(nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Kalėdos – tai puikus laikas švęsti ir mėgautis įvairiomis linksmybėmis. Galite lankytis vakarėliuose, svečiuose arba surengti tikrą šventę savo namuose. Jeigu Kalėdas nusprendėte švęsti namuose su artimiausiais bičiuliais ir šeimos nariais, reikėtų apmąstyti kai kuriuos šventės aspektus, tokius kaip šventiniai pakvietimai, išskirtinis valgiaraštis, ir, žinoma, kalėdiniai papuošimai.

Dekoracijos, ypač stalo, yra labai svarbios Kalėdų metu. Kalėdinio stalo puošimas gali būti pats paprasčiausias arba labai įmantrus – bet kuriuo atveju, jis neliks nepastebėtas. Kad stalo dekoravimas netaptų galvos skausmu, siūlome keletą idėjų pasirinkti iš toliau pateikiamo sąrašo. • Vienas geriausių būdų puošti stalą – stalo įrankiais. Patieskite šventinę staltiesę ir išdėliokite geriausius stalo įrankius. Jeigu staltiesė bus balta, stenkitės rinktis spalvingus įrankius ar bent jau spalvotas servetėles. Taip pat galite patiesti nuotaikingą įvairiaspalvę staltiesę ir išdėlioti baltus, sidabrinius ar kitus prabangiai atrodančius stalo įrankius.

• Žvakidės ir žvakės – taip pat neatsiejamos Kalėdų stalo puošybos detalės. Įvairiausių žvakidžių galite įsigyti parduotuvėje arba tiesiog pasigaminti namuose. Žvakėms skirtą dėklą apjuoskite blizgučiais, spalvotais kaspinais ar kitomis detalėmis.

• Stalas – tai vieta, skirta valgyti, todėl patogu jį papuošti maistu. Pyragėliai, sausainiai ir kiti unikaliai atrodantys patiekalai gali būti puikūs Kalėdų stalo puošybos elementai. Tokios „dekoracijos“, tikrai neliks nepastebėtos jūsų svečių.

• Paprasčiausias būdas puošti stalą – žvakėmis. Jos gali būti įvairių aukščių ir dydžių. Puikiai atrodys ir stikliniame inde plaukiojančios žvakutės. Žvakidę galima apjuosti spygliuočių šakelėmis ar kalėdiniu vainikėliu.

• Jei namuose turite puošnų krištolinį indą ar dubenį – įdėkite į jį dekoratyvinių vaisių, uogų bei kankorėžių. Indą iš išorės arba vidaus galite apjuosti iš pušų šakelių padaryta girlianda. Toks stalo dekoravimas daug nekainuoja, bet atrodo išties elegantiškai.

• Jei norite sukurti žiemišką atmosferą – tai visai nesudėtinga. Tiesiog naudokite baltus, mėlynus ir purpurinius atspalvius. Žvakės, dekoratyvinės snaigės, seniai besmegeniai ar sniegu dekoruotos girliandos dar labiau pagyvins jūsų aplinką.

• Jei namuose vyrauja jau spėjusi jums įgristi spalvų kombinacija, įsigykite įvairiaspalvių žvakių, kaspinų, servetėlių ir karoliukų. Dekoruoti taip pat galite žalumynais ar miniatiūrinėmis Kalėdų eglutėmis.

• Kalėdinis vainikas gali būti svarbiausias šventinio stalo akcentas. Jį galite puošti kuo tik panorėjusi. Jei neturite idėjų, niekada neprašausite įrišusi kaspinėlių ar į vainiko vidurį pastačiusi žvakę (didelę ar mažą – nuspręskite pati). Būkite tikra, kad liepsna nesiekia vainiko ar kitų degių daiktų, tai gana pavojingas puošybos elementas.

• Žibintas, pastatytas stalo viduryje, taip pat gera idėja: jis suteiks jaukumo ir šilumos jausmą. Papuoškite jį karoliukais, riešutais, uogomis ar statulėlėmis, kurios gali būti naudojamos kaip puošybos elementas ir pavieniui.

• Kokia šventė be šampano? Ar kada nors pagalvojote, kad šampano buteliai gali būti puikus puošybos elementas? Papuoškite juos vainikėliu, kaspinėliais, girliandomis ar dekoratyviniais varpeliais.

• Jeigu jūsų staltiesė vienspalvė arba balta ir niekuo neišsiskirianti, išsiuvinėkite ją mėlynais ar raudonais siūlais. Taip ji atrodys kur kas patraukliau.  

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Namai

  Vakarietiškos idėjos: kaip stilingai įsirengti 3 kambarių butą (creativeideasonfb) (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
  Vakarietiškos idėjos: kaip stilingai įsirengti 3 kambarių butą 2016.05.03 12:52 Pavasaris – pokyčių metas, kai dažnas nusprendžia ne tik griežtai peržiūrėti spintą, bet ir kardinaliai atnaujinti namus. „Viena iš dažniausių remontui pasiryžusių gyventojų daromų klaidų – tikslios vizijos ir plano neturėjimas. Be jų sudėtinga darbus vykdyti tikslingai, o galutiniu rezultatu tokiu atveju būsto savininkai ...
  Skruzdelės (nuotr. Fotolia.com)
  Skruzdėlės – priešas, nuo kurio apsaugotų nėra 2016.04.29 10:18 Balandis – laikas, kai sodiname medelius, sėjame ankstyvąsias lauko daržoves, aprenkame senus lapus, purename žemę. Besidarbuojantys tiek darže, tie sode susiduria su skruzdėlėmis. Vieniems šie maži padarėliai – priešas, kitiems – draugas. „Skruzdėlės – imperijų statytojos, galinčios refleksiškai pakelti 10 kartų už save ...
  Remontas (nuotr. Fotolia.com)
  Nusprendėte remontuoti būstą – nuo ko pradėti? (1) 2016.04.29 10:01 Atėjęs pavasaris dažną skatina ne tik atsinaujinti garderobą, bet įnešti naujų vėjų ir į savo namus. Tačiau pradėjus svarstyti apie būsto remontą, kyla nemažai klausimų – nuo ko pradėti, kiek kainuos, ar ilgai užtruks, galų gale – kaip surasti patikimus meistrus, kuriems galima patikėti namų atnaujinimą.
  Jolitos Gliaudienės kurtas interjeras (nuotr. asm. archyvo)
  Namų interjeras pagal Fengšui 2016.04.29 09:54 „Pagal fengšui filosofiją, namuose turi tinkamai pasiskirstyti vyriška jang ir moteriška jin energijos. Todėl kartais net maži pertvarkymai namų interjere gali užtikrinti ramybę juose“, – teigia interjero dizainerė Jolita Gliaudienė. Fengšui principai yra kurti kelis tūkstantmečius ir jie remiasi į gilų pasąmoninį klodą. ...
  Tapetai: riba tarp klasikos ir beskonybės – labai plona (nuotr. asm. archyvo)
  Interjero dizainerė apie tapetų madas: riba tarp klasikos ir beskonybės – labai plona 2016.04.28 15:24 Tapetų madas diktuoja didžiausi gamintojai ir juos kuriantys dizaineriai. Du kartus per metus – pavasarį ir rudenį yra pristatomos naujausios kolekcijos, kurios atspindi to sezono mados tendencijas. Apie tai, kokios naujausios 2016 pavasario tapetų mados tendencijos ir kaip nepasiklysti renkantis savo namams tapetus, ...
  Antradienis, 2016 m. gegužės 3 d.
  Alytus
  +6
  -
  Kaunas
  +6
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +5
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible early
  +6
  weather value Showers possible early
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Antradienis, 2016 m. gegužės 3 d.
  Alytus
  +6
  -
  Kaunas
  +6
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +5
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible early
  +6
  weather value Showers possible early
  Toks jausmas lyg būtų +6