Valgymas (nuotr. freedigitalphotos.net)

Valgymas (nuotr. freedigitalphotos.net)

Dažnai mes net nesuvokiame, kodėl mus taip masina vienas ar kitas produktas. Visiems žinomas klasikinis pavyzdys – jei moteris vis užsinori ko nors sūraus, vadinasi galima laukti šeimos pagausėjimo. Tokiu būdu organizmas, nedalyvaujant sąmonei, reaguoja į kažkokių medžiagų trūkumą, kurį sukelia tam tikri vidiniai pasikeitimai. Nurodytame pavyzdyje priežastis yra natūrali, o kitais atvejais nenumaldoma trauka tam ar kitam produktui gali reikšti medžiagų apykaitos sutrikimus ir ligos pradžią.

Bananas, bananas, bananai...

Pavyzdžiui, bananuose yra daug kalio, ir jei jus karts nuo karto vis traukia nusilupti eilinio vaisiaus žievelę iškart po to kai jau vieną „sunaikinote", reiškia, būtent kalio ir trūksta jūsų organizmui. Įtikėtina, priežastis slypi tame, kad vartojate šlapimą varančius arba hormoninius preparatus.

Rūgštu – gerai. Dar!

Jūs mėgstate citrinas? Kalbama ne apie skiltelę į rytinės arbatos puodelį, o apie visą vaisių „vienu prisėdimu“, ir net ne apie vieną. Sutikite, tarp citrusinių vaisių mėgėjų tokių herojų atsirastų nedaug. Bet pasitaiko. Gali būti, kad jų ištikimas prisirišimas prie šio rūgštaus vaisiaus, reiškia problemas su tulžies pūsle arba kepenimis.

„Anticholesteroliniai“ obuoliukai

Žmonės, kurių cholesterolio lygis yra padidėjęs, paprastai labai mėgsta obuolius. Ir jei ne du – trys kilogramai iš karto, tai trys keturi obuoliai jiems – tai jau tikrai ne norma. Organizmas kategoriškai reikalauja kalcio, magnio, fosforo ir kalio, kurio dideli kiekiai yra šiuose puikiuose vaisiuose.

Tokius pačius malonius pojūčius valgydami obuolius, kaip ir sergantys hipercholesterinemija, patiria ir kiti širdininkai, nes obuoliuose esančios amino rūgštys ir elementai turi teigiamą poveikį ritmiškam širdies raumens darbui.

Kopūstai iš jūros dugno

Dabar parduotuvėse tikrai galima rasti nemažai jūrinės žuvies (dėl jos kokybės – kalba atskira) ir tai, ko anksčiau buvo tik konservų pavidalu – jūros kopūstų (laminarijos). Žmonės tikrai ne ypač aktyviai juos valgo. Ir jei nei iš šio nei iš to potraukis šiam produktui padidėjo, reiktų kreiptis į endokrinologą ir išsitirti skydliaukę. „Kopūstuose" iš jūros dugno daug jodo, kurio trūkumą galėjo sukelti liga. (Apie šias ir kitas jūros gėrybes plačiau papasakosime kitame straipsnyje).

O valgyti įprastus baltagūžius kopūstus norisi sutrikus žarnyno veiklai.

Ledų ar pieno? Ir to, ir to, ir daugiau, prašom

Suaugusių pieno ir pieno produktų mėgėjų organizmui paprastai trūksta kalcio, juos vargina įvairios „druskų sankaupos“ ir osteoporozė. Ar jūsų niekada nestebino kai kurių žmonių noras valgyti daug ledų, nežiūrint į labai šaltą orą? Gali būti, kad ir čia pagrindinis kaltininkas – kalcis, tiksliau jo trūkumas.

Tačiau pienas – tai ne tik kalcis. Jame yra aminorūgščių: triptofano, leicino, lizino.

Pirmoji iš jų, triptofanas turi stiprų raminantį poveikį, ji būtina greitai susierzinantiems, nuvargusios nervų sistemos, pastoviai patiriantiems stresus žmonėms.

Kai organizmui trūksta riebalų, arba jei trūksta cholino, medžiagos dalyvaujančios jų perdirbime, valgoma daug kiaušinių.

Šiuolaikinė medicina siūlo didelę galybę visokių piliulių, tablečių ir miltelių, kurių tikslas – papildyti organizmą tomis medžiagomis, kurių jam trūksta. Pavadinimų ir prekinių ženklų gausoje painiojasi net patyrę gydytojai, bet žmogaus organizmas paprastai neklysta. Įsiklausykite į savo poreikius ir pomėgius, galbūt kūnas bando jus perspėti ir priversti elgtis rūpestingiau su pačiu savimi.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  kronika

  Medikė (Scanpix nuotr.)
  Eisiu tikrintis profilaktiškai (1) 2012.08.17 22:40 Nepaisant visų politikų kalbų, dar nuo praeito amžiaus besitęsiančios, niekaip neįvykdomos ir pabaigos neturinčios sveikatos reformos, pagrindiniai Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai beveik nesikeičia. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, kaip ir anksčiau, taip ir 2010 metais trys pagrindinės – sudariusios 85 ...
  Nemiga. TopFoto/Scanpix nuotr.
  Nemiga priklauso nuo gimimo datos? (4) 2012.08.11 08:33 Nemiga gali pasireikšti įvairiai: būna sunku užmigti, prabusti, prasta miego kokybė. Žmonės, besiskundžiantys nemiga, neigiamas jos pasekmes pajunta dieną. Jie dažnai jaučiasi išsekę ir pavargę, jiems būna sunku sutelkti dėmesį, kamuoja dirglumas, suprastėja atmintis. Nemiga ne tik paveikia gyvenimo ir darbo kokybę, bet ...
  Poilsis paplūdimyje (nuotr. Fotodiena.lt/T. Lukšio)
  Pernelyg aukšta aplinkos temperatūra žalinga sveikatai 2012.07.07 06:40 Dėl vasaros karščio bangų aplinkos temperatūra pasiekia neįprastą lygį, ir tokia situacija gali trukti kelias dienas ar savaites. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad pernelyg aukšta aplinkos temperatūra yra žalinga žmonių sveikatai, tačiau tik nedaugelis suvokia, kad per didelis saulės spindulių ar ...
  Vaistai (ELTA nuotr.)
  Kur emigruoja vitaminai? 2012.07.06 00:00 Ar reikia žmogui vitaminų? Žinoma! Kaip tik dėl jų dažnai skubame į vaistinę. Prisipirkę vitaminų ir maisto papildų geriame patys, duodame namiškiams, bet... rezultatas dažniausiai nuvilia. Gal ką nors darome ne taip? Pamėginkime išsiaiškinti. Įsivaizduokite, kad per dieną su maistu, papildais ir kitais vaistinėje ...
  Vaistai
  SAM atkirtis: 9 ligonių gydymas metams kainuotų 30 mln. litų (9) 2012.06.08 15:17 Sudėtinga Gargžduose gyvenančių trijų tos pačios šeimos vaikų, kurių sveikatą pakirto sunki genetinė liga, situacija nuvilnijo viešoje erdvėje su aiškia potekste, kad valstybei sunkūs ligoniai nė motais. Pagrindo tam būta, nes sunkiai sergančių vaikų mama Ramunė Šliuožaitė keletą metų bergždžiai siekia prisibelsti į ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +8
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  +6
  -
  Utena
  +8
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +8
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +8

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +8
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  +6
  -
  Utena
  +8
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +8
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +8
  Į viršų