Po 6 savaičių pertraukos vėl įvyko Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera Cup GB“ bei „AirAsia Renault Clio Cup UK“ lenktynės. „Porsche Carrera“ taurės etapuose „Oulton Park“ trasoje „Juta Racing“ atstovas Jonas Gelžinis užėmė trečią bei antrą vietas ir toliau išlieka antroje vairuotojų įskaitos vietoje.

Permainingas lenktynių savaitgalis

Laisvosios treniruotės vyko esant labai šlapiai trasai, tačiau jose Jonas Gelžinis pasiekė antrą rezultatą. Tuo tarpu per kvalifikacinius važiavimus, džiūstant trasai, visi jau naudojo „slick“ tipo padangas. Pirmosioms lenktynėms „pole-position“ iškovojo Samas Tordoffas, kuris 0,046 sek. buvo greitesnis už pirmenybių lyderį Michaelą Meadowsą, 0,209 sek. – už Joną Gelžinį bei 0,401 sek. už Danielį Lloydą.

Antras greičiausias įveiktas ratas lėmė starto pozicijas antrosioms lenktynėms. Šį kartą pasižymėjo M. Meadowsas, jau ne pirmą kartą įrodęs, jog sugeba ilgiau nei konkurentai išlaikyti darbinės būklės padangas. S. Tordoffas buvo antras, D. Lloydas trečias, J. Gelžinis – ketvirtas.

Jonas Gelžinis vėl pasirodė užtikrintai Komandos nuotr.Jonas Gelžinis vėl pasirodė užtikrintai Komandos nuotr.

„Pro-Am2“ (mėgėjų) kategorijoje šiose lenktynėse važiavo du atstovai ir abu kartus „pole-position“ laimėjo po ilgos pertraukos vėl startavęs Tautvydas Barštys.

Pirmosios lenktynės palankiai susiklostė S. Tordoffui, kuris iškovojo pirmą pergalę. M. Meadowsas, pradžioje dar bandęs kovoti su iš pirmosios vietos startavusiu varžovu, vėliau visą dėmesį sutelkė į nuolatines J. Gelžinio atakas. Nuo nugalėtojo M. Meadowsas atsiliko 1,137 sek., o J. Gelžinis finišo liniją kirto akimirksniu vėliau, savo ruožtu nuo M. Meadowso atsilikęs vos 0,457 sek.

Ankstyvas paslydimas trasoje neleido Tautvydui Barščiui iškovoti antros pergalės šį sezoną „Pro-Am2“ kategorijoje, o bendroje įskaitoje jis užėmė 17-ą vietą.

Antrosios lenktynės pasižymėjo incidentų gausa. Pirmąjį posūkį pirmas įveikė M. Meadowsas, antras – D. Lloydas, trečias – J. Gelžinis, ketvirtas – Glynnas Geddie'sas. Į penktą vietą iš antros nukrito klaidą padaręs S. Tordoffas. Pirmajame rate pažeidė radiatorių Michaelas Leonardas, tad ant trasos išsiliejęs aušinimo skystis tapo netikėtumu antrą ratą įveikiantiems lyderiams. D. Lloydas slydo, G. Geddie'sas išlėkė ant grunto. Šiame rate į apsauginę padangų sienelę atsitrenkė ir lenktynes baigė T. Barštys.

Lyderį M. Meadowsą pradėjo persekioti J. Gelžinis, tačiau po 6 ratų aušinimo skystis pasipylė jau iš G. Geddie'so automobilio. Šioje vietoje už trasos ribų ant žolės išlėkė M. Meadowsas, tačiau dar po rato tai pakartojo ir vienintelis persekiotojas J. Gelžinis. Tokiomis pavojingomis ir permainingomis važiavimo sąlygomis penktą pergalę šį sezoną iškovojo M. Meadowsas, o greičiausią lenktynių ratą užfiksavęs J. Gelžinis atsiliko 1,639 sek. Trečiu finišavęs S. Tordoffas nuo nugalėtojo atsiliko net 7,582 sek. Beje, pastarasis pilotas buvo paskelbtas „Savaitgalio lenktynininku“, o „Savaitgalio komanda“ tapo „Juta Racing“.

„Oulton Park“ trasoje „Juta Racing“ atstovas Jonas Gelžinis užėmė trečią bei antrą vietas. Komandos nuotr.„Oulton Park“ trasoje „Juta Racing“ atstovas Jonas Gelžinis užėmė trečią bei antrą vietas. Komandos nuotr.

Po lenktynių „Oulton Park“ trasoje Michaelas Meadowsas („Redline Racing“) persvarą prieš artimiausią konkurentą Joną Gelžinį („Juta Racing“) padidino 5 taškais ir dabar po aštuonių etapų turi surinkęs 157 taškus. J. Gelžinio sąskaitoje – 123 taškai. Sėkmingas savaitgalis Samui Tordoffui („Team Parker Racing„) leido pakilti į trečią vietą – 104 taškai. Nuo jo nežymiai atsilieka Danielis Lloydas („JD Pierce with Parker“) – 100 taškų.

Artimiausios “Porsche Carrera Cup GB„ lenktynės įvyks birželio 23-24 d. “Croft“ trasoje.

Netikėtas „naujoko“ triumfas

„Renault Clio“ taurės lenktynėse irgi buvo dvejonių dėl neaiškių oro sąlygų, tačiau viskas klostėsi panašiu scenarijumi kaip ir „Porsche Carrera“. Per kvalifikacinius važiavimus siurprizą pateikė „Scuderia Vittoria“ komandos naujokas Stefanas Hodgettsas, laimėjęs „pole-position“ abejoms lenktynėms. Kita vertus, tai patyręs lenktynininkas, pastarąjį sezoną važiavęs „Ginetta GT Supercup“ serijoje, mat jo laimėjimų sąraše yra antroji vieta 2007 m. „Renault Clio“ taurės galutinėje įskaitoje, o iš šios taurės lenktynių jis išėjo po 2008 m. sezono.

„Juta Racing“ komandos atstovai Ignas Gelžinis bei Tautvydas Barštys jaunesnysis kvalifikacijoje demonstravo stabilius rezultatus: abejoms lenktynėms pilotai užfiksavo atitinkamai 8-ą ir 21-ą laikus. Tiesa, I. Gelžinis dėl generatoriaus gedimo praleido beveik pusę treniruočių, tad labai trūko įveiktų trasos kilometrų.

„AirAsia Renault Clio Cup UK“ lenktynių akimirka. Komandos nuotr.„AirAsia Renault Clio Cup UK“ lenktynių akimirka. Komandos nuotr.

Jau pirmųjų lenktynių pradžioje į trasą išvažiavo saugos automobilis: pirmajame posūkyje susidaužė iš galo startavę Nicas Hamiltonas, Jamesas Colburnas bei Finlay Crockeris. 6-ame rate sudaužė automobilį vienas iš favoritų Paulas Rivettas. Puikią pergalę šventė S. Hodgettsas, sugebėjęs atlaikyti taurės lyderio Jacko Goffo atakas. Neįtikėtina, bet pirmasis penketukas finišavo vos 2,028 sek. intervale.

Šiek tiek startą „pramiegojęs“ Ignas Gelžinis finišo liniją kirto 12-as, o Tautvydas Barštys j. – 15-as.

Antrųjų lenktynių pradžioje – vėl saugos automobilis, o vienas iš „pasižymėjusiųjų“ vėl buvo Nicas Hamiltonas (labai nesėkmingas jaunesniojo Lewiso Hamiltono brolio savaitgalis). Dar vienas savaitgalio „didvyris“ J. Colburnas iki finišo likus šešiems ratams iš toli dideliu greičiu taranavo I. Gelžinio automobilį: abiems buvo pažeisti vairo mechanizmai, o mūsiškis prarado garantuotą vietą pirmajame dešimtuke. Vėl triumfavo S. Hodgettsas, o pirmasis penketukas šį kartą finišavo 4,984 sek. intervale. T. Barštys j. užėmė 14-ą vietą.

Po aštuonių „AirAsia Renault Clio Cup UK“ etapų kol kas užtikrintai pirmauja komandos lyderės „Team Pyro“ atstovas Jackas Goffas – 211 taškų. Ignas Gelžinis (62 taškai) užima 13-ą, T. Barštys j. (23 taškai) – 24-ą vietas.

Artimiausios „Renault Clio“ taurės lenktynės įvyks rugpjūčio 11-12 d. „Snetterton 300“ trasoje.