Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vilniaus teniso akademijos treneriai vasarą neatostogaus. Jie, kaip ir per mokslo metus laukia vaikų teniso treniruotėse ir stovyklose.

Ką veikti vaikams vasarą, kai tėveliai darbe? Mokytis žaisti tenisą! Ir ne tik. Dar žaisti futbolą ir skvošą, šokti, vaidinti, piešti, lipdyti, taip pat pasimokyti anglų kalbos, plaukimo, važiuoti riedžiu... Visa tai galima nuveikti Vilniaus teniso akademijos (VTA) organizuojamose vaikų teniso stovyklose.

Netgi jei vaikui tėra 4 metai, netgi jei jis niekada gyvenime nelaikęs rankoje teniso raketės, VTA treneriai pasiryžę sudominti jį savo sporto šaka. „Vasaros stovyklas VTA šiemet organizuos jau penktus metus iš eilės. Remiantis patirtimi galime drąsiai pasakyti,  jog šių stovyklų metu vaikai pamilsta tenisą ir jau nuo rudens tampa pilnaverčiais teniso akademijos nariais“ – pasakojo VTA vyriausioji trenerė Edita Liachovičiūtė.

Vasara – intensyvus metas profesionaliai tenisą žaidžiantiems vaikams. „Vasarą sportininkams ir jų treneriam būna daugiausia darbo, nes vaikai nevaikšto į mokyklas, o Lietuvoje ir visoje Europoje nuolat vyksta įvairūs turnyrai. Atsidaro lauko teniso kortai, kuriuose atsiranda galimybė pasitreniruoti ir ant kitokios dangos aikštelių“ - kalbėjo E. Liachovičiūtė ir pati daug dirbanti su sportinių rezultatų siekiančiais vaikais.

Stovyklų skirtumai

Suprantama vaikų, taikančių į būsimo profesionalo karjerą, ir naujokų, mėgėjų stovyklos gerokai skiriasi.

Profesionalios stovyklos vaikams, kurie aktyviai sportuoja, dalyvauja tarptautiniuose reitinginiuose turnyruose, dažniausiai rengiamos ne Vilniuje. Tokiose stovyklose vaikai praleidžia nuo 7 iki 14 dienų. Ten teniso treniruotės vyksta po du kartus per dieną - iš ryto ir po pietų. Ir be teniso vaikai čia visą laiką aktyviai sportuoja, lavina ištvermę, kadangi visiems sportininkams labai svarbu fizinis pasirengimas, visų kūno raumenų lavinimas ir stiprinimas.

„Profesionaliai sportuojančių vaikų stovyklose vaikai gyvena įtemptu rėžimu, tačiau visi vienbalsiai po jų sako, jog buvo labai smagu ir nė kiek nepavargo, nes turbūt buvimas gamtoje su bendraamžiais, be mamų atperka visus treniruočių metu patirtus sunkumus“ – juokėsi VTA veiklos koordinatorė Jūratė Graževičiūtė.

„Tuo tarpu  pramoginėse stovyklėlėse, organizuojamose daugiafunkciniame sporto ir sveikatingumo komplekse „SEB arena“ būna daug vaikų dar niekada nežaidusių teniso. Šiose stovyklose mokoma teniso žaidimo pagrindų, daug dėmėsio skiriama tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai laikyti raketę, stovėti.  Tai – pažintinės - pramoginės stovyklos, kuriose be teniso dar laukia ir daug kitų užsiėmimų bei atrakcijų." -  teigė J. Graževičiūtė.

„Daug aktyviai sportuojančių vaikų važiuoja į specializuotas stovyklas su savo treneriais, bet kartais pasirenka ir bendro pobūdžio stovyklas. Jau žaidžiantys vaikai taip pat laukiami VTA stovyklose - jų ir pradedančiųjų užsiėmimai vyksta atskirai, tad tobulėti galimybių turi visi,“ - garantavo stovyklų vyr. trenerė Lina Berankytė - Astrauskienė.

portalai@tv3.lt

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "Tele-3" sutikimo draudžiama.

Skaityti komentarus 1 Parašyk komentarą


  Sportas

  Teatralizuotas Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pristatymas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Pompastiškai pristatytas Karaliaus Mindaugo taurės turnyras vilios įspūdingu priziniu fondu 2015.12.01 13:33 „Nuo šiol Lietuvos krepšinio riteriai kovos dėl Karaliaus Mindaugo taurės“, - tokie žodžiai garsiai ir iškilmingai ištarti antradienį Lietuvos Valdovų rūmuose. Teatralizuotame šou pristatytas turnyras, kuris vyks kitų metų vasario 19-21 dienomis. Jis apjungs anksčiau organizuotus LKL Žvaigždžių dienos ir LKF taurės ...
  Elono Peniko ir Ievos treniruotė (nuotr. YouTube)
  Atletiškasis Elonas Penikas: kada dar geriau pradėt, jei ne šiandien? 2015.12.01 13:14 „Kartais tikrai nelengva atrasti motyvacijos savyje, tačiau didelį vaidmenį šioje situacijoje atlieka aplinka, - teigia atletiškasis Elonas Penikas. - Sunku pradėti vienam? Apsupk save žmonėmis, kurie tave keltų aukštyn, o ne atvirkščiai. Susirask žmogų, kuris tave motyvuotų sportuoti ir pradėkite dviese, juk kartu daug ...
  Mantas Virbalas (nuotr. Organizatorių)
  „Vytis“ ilgam neteko Manto Virbalo 2015.12.01 13:04  Praretėjo Šakių „Vyčio“ komandos priekinė linija. Kojos traumą patyrusiam Mantui Virbalui buvo atlikta operacija, po kurios puolėjas sportuoti negalės beveik tris artimiausius mėnesius. „Padėsime Mantui tuo, kuo galėsime. Vis tik kyla abejonių, ar jis išvis galės padėti komandai šį sezoną“, – sakė „Vyčio“ ekipos ...
  Šiauliuose iškilmingai uždarytas Lietuvos regbio sezonas (nuotr. Evaldo Černiausko)
  Regbininkai išsirinko geriausią Lietuvos metų žaidėją 2015.12.01 12:22 Šiaulių pramogų komplekse „Havana“ įvyko iškilmingas Lietuvos regbio sezono uždarymas, per kurį paaiškėjo geriausi 2015 metų šalies žaidėjai ir buvo apdovanoti „Top“ lygos čempionai. Geriausiu 2015 metų Lietuvos regbininku pripažintas Karolis Navickas. 25-erių metų lietuvis žaidžia Prancūzijoje ir yra vienas „Provence ...
  Kevinas Durantas (nuotr. SCANPIX)
  NBA savaitės laureatai – Paulas George'as ir Kevinas Durantas 2015.12.01 11:53 Penktosios Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono savaitės (lapkričio 23-29 d.) laureatais Rytų bei Vakarų konferencijose atitinkamai tapo 25-erių metų 206 cm ūgio Indianos „Pacers“ komandos puolėjas Paulas George'as ir 27-erių metų 206 cm ūgio Oklahomos „Thunder“ klubo žaidėjas ...  Vytis

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +3
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +3
  -

  Vilnius

  Debesuota
  +3
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -1

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Skonio lenktynės

  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +3
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +3
  -

  Vilnius

  Debesuota
  +3
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -1