Eurovizija: Andrius Pojavis (nuotr. SCANPIX)

Eurovizija: Andrius Pojavis (nuotr. SCANPIX)

Antradienio vakarą trečiame pagal dydį Švedijos mieste Malmėje prasidėjo 58-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas, kuriame dėl pergalės susikaus net 39 šalių atlikėjai. Šįvakar startavo pirmasis pusfinalis, kuriame pasirodys šešiolika iš jų, tarp kurių bus ir mūsų šalies atstovas 29-erių metų Andrius Pojavis. Lietuvai atstovaujančiam atlikėjui burtai lėmė pasirodyti dešimtam.

Renginys prasidėjo įspūdinga praėjusių metų "Eurovizijos" nugalėtojos atlikėjos Loreen daina "Euphoria", kurią atlikti jai padėjo net 68 vaikai.

Pirmoji scenoje pasirodė aštuoniolikmetė Austrijos atstovė dainininkė ir dainų tekstų autorė Natália Kelly su daina apie viltį „Shine“. JAV gimusi mergina nuo šešerių metų gyvena Austrijoje, į jos pasirodymą dedama daug vilčių, mat dėl ne itin sėkmingų buvusių bandymų ši šalis trejus metus nedalyvavo „Eurovizijoje“, kurioje vėl bandyti sėkmę nusprendė nuo 2011-ųjų.

Antroji į „Eurovizijos“ sceną žengė pirmagimio besilaukianti Estijos atstovė – 24-erių metų puikiai savo šalyje žinoma dainininkė Birgit su daina „Et uus saaks alguse“, kurią atliko savo gimtąja kalba. Pernai taip pat estų kalba atlikta baladė „Kuula“ šaliai leido džiaugtis garbinga šeštąja vieta, todėl tikėtina, kad šiemet estai nutarė vėl bandyti laimę panašiu keliu.

Trečioji scenoje pasirodė Slovėnijos atstovė – dainininkė Hannah Mancini su daina „Straight Into Love“ . Atlikėja gimė ir užaugo JAV, tačiau prieš šešerius metus ištekėjusi už slovėno liko gyventi vyro gimtinėje.

Ketvirtieji į sceną žengė Kroatijos atstovai „Klapa s mora“ – šeši dainininkai, atlikę kūrinį „Mižerja“. Ši grupė išsiskyrė tuo, kad nustebino originalumu – dainavimo stilius „klapa“ pripažintas kultūros paveldu, todėl kroatai tiki, kad finalą jiems pasiekti padės būtent folklorinio stiliaus daina.

Penktoji scenoje pasirodė Danijos atstovė – dvidešimtmetė dainininkė Emmelie de Forest su daina „Only Teardrops“. Ši mergina ryžtingai nusprendusi užkariauti „Eurovizijos“ sceną, mat iki pasirodymo nėrėsi iš kailio kurdama apie save būtas ir nebūtas istorijas, tokiu būdu stengdamasi kuo labiau save išpopuliarinti ir atkreipti dėmesį. Turbūt savo tikslą ji pasiekė, nes jos pasirodymas palydėtas ypatingai garsiai plojimais ir šūksniais.

Šeštoji scenoje pasirodė Rusijos atstovė Dina Garipova su daina „What If“. Teigiama, kad iš dainos nuo pat pradžių imta daug tikėtis, mat ji, anot atstovų, puikiai atitinka eurovizinius reikalavimus – lengvai įsimenami žodžiai ir melodija, puikiai atsiskleidžia merginos vokaliniai sugebėjimai, taip pat paliečiama jautri tema – dainuojama apie tai, kad reikia visiems būti vieningiems dėl geresnės ateities. Prieš porą metų visiškai niekam nežinomai merginai jau žadama tarptautinė karjera ir darbas su žinomais prodiuseriais. D. Garipova išgarsėjo laimėjusi Rusijos muzikinį projektą „Golas“ (rus. „Balsas“).

Septintoji į sceną žengė Ukrainos atstovė – 27-erių metų dainininkė Zlata Ognevič su daina „Gravity“, kurią parašė Michailas Nekrasovas, aranžavęs 2004-aisiais konkursą laimėjusią Ruslanos dainą „Wild Dances“.

Aštuntoji scenoje pasirodė Olandijos atstovė – 37-erių metų dainininkė Anouk Teeuwe su daina „Birds“. Ši atlikėja atstovauti šaliai pakviesta be atrankos, mat nuo 2004-ųjų Olandija nesugebėjo nė karto patekti į finalą ir todėl tikimasi, kad būtent ši, aštuonis albumus išleidusi dainininkė, sugebės pralaužti pusfinalio barjerą.

Devintieji scenoje pasirodė Juodkalnijos atstovai „Who See“ su daina „Igranka“. Šis hiphopo duetas susibūrė praėjusio dešimtmečio pradžioje ir tapo pirmąja Juodkalnijos grupe, nominuota MTV Europos apdovanojimui. „Eurovizijai“ dainą „Igranka“ sukūrė grupės „Bad Copy“ narys Wikluh Sky, o atlikėjai neslepia, kad tikisi patekti į finalą, ko šiai šaliai dar niekada nėra pavykę padaryti.

Dešimtas scenoje pasirodė mūsų šalies atstovas dainininkas Andrius Pojavis su daina „Something“, kurią pats sukūrė būtent „Eurovizijos“ atrankai. Iki jos beveik visiškai niekam nežinomas vyras sugebėjo užkariauti žiūrovų širdis ir buvo išrinktas mūsų šalies atstovu „Eurovizijoje“. A. Pojavis yra sakęs, kad, jo nuomone, šiame konkurse svarbiausia – daina, o dainą jis turintis ir ja tikintis. Lietuvaitis sutiktas šiltais plojimais, o Lietuvos vėliavos mosavo nesustodamos.

Vienuolikta į sceną žengė Baltarusijos atstovė – 23-ejų dainininkė Aliona Lanskaja su daina „Solayoh“. Nors Aliona atranką laimėjo su kūriniu „Rhythm Of Love“, vėliau nuspręsta, kad kūrinys nėra pakankamai geras ir todėl jis pakeistas į užsienio autorių kurtą „Solayoh“.

Dvylikta į sceną žengė Moldovos atstovė - 23-ejų dainininkė Aliona Munteanu su daina „O mie“, kurią atliko rumunų kalba. Ši atlikėja „Eurovizijoje“ dalyvauja antrą kartą – pernai ji buvo Moldovos atstovo Pašos Parfenio pritariamoji vokalistė Baku vykusiame konkurse, o šiemet minėtas atlikėjas scenoje talkino jai – grojo pianinu.

 

Tryliktas scenoje pasirodė Airijos atstovas – 27-erių dainininkas Ryanas Dolanas, atlikęs dainą „Only Love Survives“. Airija – daugiausiai kartų „Eurovizijos“ konkursą laimėjusi šalis, galinti pasigirti septyniais pirmosios vietos laimėjimais.

Keturiolikta į sceną žengė Kipro atstovė – 37-erių atlikėja Despina Olympiou ir graikiškai atliko dainą „An me thimasai“. Despina atstovauti šaliai pakviesta taip pat be atrankos, o pasiūlymą priėmė su didžiuliu džiaugsmu, mat pastarąjį dešimtmetį dainavusi duetu su Michaliu Hatzigianniu, pernai nusprendė pradėti solinę karjerą.

Penkioliktas scenoje pasirodė Belgijos atstovas – 18-metis muzikinio Belgijos realybės šou nugalėtojas Roberto Bellarosa, atlikęs dainą „Love Kills“. Vaikinas garbę atstovauti savo šaliai taip pat gavo be jokios atrankos – po muzikinio šou pergalės jis dar rudenį buvo pakviestas dalyvauti „Eurovizijoje“.

Paskutinės scenoje pasirodė Serbijos atstovės „Moje 3“ su daina „Liubav je svuda“. Trys merginos – Serbijos muzikinio projekto finalininkės, kurios susibūrė dėl „Eurovizijos“, po kurios planuoja kiekviena tęsti solinę karjerą.

Po visų pasirodymų paskelbtas penkiolikos minučių balsavimas, po kurio paaiškėjo dešimt šalių, patekusių į finalą. Tarp geriausiųjų pateko ir mūsų šalies atstovas A. Pojavis, todėl jį pamatysime didžiajame finale šeštadienį.

 

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (14)
  Komentuoti

  Užsienio žvaigždės

  Kylie Jenner ir Tyga (nuotr. Instagram)
  Niekingas žigolo: draugaudamas su Kylie Jenner reperis Tyga siurbė jos pinigus 2016.05.28 20:56 Kylie Jenner nori, kad buvęs jos vaikinas Tyga grąžintų daugiau kaip 2 milijonus dolerių, kuriuos ji jam paskolino per jų draugystės laikotarpį. Visgi toks 18-metės prašymas reperį gerokai nustebino. „Jam buvo tikras šokas, kai ji paprašė grąžinti pinigus. Ji sakė manęs, kad tie pinigai buvo dovana, o ne paskola, – ...
  Jackie Chanas ir Sandra Bullock (nuotr. Vida Press)
  Nustebsite sužinoję: kurios įžymybės karjerą pradėjo nuo filmų suaugusiems? 2016.05.28 18:47 Visuomenėje yra susidariusi nuomonė, kad pornografiniuose ar erotiniuose filmuose filmuojasi aktoriai, kuriems nepavyko prasimušti į didįjį ekraną. Gal tai ir teisybė, tačiau šioje sferoje patirtį kaupė ir šiuo metu gerai žinomi, didžiojo ekrano aktoriai. Jūsų dėmesiui, įžymybės, pradėjusios karjerą nuo filmų su „S“ ...
  Johnny'is Deppas ir Amber Heard (nuotr. Vida Press)
  Meilė baigėsi: Johnny Deppas prašo teismo po skyrybų nepriteisti jam žmonos išlaikymo 2016.05.28 18:23 Holivudo aktorius Johnny Deppas paprašė teismo nepriteisti jam žmonos Amber Heard, kuri po 15 mėnesių trukusios santuokos pateikė skyrybų prašymą, išlaikymo. Įrašai teismo registre rodo, kad aktorius trečiadienį pateikė atsakymą į žmonos skyrybų prašymą. J.Deppas taip pat prašo, kad A.Heard, kuri taip pat yra aktorė, pati ...
  Justinas Bieberis (nuotr. asm. archyvo)
  Justinas Bieberis išsinuomavo prabangų būstą: mėnesio kaina priblokš 2016.05.28 17:05 Visame pasaulyje populiarus ir gana dažnai koncertuojantis Justinas Bieberis (22 m.) nusprendė išsinuomoti būstą. Už prabangią vilą Los Andžele atlikėjas kas mėnesį žada mokėti po 80 000 dolerių. Kaina tokia didelė ne šiaip sau. Nuomojamoje rezidencijoje – net 10 miegamųjų kambarių. Šalia Tolukos ežero pastatyta vila – ...
  Cindy Crawford ir Kaia Jordan Gerber (nuotr. Vida Press)
  14-metė supermodelio Cindy Crawford dukra – tikra mamos kopija 2016.05.28 15:59 Modelio Cindy Crawford duktė Kaia Gerber (14) neseniai gavo pirmąjį vaidmenį kine, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai pasirašė kontraktą su prestižine modelių agentūra. Naujausiose nuotraukose – mama ir dukra tarsi viena kitos kopijos. Abi dievina mados pasaulį, makiažą, kartu apsipirkinėja ir abi žinomos bei didelis ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +13
  -
  Vilnius
  +13
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +12
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +13
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +12
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +13
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +13

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +13
  -
  Vilnius
  +13
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +12
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +13
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +12
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +13
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +13
  Į viršų