačiau nereikia specialiųjų liemenių, o šviesiu paros metu pagrindinis reikalavimas – važiuoti dviračių taku.

G. Bagdonas negalėjo įsivaizduoti savęs vilkinčio šviesą atspindinčią liemenę per treniruotę dieną. „Profesionalai ir taip vilki ryškias aprangas, atspindinčias šviesą“, – kalbėjo jis.

Lietuvoje dviratininkas dažniausiai treniruojasi Kaune ir Klaipėdoje. Jis prisipažino, kad Kaune tenka pasisaugoti labiau. „Vairuotojai čia aršesni, ne visada praleidžia išvažiuodami iš šalutinio kelio, gal ir nepastebi, nes važiuojame greitai. Kai važiuoji dviračių taku Belgijoje ir kerti važiuojamąją kelio dalį, pirmenybė yra dviratininkui, o ne automobiliui“, – toliau pasakojo sportininkas.

Nė vienas nesutiks

Kitos Lietuvos plento dviračių sporto žvaigždės T. Vaitkaus nuomonė buvo dar aštresnė. „Nė vienoje pasaulio šalyje nėra tokios nesąmonės. Tegu pamėgina užsivilkti tokią liemenę, pavažinėti kaitinant 30 laipsnių karščiui ir parodyti gerą rezultatą. Tie, kurie priėmė tokią įstatymo pataisą, tikriausiai nėra sėdėję ant dviračio“, – teigė jis.

Australų profesionalų ekipos „Orica Green Edge“ garbę ginantis 31 metų lietuvis kalbėjo, kad tokį įstatymą reikėtų ne ignoruoti, o iš naujo svarstyti.

Prieš savaitę Lietuvos čempiono titulą grupinėse lenktynėse po penkerių metų pertraukos susigrąžinęs T. Vaitkus teigė, kad profesionalų sportui tokios liemenės nėra pritaikytos ir tik trukdytų. „Tai būtų tas pats, jei „Formulės-1“ lenktynėse, kurios vyktų Suomijoje, bolidai privalėtų turėti dygliuotas padangas, nes šalyje taip priimta. Tai – nesuderinami dalykai.“

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (20)
  Komentuoti

  Kitos sporto šakos

  Airinė Palšytė (nuotr. Alfredo Pliadžio)
  Airinės Palšytės trenerė: svajonė – Rio de Žaneiro olimpiados aštuntukas 2016.05.05 14:38 Vilniaus sporto centro lengvosios atletikos trenerė Tatjana Krasauskienė praeityje buvo lengvaatletė, šuolininkė į tolį, o dabar – trenerė. Ji puikiai mena pirmąjį susitikimą su geriausia savo auklėtine, daugkartine Lietuvos šuolių į aukštį čempione ir rekordininke Airine Palšyte. „Pirmą kartą ją pamačiau 2003-iaisiais ...
  Trakų pusmaratonis (nuotr. Organizatorių)
  Trakų pusmaratonyje – visas Lietuvos bėgimo elitas ir „grynuoliai“ entuziastai 2016.05.05 14:05 Šį sekmadienį Trakai taps Lietuvos bėgimo sostine – čia suvažiuos per 3000 bėgimo dalyvių, tarp kurių ir visas mūsų šalies bėgimo elitas su penkiais olimpiečiais priešakyje. Jiems konkurenciją sudarys keli stiprūs bėgikai iš užsienio, pasirengę kovoti dėl pirmųjų vietų. „Tai tradicinis reginys, rengiamas jau ketvirtą ...
  Vaida Žūsinaitė Hanoverio maratone (nuotr. asm. archyvo)
  Į Rio traukinį įšokusi Vaida Žūsinaitė: iššauti galėjo bet kuri 2016.05.05 12:30 Maratonininkė Vaida Žūsinaitė dar praėjusiais metais laužė galvą, su kuria rungtimi ji turėtų sieti sportinę karjerą. 2012-aisiais bėgikė per plauką neįvykdė olimpinio normatyvo 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje, jos treneris Romas Sausaitis matė perspektyvų 10 000 m distancijoje, tačiau pačią lengvaatletę viltingai ...
  Rūta Meilutytė (nuotr. SCANPIX)
  Europos čempionate Rūta Meilutytė varžysis tik vienoje rungtyje 2016.05.05 09:49 Lietuvos plaukimo federacijos vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtį, kuri gegužės 16–22 dienomis dalyvaus Europos vandens sporto šakų čempionate. Varžybose dalyvaus geriausi Lietuvos plaukikai – 3 moterys ir 9 vyrai. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė plauks tik 100 m krūtine, o prieš dvejus ...
  Ričardas Berankis (nuotr. SCANPIX)
  Ar Ričardas Berankis ir toliau kils ATP reitinge? 2016.05.04 16:37 Ričardas Berankis, pakilęs iki rekordinės 55 vietos ATP reitinge, šiemet iš esmės pagerino savo žaidimą. 25 metų geriausias Lietuvos tenisininkas ateityje, jei nekankins traumos, turi galimybių patekti į pirmąjį 30-tuką, o galbūt ir tarp 20-ies pajėgiausių planetos žaidėjų. Taip mano buvęs tenisininkas, dabartinis ...
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +19
  2.2 m/s
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +19
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +20
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +19
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +19
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +19
  2.2 m/s
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +19
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +20
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +19
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +19
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +7