Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vaikų stovykla (nuotr. Organizatorių)

Vilniaus teniso akademijos treneriai vasarą neatostogaus. Jie, kaip ir per mokslo metus laukia vaikų teniso treniruotėse ir stovyklose.

Ką veikti vaikams vasarą, kai tėveliai darbe? Mokytis žaisti tenisą! Ir ne tik. Dar žaisti futbolą ir skvošą, šokti, vaidinti, piešti, lipdyti, taip pat pasimokyti anglų kalbos, plaukimo, važiuoti riedžiu... Visa tai galima nuveikti Vilniaus teniso akademijos (VTA) organizuojamose vaikų teniso stovyklose.

Netgi jei vaikui tėra 4 metai, netgi jei jis niekada gyvenime nelaikęs rankoje teniso raketės, VTA treneriai pasiryžę sudominti jį savo sporto šaka. „Vasaros stovyklas VTA šiemet organizuos jau penktus metus iš eilės. Remiantis patirtimi galime drąsiai pasakyti,  jog šių stovyklų metu vaikai pamilsta tenisą ir jau nuo rudens tampa pilnaverčiais teniso akademijos nariais“ – pasakojo VTA vyriausioji trenerė Edita Liachovičiūtė.

Vasara – intensyvus metas profesionaliai tenisą žaidžiantiems vaikams. „Vasarą sportininkams ir jų treneriam būna daugiausia darbo, nes vaikai nevaikšto į mokyklas, o Lietuvoje ir visoje Europoje nuolat vyksta įvairūs turnyrai. Atsidaro lauko teniso kortai, kuriuose atsiranda galimybė pasitreniruoti ir ant kitokios dangos aikštelių“ - kalbėjo E. Liachovičiūtė ir pati daug dirbanti su sportinių rezultatų siekiančiais vaikais.

Stovyklų skirtumai

Suprantama vaikų, taikančių į būsimo profesionalo karjerą, ir naujokų, mėgėjų stovyklos gerokai skiriasi.

Profesionalios stovyklos vaikams, kurie aktyviai sportuoja, dalyvauja tarptautiniuose reitinginiuose turnyruose, dažniausiai rengiamos ne Vilniuje. Tokiose stovyklose vaikai praleidžia nuo 7 iki 14 dienų. Ten teniso treniruotės vyksta po du kartus per dieną - iš ryto ir po pietų. Ir be teniso vaikai čia visą laiką aktyviai sportuoja, lavina ištvermę, kadangi visiems sportininkams labai svarbu fizinis pasirengimas, visų kūno raumenų lavinimas ir stiprinimas.

„Profesionaliai sportuojančių vaikų stovyklose vaikai gyvena įtemptu rėžimu, tačiau visi vienbalsiai po jų sako, jog buvo labai smagu ir nė kiek nepavargo, nes turbūt buvimas gamtoje su bendraamžiais, be mamų atperka visus treniruočių metu patirtus sunkumus“ – juokėsi VTA veiklos koordinatorė Jūratė Graževičiūtė.

„Tuo tarpu  pramoginėse stovyklėlėse, organizuojamose daugiafunkciniame sporto ir sveikatingumo komplekse „SEB arena“ būna daug vaikų dar niekada nežaidusių teniso. Šiose stovyklose mokoma teniso žaidimo pagrindų, daug dėmėsio skiriama tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai laikyti raketę, stovėti.  Tai – pažintinės - pramoginės stovyklos, kuriose be teniso dar laukia ir daug kitų užsiėmimų bei atrakcijų." -  teigė J. Graževičiūtė.

„Daug aktyviai sportuojančių vaikų važiuoja į specializuotas stovyklas su savo treneriais, bet kartais pasirenka ir bendro pobūdžio stovyklas. Jau žaidžiantys vaikai taip pat laukiami VTA stovyklose - jų ir pradedančiųjų užsiėmimai vyksta atskirai, tad tobulėti galimybių turi visi,“ - garantavo stovyklų vyr. trenerė Lina Berankytė - Astrauskienė.

Skaityti komentarus 1 Parašyk komentarą


  Sportas

  Šarūnas Jasikevičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Kauno „Žalgiris“ namuose ne iš tolo neprilygo Maskvos „CSKA“ krepšininkams 2016.02.05 19:23 Eilinę nesėkmė Eurolygos „Top 16“ etape patyrė Kauno „Žalgirio (1/5) klubas. Lietuvos čempionai namuose 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28) nusileido Maskvos „CSKA“ ekipai. Kauno „Žalgiris“ 59:94 Maskvos „CSKA“ Maskviečių gretose nesustabdomas buvo serbas Milošas Teodosičius kuris per 20 minučių pelnė 20 taškų. Nando De ...
  Raimondas Jokubauskas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
  Minus 40 kilogramų? Sakysite, neįmanoma? Nesąmonė! 2016.02.05 17:32 „Neatsisakyk galimybės įgyvendinti tai, ko trokšti, vien todėl, kad tai gali atrodyti sunkiai pasiekiama, - savo „Facebook“ paskyroje parašė atletiškasis Raimondas Jokubauskas. - Neleisk niekam tavęs smerkti už tai, ką tu darai, kas tu esi ir apie ką tu svajoji“. Po šiais žodžiais vaikinas patalpino nuotrauką, kurioje ...
  Varžybos (nuotr. SCANPIX)
  Absoliutaus NBA lygos lyderis tęsia rekordines pergalių serijas 2016.02.07 13:00 Devintą pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo penkiolikos ekipų Vakarų konferencijos ir absoliutus lygos lyderis „Golden State Warriors“ (46 pergalės ir 4 pralaimėjimai) klubas. Šeštadienį namuose, stebint 19,6 tūkst.
  Evaldas Šiškevičius (nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK)
  Ketvirtajame dviratininkų lenktynių Prancūzijoje etapą Evaldas Šiškevičius finišavo antras 2016.02.07 11:38 46-ą kartą Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviratininkų lenktynių „Etoile de Besseges“ ketvirtąjį etapą antras baigė „Delko Marseille Provence KTM“ komandos narys Evaldas Šiškevičius. Lietuvos dviratininkas šeštadienį 148 km numynė per 3 valandas 35 minutes 20 sekundžių ir finiše vos 2 sekundėmis atsiliko nuo pergalę ...
  Lietuvos rytas - Dzūkija (nuotr. Fotodiena.lt)
  LKL sekmadienis: Alytaus krepšininkai gins sienas nuo vilniečių 2016.02.07 10:00 Sekmadienį Lietuvos krepšinio lyga (LKL) bei naujienų ir pramogų portalas tv3.lt krepšinio mylėtojams dovanoja dvi įspūdingas tiesiogines rungtynių transliacijas. Pirmoji mūsų stotelė – Šiauliai, kur vietos krepšininkai pamėgins atsilaikyti prieš Kauno „Žalgirio“ lokomotyvą. Kiek vėliau kelsimės į Alytaus areną, į kurią ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Sekmadienis, 2016 m. vasario 7 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +6
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +6
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +6
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +6
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +1

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Sekmadienis, 2016 m. vasario 7 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +6
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +6
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +6
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +6
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +1