REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinė šio pykinimo priežastis – silpnas vestibiulinis aparatas. Kol kūdikiui sukanka metukai, su juo keliaujant pykinimo problemų nekyla – iki to laiko vestibiulinis aparatas „miega“ ir nekelia jokių nepatogumų. Tačiau p pirmojo gimtadienio šis už pusiausvyrą atsakingas organas pradeda aktyviai vystytis ir... kartkartėmis tiesiog primena apie save.

REKLAMA
REKLAMA

Jei taip nutinka nuolat, geriausia išeitis – pasitarus su šeimos gydytoju įsigyti vaistų nuo šio sutrikimo. Tačiau jei vaistų per dažnai vartoti nenorite arba manote, jog toks pykinimas greitai praeis – galite išmėginti ir kitas priemones.

REKLAMA

Teisingai įtvirtinkite kūdikio kėdutę

Svarbiausia – kad vaikutis žiūrėtų į priekį, važiavimo kryptimi. Jei mažylį pykina – geriausia jo kėdutę tvirtinti ant galinės automobilio sėdynės taip, kad vaikas matytų prieš save kelią, o ne priekyje sėdinčiojo sėdynės atlošą. Tai svarbu todėl, kad kai vestibiulinis aparatas jaučia judėjimą, o akys – ne, susidaro „sensorinis neatitikimas“, laikomas viena pagrindinių priežasčių, kodėl kyla pykinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Žiūrėjimas į šoninius langus tokiu atveju nepadės, mat pravažiuojamų objektų mirguliavimas ir kaita pykinimą tik sustiprins.

Kad mažylis nesisukiotų, pamėginkite sudominti jį priekyje esančiais objektais: vardyti, kokios spalvos mašinos važiuoja priekyje, spėlioti, kokius kelio ženklus pravažiuojate, skaičiuoti šviesoforus ir pan.

Maitinimo ypatumai

Prieš kelionę geriau neduoti vaikui sunkiai virškinamo maisto ir apskritai neprimaitinti jo itin sočiai. Tačiau ir tuščias skrandis – ne išmintingiausia išeitis.

Geriausia – duokite užkąsti ko nors lengvo, bet kaloringo, kad ir gabalėlį vištienos ar keletą šaukštų riebios varškės. Ir venkite riebių saldumynų (pvz. torto) bei gazuotų gėrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pergudraukite blogumą

Paprastai tėvai griežtai riboja saldumynus mažyliams. Tačiau jei jūsų vaiką važiuojant pykina, kelionė gali tapti malonia išimtimi. Senas, geras ir laiko patikrintas metodas, stabdantis važiavimo sukeltą šleikštulį – mėtinės ar citrininės karamelės. Panašiai suveikia ir viena kita mandarino ar citrinos skiltelė (jei tik mažylis nealergiškas citrusiniams vaisiams). Galite išmėginti ir šaltą gėrimą su mėtomis ar citrinomis.

Tik verčiau neduokite šiltos arbatos – šiltas skystis gali sudirginti skrandį ir sustiprinti pykinimą.

REKLAMA

Grynas oras

Grynas oras daugeliu atvejų veikia išties stebuklingai. Tad jei tik leidžia oro sąlygos – atidarykite šiek tiek automobilio langą (vienoje pusėje, kad nesusidarytų skersvėjis). Jei lango atidaryti negalite – bent jau įjunkite kondicionierių.

Ir venkite mašinoje aštrių kvapų: tiek rūkalų, tiek įvairiausių kvapiklių.

Knygelės nepageidaujamos

Nors vykstant į ilgesnę kelionę įdomi knygelė šauniai patrumpintų kelią, vis dėlto vaikui neleiskite skaityti, spalvinti ir net žiūrinėti paveikslėlių. Tokia veikla gali sukelti pykinimą net ir tiems, kurie paprastai kelionėse jaučiasi kuo puikiausiai. Priežastis – vis tas pats sensorinis neatitikimas: objektas, į kurį įdėmiai žiūrima – stabilus, bet kūnas jaučia judesį.

REKLAMA

Be to, judančios raidės ir paveikslėliai pernelyg vargina akis.

Dainų dainelė

Jei kuklinatės savo vokalinių gebėjimų, turėkite po ranka kasetę su vaikiškomis dainelėmis, kurioms drauge su vaiku galėtumėte pritarti. Dainavimas kelionėje – ne tik smagus užsiėmimas, nukreipiantis dėmesį nuo nemalonių pojūčių, bet ir šauni kvėpavimo mankšta, padedanti įveikti šleikštulį ir galvos svaigimą.

Ženklas STOP

Susitarkite, kad vos mažylis užsimins, kad jam bloga, jūs sustosite pirmoje pasitaikiusioje leistinoje vietoje. Jei jūsų mažylis dar nekalba – atkreipkite dėmesį į tokius ženklus, kaip staiga užėjęs žiovulys bei pablyškimas. Juos pamatę taip pat sustokite ir padarykite pertraukėlę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stebėkite, kokiais laiko intervalais vaiką ima pykinti, ir jei jie daugmaž vienodi – planuokite sustojimus nelaukdami, kol mažyliui užeis šleikštulys, silpnumas ir pykinimas. Sustoję pailsėti išlipkite su vaiku iš mašinos, pasivaikščiokite, pažaiskite.

Daktaras Dėdė Miegas

Iš tiesų patikimiausias vaistas nuo pykinimo keliaujant – miegas. Todėl jei tik turite galimybę, ilgesnes keliones suplanuokite tuo metu, kai jūsų vaikas paprastai miega.

O gal... kaltas automobilis?

Ne pro šalį būtų pasitaikius progai pamėginti su vaiku pavažiuoti kitu automobiliu. Gali būti, kad net ir nedideli važiavimo pakitimai suveiks teigiamai. Arba duokite savąjį pavairuoti kam nors kitam – taip išsiaiškinsite, ar tik ne jūsų vairavimo maniera tapo pykinimo priežastimi.

REKLAMA

Lėtesnis ar greitesnis stabdymas, kelyje atliekamų manevrų greitis ir amplitudė taip pat gali būti susiję su kylančiais pykinimo priepuoliais.

Gera nuotaika

Rengdamiesi išvykai nepriminkite vaikui pykinimo. Neguoskite ir neraminkite jo, esą šį kartą tikrai nepykins – taip tik sutelksite jo mintis į nemalonius pojūčius ir galbūt juos net išprovokuosite. Tegul mažylis nesibaimina laukiančios kelionės, o jūs būkite pasirengusi imtis visų priemonių, kad nemalonumus įveiktumėte kaip galima sklandžiau.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų