Kalėdų senis turi (nuotr. SCANPIX)

Kalėdų senis turi (nuotr. SCANPIX)

Sudėtingais ekonominiais laikais daugelis žmonių svarsto apie karjeros pokyčius, rašo „Business Inssider“. Jeigu esate vienas iš tokių, tuomet siūlome susipažinti su profesijomis, kurių atstovai JAV jaučiasi patys laimingiausi.

Tarp išvardintų specialybių rasite tokias, kurios patenkins įvairių pomėgių ir charakterių žmones. Tyrimą atliko Čikagos Universiteto darbuotojai.

Kvalifikuoti sunkiosios pramonės darbuotojai

Į šią sritį patenka nuo kranų operatorių iki statybos inžinierių. Žmonės, pasirinkę tokią karjerą,  prisideda prie namų statybos, kelių tiesimo ir žemės išteklių gavybos.

Finansinių paslaugų pardavėjai

Finansinių paslaugų pardavėjai aktyviai bendrauja su klientais, pardavinėdami tokius finansinius produktus kaip paskolos ir investicinių fondų vienetai. Jie patarinėja gyventojams kur ir kaip būtų protingiausia investuoti sukauptas lėšas.

Jeigu mėgstate bendrauti ir domitės finansais, šis darbas skirtas kaip tik jums. Nereikia pamiršti, kad uždarbio dydis neretai priklausys nuo įdėtų pastangų. Nors pastaruoju metu finansų pasaulis išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau gerų pardavimo vadybininkų rinkai reikia tiek ekonominio sunkmečio, tiek ir ekonominio pakilimo laikotarpiu.

Psichologai

Vidutinis psichologo atlyginimas nėra itin didelis, tačiau kaip teigia jie patys, pinigai - ne pagrindinis laimės šaltinis. Matyt, psichologai darbe jaučiasi laimingi, nes geriausiai išmano nuotaikos kontrolės mechanizmus.

Menininkai

Menininkai dažnai susiduria su finansiniais sunkumais, tačiau pats darbo procesas jiems yra mielesnis už bet ką kitą šiame pasaulyje.

Menininkai dirba laisvu grafiku, jie patys yra savo laiko šeimininkai. Atliekant tyrimą buvo aiškinamasi kokia veikla užsiimdami žmonės jaučiasi laimingiausi. Keturiais atvejais iš šešių labiausiai žmones džiugino teatras/šokiai, dainavimas, parodų ir muziejų lankymas bei  pomėgiai, susiję su rankdarbiais. Visos paminėtos veiklos rūšys glaudžiai siejasi su menu.

Mokytojai

Beveik viso pasaulio ugdymo įstaigų darbuotojai skundžiasi pernelyg mažais atlyginimais, tačiau šią graužatį atperka žinojimas, kad būtent jie ugdo pasaulio ateitį. Mokytojo darbas itin varginantis psichologiškai, tačiau jis neleidžia pasenti anksčiau laiko.

Specialių poreikių turinčių vaikų mokytojai

Žmonės, dirbantys šioje srityje, privalo turėti itin išvystytą rūpinimosi instinktą. Jiems tenka susidurti su vaikais, kurių kiekvieno poreikiai yra specifiniai. Nepaisant to, specialių poreikių turinčių vaikų mokytojai yra vieni laimingiausių darbuotojų, nes jie kasdien dalijasi savo pertekliniu poreikiu rūpintis kitais.

Rašytojai

Siaubo romanų kūrėjas Stephenas Kingas puikiai apibūdino rašytojo profesiją.

Anot jo, rašymas leidžia užsidirbti pinigų, išpopuliarėti, patirti meilės nuotykių ir susirasti draugų. Rašytojas jaučiasi laimingas žinodamas, kad savo darbu praturtins skaitytojų ir savo paties gyvenimą.

Jeigu jaučiate palaimą liedamas mintis popieriuje, tuomet ir jums verta pabandyti užkariauti literatūros pasaulį.

Terapeutai

Terapeutai visada suras darbą ir šis saugumo jausmas leidžia jiems jaustis laimingiems. Džiugina ir atlyginimo didėjimo perspektyvos, nes sulig kiekvienais metais auga terapeuto kvalifikacija.

Terapeutai kasdien padeda žmonėms grįžti į normalų gyvenimą, matydami sveikstančius pacientus jie patys persisunkia teigiamomis emocijomis.

Ugniagesiai

Jų pamainos ilgos, atsakomybė didžiulė, tenka dirbti ir per šventes, tačiau tai nesumažina pasitenkinimo savo atliekamu darbu. Ugniagesiai didžiuojasi savo veikla, o tai nemaža dalimi lemia aukštą pasitenkinimo lygį.

Be to, ugniagesiai negali skųstis darbo sąlygomis.  Nors jų pamainos ilgos, tačiau poilsio laikas taip pat trunka ilgiau nei kitų darbuotojų. Ugniagesių komandos nariai užmezga glaudžius tarpusavio ryšius. Galima sakyti, kad tarp jų susiformuoja santykiai, primenantys draugų bendravimą mokykloje.

Ugniagesių brigada tampa antrąja šeima.

Šventikai

Nieko nuostabaus, kad šventikai jaučiasi patys laimingiausi. Žmogus, kuris nusprendžia pašvęsti savo gyvenimą religijai turi būti itin motyvuotas ir labai aiškiai suprantantis, ko nori šiame gyvenime.

Šventikai padeda žmonėms sunkiausiomis jų gyvenimo akimirkomis ir drauge su jais džiaugiasi laimingiausiomis gyvenimo valandomis.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (10)
  Komentuoti

  Karjera

   (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Darbdavio patarimai jaunuoliams: būkite konkretūs ir tikslingi 2014.03.20 21:47 Kaip gauti darbą, jei negali pasigirti jokia patirtimi? Tokia problema šiuo metu kamuoja daugybę jaunuolių visoje Europoje. Vis dėlto darbdaviai sako, kad patirties trūkumas nebūtinai yra kliūtis, jei žmogus pateikia argumentų, moka prisistatyti ir žino, ko siekia. Nustebinti kartais naudinga Nemažai darbo patirties ...
  Darbas (nuotr. Alloverpress.ee)
  Pirmasis susitikimas su darbdaviu: karjerą lems pirmos trys pokalbio minutės 2014.03.19 11:40 Pirmasis susitikimas su būsimu darbdaviu – itin reikšmingas įvykis jūsų karjeros istorijoje, sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Karjeros centro vadovė Gintarė Aldonytė. Sudominti būsimą kolegą ir palikti gerą įspūdį svarbu per pirmąsias tris minutes nuo pokalbio pradžios. Jei pavyks tai padaryti, tikėtina, kad ...
  Verslas (nuotr. Alloverpress.ee)
  11 iššūkių geram vadovui: kad sėkmė netaptų gyvenimo katastrofa Kaip daryti įtaką ir būti mėgstamu 2014.03.16 07:36 Norite gyventi pasiturinčiai ir galėti savo darbu pasigirti draugams? Tikriausiai manote, kad vadovo pozicija – tam tinkama, tačiau tyrimai atskleidžia, kad įvairaus lygio vadovai retai kada gali sau leisti ramų ir patogų gyvenimą. Jų kasdienybė – nuolatinis stresas, darbas 24 valandas per parą, intrigos ir kova už būvį.
  Klaipėda (nuotr. Fotodiena.lt/Ievos Budzeikaitės)
  Lietuvos kraštas, kuriame darbo rinka itin skiriasi nuo kitų miestų (1) 2014.03.01 22:11 Klaipėdos darbo rinkos tendencijos kaip diena nuo nakties skiriasi žvelgiant į bendrą visos šalies kontekstą. Pasižvalgykime, kokių darbo pozicijų daugiausia yra Lietuvos pajūryje? Kuo Klaipėda skiriasi nuo Vilniaus arba Kauno? Atsakymą kiekvienas iš mūsų galėtų pateikti akimirksniu. Taip, Klaipėda turi tiesioginį ...
  Gintaras Steponavičius (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  G. Steponavičius siūlo užtikrinti palankesnes sąlygas jaunimui įsidarbinti Lietuvoje (5) 2014.02.28 11:42 Liberalas Gintaras Steponavičius siūlo užtikrinti geresnes galimybes jaunimui susirasti darbą. Šiandien Seime įregistruotos Darbo kodekso pataisos, įtvirtinančios lankstesnę ir jauniems žmonėms palankesnę darbo aplinką. Atsižvelgiant į įstatymo projektą, darbo sutartį būtų leidžiama nutraukti ir tokiu atveju, kai ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 29 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +13
  2.2 m/s
  Vilnius
  +13
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +12
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +13
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +13
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +13

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 29 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +13
  2.2 m/s
  Vilnius
  +13
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +12
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +13
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +13
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +13
  Į viršų