Paisitikėjimo telefonas populiarus tarp gyventojų (nuotr. Balsas.lt)

Paisitikėjimo telefonas populiarus tarp gyventojų (nuotr. Balsas.lt)

Dauguma Alytaus apskrities gyventojų žino arba girdėjo apie policijoje veikiančius pasitikėjimo telefonus, skelbiamus interneto puslapyje, žiniasklaidoje. Jie veikia Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriuje (8 315)  55 664 ir apskrities policijos komisariatų (Druskininkuose − (8 313)  59 114, Varėnoje − (8 310)  31 666 ir Lazdijuose − (8 318)  50 318)  organizacinėse grupėse. Į pasitikėjimo telefonų skambučius atsiliepia telefonų atsakikliai. Paskambinęs asmuo gali prisistatyti arba anonimiškai pranešti apie jam žinomus daromus ar padarytus nusikaltimus ir teisės pažeidimus. Informacija priimama visą parą, išklausoma kiekvieną darbo dieną darbo valandomis, o ne darbo ar švenčių dienomis – artimiausią darbo dieną.

Šiais metais Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu  gauti 62 (2010 m. – 73) pranešimai. Užregistruoti 36 pranešimai apie teisės pažeidimus Alytuje, 23 – Alytaus rajone, 1 – Lazdijų ir 2 Varėnos rajonuose.

Dažniausiai pranešama apie nedenatūruoto etilo alkoholio, denatūruoto etilo alkoholio, techninio etilo alkoholio gaminimą, laikymą, gabenimą, pardavimą ir kitokį realizavimą neturint leidimo (16), apie kontrabandinių prekių (cigarečių, alkoholinių gėrimų, degalų) pardavimo ir įsigijimo vietas (11). Dažnai informuojama apie neblaivius vairuotojus, draudžiamose vietose ir netvarkingus stovėjimo aikštelėse kelerius metus be priežiūros paliktus automobilius (8), triukšmaujančius kaimynus (3), naminių gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių pažeidimus (5). Pranešėjai praėjusiais metais taip pat informavo apie nepilnamečiams parduodamus alkoholinius gėrimus ir cigaretes (3), narkotinių medžiagų laikymo ir prekybos vietas (2), kitus teisės pažeidimus (14).

Visi pasitikėjimo telefonu gauti pranešimai užregistruojami ir pateikta informacija tikrinama. Iš 62 gautų pranešimų 27 atvejai pasitvirtino, 35 nepasitvirtino.

Miesto policijos nuovada ištyrė 16 pasitikėjimo telefonu gautų pranešimų, Daugų policijos nuovada – 8, Simno policijos nuovada – 5, Kelių policijos skyrius – 10, Nusikaltimų tyrimo skyrius 17 (iš jų 14 Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyris), Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyrius – 3, Viešosios tvarkos skyrius – 1. Po vieną anoniminę informaciją tikrino Varėnos ir Lazdijų rajonų policijos komisariatų pareigūnai.

Vadovaujantis pasitikėjimo telefonu gauta informacija, pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai, 3 atvejais pradėta kaupti įrodomoji medžiaga, 17 – pradėta administracinė teisena, keletas gautų pranešimų pridėti prie ikiteisminio tyrimo medžiagų.

Pasitikėjimo telefonais, veikiančiais apskrities policijos komisariatuose, 2011 metais užregistruota 17 anoniminių pranešimų (2010 m. – 43 pranešimai): Druskininkuose − 4 (2010 m. – 8), Varėnoje − 7 (2010 m. – 13) ir Lazdijuose − 6 (2010 m. – 22)  pranešimai.

Deja, neretai informacija, ypač kai ji anoniminė, būna neobjektyvi, nekonkreti, ją tikrinant sugaištama daug laiko. Todėl, pranešdami apie žinomą pažeidimą, nurodykite kuo tikslesnę pažeidimo vietą, laiką ir turimą informaciją apie pažeidėją (vardas, pavardė, transporto priemonės valstybinis numeris ir kt.). Taip pat trumpai apibūdinkite pažeidimo pobūdį. Būtų malonu, jeigu nurodytumėte savo kontaktinę informaciją. Anonimiškumą užtikriname.

Įsidėmėkite, kad paskambinę, turite išklausyti trumpą informaciją, kurią pateikia iš anksto įrašytas policijos pareigūnės balsas. Taigi, paskambinę išklausykite pranešimą ir po signalo kalbėkite. Pradėję kalbėti nemanykite, kad tas pats balsas ir toliau su Jumis bendraus tiesiogiai. Savo turimą informaciją dėstykite nuosekliai ir kuo išsamiau.

Pabrėžiame, jei norite pranešti apie tuo metu daromus teisės pažeidimus, kuriuos būtina patikrinti nedelsiant, skambinkite policijos budėtojui Bendruoju pagalbos telefonu 112. Tokiu būdu bus operatyviai sureaguota.

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas taip pat vykdo korupcijos prevencijos veiklą ir tikisi visuomenės pagalbos. Informaciją apie pareigūnų korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas prašome pranešti jau skelbtu pasitikėjimo telefonu (8 315) 55 664 arba interneto puslapyje www.policija.lt/alytus reklamjuostėje „Praneškite apie korupciją policijoje“.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Kriminalai

  Piliečių nesuskaičiuotus pinigus teko suskaičiuoti pareigūnams
  Automobilyje slėpė neįtikėtiną turtą 2016.05.05 14:33 Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio poste iš Baltarusijos į Lietuvą grįžtantys piliečiai muitininkams raštu deklaravo besivežantys 20 tūkst. eurų. Tačiau iš įvairių „Audi Q7“ automobilio vietų muitinės pareigūnai surinko dar 18 tūkst. nedeklaruotų eurų. Dėl įvykio Muitinės kriminalinė tarnyba pradėjo ikiteisminį ...
  Prostitucija (nuotr. Fotolia.com)
  Teismo kirtis sąvadautojams: pardavė nepilnametę verstis prostitucija 2016.05.05 13:58 Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė, kad pripažįsta anksčiau išteisintus Dainių Česnaką, Donatą Nevidomskį ir Vilių Mikėną kaltais dėl vaiko pardavimo. D. Česnakas pataisos namuose turės praleisti 7 metus ir 6 mėn. (už vaiko pardavimą šiuo nuosprendžiu paskirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė subendrinta su ...
  Gaisras (nuotr. Fotolia.com)
  Prienų rajone padegtos dvi sodybos 2016.05.05 12:30 Ketvirtadienio naktį per gaisrą Prienų rajone sudegė viena sodyba, nukentėjo kita. Įtariamas padegimas. Vidurnaktį Kauno ugniagesiai gavo pranešimą, kad Balbieriškio seniūnijoje, Žiūronių kaime, dega namas. Ugniagesiams atvykus į vietą, atvira liepsna degė keli 200 metrų vienas nuo kito esantys pastatai. Liepsnojo ...
  Liepsna (nuotr. Fotolia.com)
  Alytuje moteris įtariama padegusi jau mirusį vyrą (1) 2016.05.05 10:36 Trečiadienį Alytaus policijos pareigūnai sulaikė moterį, kuria įtariama padegusi jau mirusį vyrą. Apie 14 val. 30 min. Alytuje, Ulonų gatvėje, pranešta apie kilusį gaisrą name, gelžbetoninėje nišoje. Užgesinus ugnį, įvykio vietoje rastas 1963 metais gimusio vyro lavonas apdegusiomis kojomis. Jo mirties priežastis ...
  Specialios operacijos metu sulaikyti du įtariamieji ir Vokietijoje vogtas automobilis (nuotr. Policijos)
  Nepadėjo net šūviai: atkaklų bėglį Kaune persekiojo gausios pajėgos 2016.05.05 10:09 2016-04-24 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus pareigūnai, vykdydami transporto priemonių grobimų tyrimus bei pavogtų transporto priemonių paiešką, dalyvaujant kolegoms iš viešosios policijos su ...
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  4.5 m/s
  Kaunas
  +7
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +6
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +5
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +4
  4.5 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  4.5 m/s
  Kaunas
  +7
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +6
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +5
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +4
  4.5 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7