Naminės darymo įranga (nuotr. Elta)

Naminės darymo įranga (nuotr. Elta)

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnus pribloškė Raseinių rajono degtindarių mastai – galima teigti, kad raseiniškiai „perspjovė“ net Žemaitijos miškų bravorus. Na, o pats gamybos procesas pareigūnams sukėlė pasibjaurėjimą ir užuojautą Raseinių rajono gyventojams bei kauniškiams, kurie, pirminiais duomenimis, buvo pagrindiniai šios naminukės vartotojai.

O naminukė tekėjo iš Raseinių rajone esančio Zborčiznos kaimo. Gavę informacijos, kad kaimą, kuriame tėra dvi trobos ir viena jų negyvenama, supančio miško glūdumoje varoma samanė, rugsėjo 17-osios vakarą išsiruošė  tikrinti informacijos.

Surasti bravorą buvo nelengva. Teko klampoti provėžomis, kurių gylis siekė vos ne iki pareigūnų juosmens. Pastangos nebuvo bergždžios – jas apvainikavo tokios radybos, kokių jie nesitikėjo.

Išpjautoje laukymėje didžiulė pakura šildė gigantišką vandens katilą, iš kurio garai vamzdžiu keliavo į girai transportuoti naudojamą  cisterną. Tik cisterna ne giros, o raugo sklidina buvo. Tokiu būdu užkaitinto raugo garai keliavo pro taip pat didžiulį atvėsinimo įrenginį, iš kurio jau čiurkšlele varvėjo naminukė. Šio pirmojo varymo gėralo privarvinta buvo jau apie 489 litrus.

Jo kvapas pareigūnams buvo neįprastas – degtinė su švinkstančios mėsos dvelksmu. Tik vėliau kriminalistai suvokė galimą to kvapo kilmę.

Apžiūrėję bravoro, kuris buvo įsikūręs už pusantro šimto metrų nuo sodybos, prieigas, jie rado dar vieną metalinę talpą su tona raugo ir dvi jau tuščias šiam raugui ruošti skirtas penkių tonų talpas, kurių skersmuo siekė per du metrus. Prie vienos jų stovėjo uždengta statinaitė nuo kurios sklido nepakenčiamas dvokas. Ją atidengę, pareigūnai rado skystyje tyvuliuojančius pūvančios mėsos gabalus.

Nors degtinės virimo procesą prižiūrėję vyrai aiškino, kad tai nudvėsusios karvės mėsa, skirta šunims šerti, tačiau šunims jos tikrai neįmanoma įsiūlyti. Pareigūnams, ne pirmą dieną susiduriantiems su naminukės gamybos ypatumais, žinoma, jog raugo paruošimo procesui pagreitinti yra naudojami nugaišę gyvūnai. Kas katę, kas šunį, o kas, matyt, karvės gabalus, į raugą meta. Dėl to ir pirmojo varymo produktas turėjo tokį nemalonų kvapą.

Atlikus kratą gyvenamajame name, talpų su namine degtine buvo rasta visur. Manoma, kad šis gėrimas buvo skirtas savoms reikmėms, nes buvo mažesniuose induose ir pagardintas - užpiltas ant vyšnių, aviečių, apelsinų...

Policijos pareigūnai sulaikė sodyboje gyvenančius 41 metų G.R., 35 metų jo sugyventinę L.P. ir naminės degtinės gaminimo procese talkinusį A. Š. Šis vyras, neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, atklydo čia iš Žemaitijos ir sodyboje glaudėsi, už valgį ir cigaretes, prižiūrėdamas „fabrikėlio“ darbą bei užsiimdamas kitais, su šiuo procesu susijusiais darbais. Visiems trims raseiniškiams pareikšti įtarimai dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir aparato jiems gaminti laikymo.

Aparato pajėgumai – grandioziniai

Manoma, kad rastoji pustonė naminukės – tai tik vienos dienos darbo rezultatas. Įranga naminei degtinei gaminti buvo mobili.

Raugas iš skirtingose vietose dislokuotų katilų  buvo supilamas į cisterną, kuri traktoriumi buvo nutempiama iki pakuros su vandens katilu. Čia vamzdžiais ir žarnomis cisterna buvo sujungiama su vandens katilu ir vadinamuoju šaldytuvu. Pasibaigus procesui, žlaugtai (gamybos atliekos), likę cisternoje buvo gabenami sodybon. Sako, kiaulės juos labai mėgsta.

Vandens katilas su pakura, esant reikalui, irgi galėjo būti pergabenamas, nes į jį galima buvo įstatyti čia pat besimėčiusius ratus. Taigi konspiracijos sumetimais bravorą galima buvo kilnoti iš vietos į vietą.

Žinoma, labai nenutolstant už kelių šimtų metrų iškasto prūdo, be kurio vandenio gamybos procesas neįmanomas.

Šio proceso stebėtojais, ko gero, buvo ir du nepilnamečiai moters vaikai, kuriems pramogauti skirta  „tarzankė“ buvo įrengta šalia vieno penkiatonio raugo katilo.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (3)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Pareigūnai į ligoninę vežė galvą susitrenkusį vaiką (nuotr. Policijos)
  Kvapą gniaužiantys kadrai: pareigūnai gelbėjo galvą susitrenkusį vaiką (1) 2016.05.31 16:06 Lietuvos pareigūnams, savaitgalį dirbusiems Marijampolėje, teko vykdyti neeilinę užduotį – į ligoninę kuo skubiau palydėti 2 metų berniuką su mama. Kaip pasakojo patruliai, jie dirbo prie įvažiavimo į Marijampolę, kai staiga prie jų automobilio privažiavo moteris. Ji atrodė susijaudinusi ir prašė skubiai palydėti į ...
  Gimdymas (nuotr. Fotolia.com)
  Teisme – gimdyvėms namuose padėjusios moterys 2016.05.31 15:16 Panevėžio apygardos prokuratūra į teismą perdavė bylą, kurioje dvi vilnietės kaltinamos neteisėtai besivertusios ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla – įtariama, kad viena jų priimdavo namuose gimdančių moterų naujagimius, o kita juos apžiūrėdavo ir išrašydavo gimimą patvirtinančias pažymas, nors nei viena ...
  Liga (nuotr. Fotolia.com)
  Šeimos tragedija: nuo vėjaraupių mirė penkiametė (4) 2016.05.31 14:23 Tragedija alytiškių šeimoje – vakar ryte atėjusi žadinti penkiametės dukros mama rado ją lovoje mirusią. Mergaitė sirgo vėjaraupiais, panašu, kad  nuo šios ligos komplikacijos ir  mirė. Vienoje Alytaus šarvojimo salių mažyčiame karstelyje šį vakarą bus apraudama penkiametė mergaitė. Ji mirė vakar ryte. Mergytė ...
  Įkandimas (nuotr. Kauno klinikų)
  Kauno vaikų darželyje panika: vaikui įkando gyvatė 2016.05.31 11:56 Kauno rajone, Ežerėlio miestelyje, pirmadienį vaikui darželyje į ranką įkando nuodinga gyvatė – angis.  „Dviejų metų vaikas, kuriam vakar apie 10 valandą vaiko įkando gyvatė, angis, buvo pervežtas į vaikų skyrių ir perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, nes tino ranka. (...) Šiuo metu vaikas iš intensyvios ...
  Plėšikas (nuotr. Fotolia.com)
  Klaipėdoje – nepavykęs parduotuvės apiplėšimas 2016.05.31 11:17 Pirmadienį Klaipėdoje bandyta apiplėšti parduotuvę, tačiau pardavėjai pavyko išsikviesti pagalbą, todėl plėšikai pasišalino, pranešė Policijos departamentas. Apie 18.20 val. į Rambyno gatvėje esančią parduotuvę užėjo du kaukėti vyrai, kurie 1958 metais gimusiai pardavėjai grasino į pistoletą panašiu daiktu ir kėsinosi ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 31 d.
  Alytus
  +16
  2.2 m/s
  Kaunas
  +16
  4.5 m/s
  Vilnius
  +15
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +15
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +15

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 31 d.
  Alytus
  +16
  2.2 m/s
  Kaunas
  +16
  4.5 m/s
  Vilnius
  +15
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +15
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +15
  Į viršų