Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vilniaus teniso akademijos treneriai vasarą neatostogaus. Jie, kaip ir per mokslo metus laukia vaikų teniso treniruotėse ir stovyklose.

Ką veikti vaikams vasarą, kai tėveliai darbe? Mokytis žaisti tenisą! Ir ne tik. Dar žaisti futbolą ir skvošą, šokti, vaidinti, piešti, lipdyti, taip pat pasimokyti anglų kalbos, plaukimo, važiuoti riedžiu... Visa tai galima nuveikti Vilniaus teniso akademijos (VTA) organizuojamose vaikų teniso stovyklose.

Netgi jei vaikui tėra 4 metai, netgi jei jis niekada gyvenime nelaikęs rankoje teniso raketės, VTA treneriai pasiryžę sudominti jį savo sporto šaka. „Vasaros stovyklas VTA šiemet organizuos jau penktus metus iš eilės. Remiantis patirtimi galime drąsiai pasakyti,  jog šių stovyklų metu vaikai pamilsta tenisą ir jau nuo rudens tampa pilnaverčiais teniso akademijos nariais“ – pasakojo VTA vyriausioji trenerė Edita Liachovičiūtė.

Vasara – intensyvus metas profesionaliai tenisą žaidžiantiems vaikams. „Vasarą sportininkams ir jų treneriam būna daugiausia darbo, nes vaikai nevaikšto į mokyklas, o Lietuvoje ir visoje Europoje nuolat vyksta įvairūs turnyrai. Atsidaro lauko teniso kortai, kuriuose atsiranda galimybė pasitreniruoti ir ant kitokios dangos aikštelių“ - kalbėjo E. Liachovičiūtė ir pati daug dirbanti su sportinių rezultatų siekiančiais vaikais.

Stovyklų skirtumai

Suprantama vaikų, taikančių į būsimo profesionalo karjerą, ir naujokų, mėgėjų stovyklos gerokai skiriasi.

Profesionalios stovyklos vaikams, kurie aktyviai sportuoja, dalyvauja tarptautiniuose reitinginiuose turnyruose, dažniausiai rengiamos ne Vilniuje. Tokiose stovyklose vaikai praleidžia nuo 7 iki 14 dienų. Ten teniso treniruotės vyksta po du kartus per dieną - iš ryto ir po pietų. Ir be teniso vaikai čia visą laiką aktyviai sportuoja, lavina ištvermę, kadangi visiems sportininkams labai svarbu fizinis pasirengimas, visų kūno raumenų lavinimas ir stiprinimas.

„Profesionaliai sportuojančių vaikų stovyklose vaikai gyvena įtemptu rėžimu, tačiau visi vienbalsiai po jų sako, jog buvo labai smagu ir nė kiek nepavargo, nes turbūt buvimas gamtoje su bendraamžiais, be mamų atperka visus treniruočių metu patirtus sunkumus“ – juokėsi VTA veiklos koordinatorė Jūratė Graževičiūtė.

„Tuo tarpu  pramoginėse stovyklėlėse, organizuojamose daugiafunkciniame sporto ir sveikatingumo komplekse „SEB arena“ būna daug vaikų dar niekada nežaidusių teniso. Šiose stovyklose mokoma teniso žaidimo pagrindų, daug dėmėsio skiriama tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai laikyti raketę, stovėti.  Tai – pažintinės - pramoginės stovyklos, kuriose be teniso dar laukia ir daug kitų užsiėmimų bei atrakcijų." -  teigė J. Graževičiūtė.

„Daug aktyviai sportuojančių vaikų važiuoja į specializuotas stovyklas su savo treneriais, bet kartais pasirenka ir bendro pobūdžio stovyklas. Jau žaidžiantys vaikai taip pat laukiami VTA stovyklose - jų ir pradedančiųjų užsiėmimai vyksta atskirai, tad tobulėti galimybių turi visi,“ - garantavo stovyklų vyr. trenerė Lina Berankytė - Astrauskienė.

Ričardo Berankio sesuo Lina dirbo visose stovyklose, kurios buvo rengiamos VTA. Treniravo ir pačius mažiausius, ir pačius didžiausius. Taip pat ši trenerė nuolat dirba ir su profesionaliais sportininkais, dažnai teisėjauja tarptautiniuose vaikų turnyruose.

Savaitės trukmės stovyklose „Vasara su tenisu“ užsiėmimai prasideda 9 valandą ryto, o baigiasi 18 valandą. Vaikai stovyklos metu pusryčiauja, pietauja ir vakarieniauja. Didžioji laiko dalis šių stovyklų metu praleidžiama „SEB arenoje“, kadangi čia galima rasti daugybę pramogų ir užsiėmimų. Komplekse įrengta net 15 uždarų teniso aikštelių, žaisti galima ir lauko teniso kortuose. Taip pat čia yra įsikūręs „Soham“ jogos centras, kuriame mažieji stovyklautojai mokosi jogos paslapčių, „Savicko sporto klubas“ – į kurį eina susipažinti su pasaulio stipriausiu žmogumi Žydrūnu Savicku, įrengtos modernios skvošo salės, kur vaikai išbando ir kitokią nei teniso raketę. Smagu vaikams ir arenoje įkurtame vaikų kambaryje, kuriame pilną žaislų. Kone kasdien laukia ir išvykos – kelionė į baseiną, pramogų parką, pasivažinėjimai riedžiais parke bei kiti užsiėmimimai.

VTA samdo kvalifikuotus mokytojus, kurie rengia įvairias pamokėles. „American English school“ mokyklos mokytojai mokys vaikus anglų kalbos, „Sėkmės mokykloje“ dirbantys aktoriai ves kūrybiškumo ir šokio užsiėmimus, kokušin karatė meistrai iš klubos „Saulės ženklas“ supažindins su kovos menais.

Tiek teniso treniruotėse, tiek ir daugelyje kitų užsiėmimų vaikai dalyvauja suskirstyti į grupes pagal amžių. 4 – 6 m. vaikai priklauso mažųjų grupei, nuo 7 iki 13 m. vaikučiai - didesniųjų. Su vaikais nuolat būna dvi stovyklų vadovės.

Tiek profesionalų, tiek mėgėjiškoji stovyklos užbaigiamos mini turnyrėliu, po kurio visi be išimties apdovanojami medaliais bei rėmėjų dovanomis.

„Tiesa, norint žaisti tenisą, nebūtina laiką leisti stovykloje. Vasarą, kaip ir kitais metų laikais, vaikų treneriai laukia ir įprastose treniruotėse. Jos šiemet bus organizuojamos ir pažengusiems, ir pradedantiesiems.  Vasara – puikus laikas žaisti tenisą, tad vieniems – tai metas pradėti mokytis, o kitiems - gerinti įgūdžius, - pridėjo E. Liachovičiūtė.

Šiemet bus surengtos keturios vaikų stovyklos „Vasara su tenisu“, į kurias kviečiami 4-13 metų berniukai ir mergaitės. Pirmoji jų vyks birželio 11-15 dienomis, kitos: birželio 25-29 d.,  liepos 9-13 d. bei liepos 23-27 d.. Stovyklos vadovai žada puikią nuotaiką, treneriai - reikiamų sportinių įgūdžių lavinimą, mokytojai -  vaikų gabumų atskleidimą.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Sportas

  Ugnė Mažutaitytė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Lietuvos plaukimo čempionate dar vienas Lietuvos moterų rekordas 2016.05.28 21:18 Kauno Girstučio baseine tęsiasi 2016 m. Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame varžosi 274 plaukikai iš 6 šalių. Antrąją čempionato dieną išdalinta 11 medalių komplektų individualiose rungtyse ir dviejose estafetėse. Lietuvos moterų rekordą pagerino Ugnė Mažutaitytė plaukdama 200 m nugara – 2 minutės 12,68 sekundės. ...
  „Real“ – „Atletico“ (nuotr. SCANPIX)
  Madrido „Real“ po trilerio triumfavo Čempionų lygos finale baudinių serijos ir visų epizodų vaizdo įrašai 2016.05.28 21:14 Europa turi naujus futbolo karalius. Jais po 11 metrų baudinių serijos tapo Madrido „Real“. Pirmieji rungtynėse pasižymėjo būtent karališkojo klubo futbolininkai, tačiau „Atletico“ sugebėjo rezultatą išlyginti ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, o tada ir varžytis 11 metrų baudinių loterijoje, kurioje nei karto ...
  Trynukės maratonininkės iš Estijos (nuotr. TV3)
  Rio de Žaneire maratono rungtyje varžysis identiškos trynukės iš Estijos 2016.05.28 20:15 Trys seserys iš Estijos pateks į istoriją per Rio de Žaneiro olimpiadą vien dėl savo dalyvavimo, nes jos bus pirmosios identiškos trynukės, kurios vienu metu varžysis dėl olimpinio aukso. 30-metės seserys Luik – Leila, Liina ir Lily – daug nuveikė nuo savo karjeros bėgimo rungtyse pradžios. Vaikystėje jos taip pat daug ...
  Žalgiris - Neptūnas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Š. Jasikevičius: finalai turi būti karas, o mes išėjome žaisti kaip į tarpklasines varžybas M. Pociaus komentaras 2016.05.28 20:02 Po skaudaus pralaimėjimo Klaipėdoje Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius skundėsi savo žaidėjų nusteikimu ir prisiėmė atsakomybę už pralaimėjimą. „Visiems buvo juoda diena“, – taip po pralaimėjimo kalbėjo kauniečių strategas. O kalbėdamas apie Klaipėdos „Neptūną“ Š. Jasikevičius sakė, kad klaipėdiečių ryžtas ...
  Neptūnas - Žalgiris (nuotr. Fotodiena.lt)
  Martynas Mažeika: „Neptūnas“ niekada neina tik sudalyvauti D. Adomaičio komentarai 2016.05.28 19:50 Klaipėdos „Neptūnas“ dar kartą šiame sezone nutildė kritikus, 76:54 įveikdamas Kauno „Žalgirį“ ir išlygindamas finalo serijos rezultatą. Kad kritikų tildymas – labai smagus užsiėmimas po rungtynių sakė tiek Martynas Mažeika, tiek klaipėdiečių treneris Dainius Adomaitis. M. Mažeika sakė, kad po pusfinalio serijos su ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 29 d.
  Alytus
  +24
  2.2 m/s
  Kaunas
  +27
  2.2 m/s
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +27
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +25
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +27
  4.5 m/s
  Utena
  +23
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Afternoon thunderstorms
  +24
  weather value Afternoon thunderstorms
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 29 d.
  Alytus
  +24
  2.2 m/s
  Kaunas
  +27
  2.2 m/s
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +27
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +25
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +27
  4.5 m/s
  Utena
  +23
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Afternoon thunderstorms
  +24
  weather value Afternoon thunderstorms
  Toks jausmas lyg būtų +14
  Į viršų