Naminės darymo įranga (nuotr. Elta)

Naminės darymo įranga (nuotr. Elta)

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnus pribloškė Raseinių rajono degtindarių mastai – galima teigti, kad raseiniškiai „perspjovė“ net Žemaitijos miškų bravorus. Na, o pats gamybos procesas pareigūnams sukėlė pasibjaurėjimą ir užuojautą Raseinių rajono gyventojams bei kauniškiams, kurie, pirminiais duomenimis, buvo pagrindiniai šios naminukės vartotojai.

O naminukė tekėjo iš Raseinių rajone esančio Zborčiznos kaimo. Gavę informacijos, kad kaimą, kuriame tėra dvi trobos ir viena jų negyvenama, supančio miško glūdumoje varoma samanė, rugsėjo 17-osios vakarą išsiruošė  tikrinti informacijos.

Surasti bravorą buvo nelengva. Teko klampoti provėžomis, kurių gylis siekė vos ne iki pareigūnų juosmens. Pastangos nebuvo bergždžios – jas apvainikavo tokios radybos, kokių jie nesitikėjo.

Išpjautoje laukymėje didžiulė pakura šildė gigantišką vandens katilą, iš kurio garai vamzdžiu keliavo į girai transportuoti naudojamą  cisterną. Tik cisterna ne giros, o raugo sklidina buvo. Tokiu būdu užkaitinto raugo garai keliavo pro taip pat didžiulį atvėsinimo įrenginį, iš kurio jau čiurkšlele varvėjo naminukė. Šio pirmojo varymo gėralo privarvinta buvo jau apie 489 litrus.

Jo kvapas pareigūnams buvo neįprastas – degtinė su švinkstančios mėsos dvelksmu. Tik vėliau kriminalistai suvokė galimą to kvapo kilmę.

Apžiūrėję bravoro, kuris buvo įsikūręs už pusantro šimto metrų nuo sodybos, prieigas, jie rado dar vieną metalinę talpą su tona raugo ir dvi jau tuščias šiam raugui ruošti skirtas penkių tonų talpas, kurių skersmuo siekė per du metrus. Prie vienos jų stovėjo uždengta statinaitė nuo kurios sklido nepakenčiamas dvokas. Ją atidengę, pareigūnai rado skystyje tyvuliuojančius pūvančios mėsos gabalus.

Nors degtinės virimo procesą prižiūrėję vyrai aiškino, kad tai nudvėsusios karvės mėsa, skirta šunims šerti, tačiau šunims jos tikrai neįmanoma įsiūlyti. Pareigūnams, ne pirmą dieną susiduriantiems su naminukės gamybos ypatumais, žinoma, jog raugo paruošimo procesui pagreitinti yra naudojami nugaišę gyvūnai. Kas katę, kas šunį, o kas, matyt, karvės gabalus, į raugą meta. Dėl to ir pirmojo varymo produktas turėjo tokį nemalonų kvapą.

Atlikus kratą gyvenamajame name, talpų su namine degtine buvo rasta visur. Manoma, kad šis gėrimas buvo skirtas savoms reikmėms, nes buvo mažesniuose induose ir pagardintas - užpiltas ant vyšnių, aviečių, apelsinų...

Policijos pareigūnai sulaikė sodyboje gyvenančius 41 metų G.R., 35 metų jo sugyventinę L.P. ir naminės degtinės gaminimo procese talkinusį A. Š. Šis vyras, neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, atklydo čia iš Žemaitijos ir sodyboje glaudėsi, už valgį ir cigaretes, prižiūrėdamas „fabrikėlio“ darbą bei užsiimdamas kitais, su šiuo procesu susijusiais darbais. Visiems trims raseiniškiams pareikšti įtarimai dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir aparato jiems gaminti laikymo.

Aparato pajėgumai – grandioziniai

Manoma, kad rastoji pustonė naminukės – tai tik vienos dienos darbo rezultatas. Įranga naminei degtinei gaminti buvo mobili.

Raugas iš skirtingose vietose dislokuotų katilų  buvo supilamas į cisterną, kuri traktoriumi buvo nutempiama iki pakuros su vandens katilu. Čia vamzdžiais ir žarnomis cisterna buvo sujungiama su vandens katilu ir vadinamuoju šaldytuvu. Pasibaigus procesui, žlaugtai (gamybos atliekos), likę cisternoje buvo gabenami sodybon. Sako, kiaulės juos labai mėgsta.

Vandens katilas su pakura, esant reikalui, irgi galėjo būti pergabenamas, nes į jį galima buvo įstatyti čia pat besimėčiusius ratus. Taigi konspiracijos sumetimais bravorą galima buvo kilnoti iš vietos į vietą.

Žinoma, labai nenutolstant už kelių šimtų metrų iškasto prūdo, be kurio vandenio gamybos procesas neįmanomas.

Šio proceso stebėtojais, ko gero, buvo ir du nepilnamečiai moters vaikai, kuriems pramogauti skirta  „tarzankė“ buvo įrengta šalia vieno penkiatonio raugo katilo.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (3)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Alkoholiniai gėrimai (nuotr. Fotolia.com)
  Sučiupti alkoholį ir maistą vogti įsigudrinę vyrai 2016.05.04 18:33 Padedami prekybos centro apsaugininko, Telšių apskrities policininkai sulaikė iš parduotuvių alkoholį ir maistą vogusius vyrus. Balandžio 28 dienos vakarą buvo gautas apsaugos darbuotojo pranešimas apie Naujojoje Akmenėje, V.Kudirkos gatvėje esančiame prekybos centre pastebėtus galbūt vagystėmis besiverčiančius įtartinus ...
  Smurtas prieš moterį (nuotr. Fotolia.com)
  Tauragėje išžaginta šešiolikmetė? 2016.05.04 16:23  Policija antradienį gavo pranešimą apie tai, kad praėjusį mėnesį Tauragėje buvo išžaginta nepilnametė. Policijos departamento duomenimis, šešiolikmetė buvo išžaginta balandžio 23 dieną, bute Tauragėje. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
  Nustatinėjama įžūli vagilė (nuotr. Policijos)
  Kameros užfiksavo įžūlią vagystę Kaune 2016.05.04 16:16 Šių metų sausio 30 d., apie 16 val., Kaune, Karaliaus Mindaugo pr., prekybos ir pramogų centre, batų parduotuvėje, 1999 m. gimusi mergina palto kišenėje pasigedo 150 eurų vertės mobiliojo ryšio telefono „Samsung“.  Ikiteisminio tyrimo metu gauti parduotuvės apsaugos vaizdo kamerų įrašai, kuriuose, kaip įtariama, ...
  Teismas (nuotr. Fotolia.com)
  Verslininkas Algimantas Radvilas atleistas nuo atsakomybės už aplaidų buhalterijos tvarkymą 2016.05.04 16:11 Šakių rajono apylinkės teismas verslininką socialdemokratą Algimantą Radvilą antradienį pagal laidavimą atleido nuo baudžiamosios atsakomybės už aplaidų buhalterinės apskaitos tvarkymą, pranešė teismas.
  Generalinė prokuratūra (nuotr. Eimanto Genio)
  Šiaulių prokurorui pareikšti įtarimai dėl bauginimo 2016.05.04 16:03 Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vieno Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro, kuriam pareikšti įtarimai dėl bauginimo naudojant psichinę prievartą. Pagrindu pradėti ikiteisminį tyrimą tapo gauta informacija apie tai, kad prokuroras galbūt baugina vieną asmenį naudodamas psichinę ...
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +8
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +8
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7