Valstybinė mokesčių inspekcija, Policijos departamentas ir Asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“ pranešė pasirašę trišalį bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo bus siekiama stiprinti teisių į intelektinę nuosavybę apsaugą Lietuvoje.

Šis susitarimas žymi naują valstybės institucijų ir programinės įrangos gamintojų bendradarbiavimo etapą, kuris padės užkirsti kelią nelegalios programinės įrangos platinimui ir naudojimui, teigiama pranešime.

Pagal trišalį susitarimą visos jį pasirašiusios šalys bendradarbiaus keičiantis informacija apie autorių teisių pažeidimus, organizuos mokymus ir seminarus programinės įrangos teisinės apsaugos klausimais. Susitarime taip pat numatytas aiškus mechanizmas, kaip skirtingos institucijos keisis informacija apie autorių teisių pažeidimus.

„Šis bendradarbiavimo susitarimas leis efektyviau ginti programinės įrangos kūrėjų, ypač dirbančių Lietuvoje, intelektinę nuosavybę. Nelegalios programinės įrangos naudojimas iškreipia konkurencinę aplinką, stabdo darbo vietų kūrimą ir šalies ekonomikos augimą, – sakė „Verslo programinės įrangos aljanso“ prezidentas Ervinas Leontjevas. – Tik suvieniję valstybės institucijų ir programų kūrėjų jėgas galėsime efektyviau apsaugoti intelektinę nuosavybę ir paskatinti intelekto produktų kūrimą mūsų šalyje.“

Pasak Policijos departamento atstovų, palyginus su vakarų Europos šalimis, lietuviai tik mokosi gerbti intelektinę nuosavybę. „Nelegalios programinės įrangos platinimas yra tolygus bet kurio kito turto vagystei. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad informacija apie nusikalstamas veiklas operatyviai pasiektų teisėsaugos atstovus, – sakė Policijos departamento Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas. – Šiuo susitarimu siekėme sukurti sąlygas efektyviai kovai su bet kuriomis intelektinės nuosavybės teisės pažeidimo apraiškomis“.

Pasaulinio tyrimo, kurį kasmet atlieka organizacija „Business Software Alliance“ kartu su rinkos tyrimų kompanija „International Data Corporation“, duomenimis 2009 metais Lietuvoje nelegaliai naudojamos programinės įrangos dalis siekė 54 proc. Programinės įrangos gamintojai šalyje nelegaliai naudojamą programinę įrangą vertina 84,5 mln. litų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos, Policijos departamento ir Verslo programinės įrangos aljanso susitarime taip pat numatyta galimybė prisijungti ir kitoms organizacijoms, asociacijoms ar valstybės teisėsaugos institucijoms, kurios atstovauja autorių teisėms į programinę įrangą.

Šiuo metu asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“ Lietuvoje vienija ir atstovauja 16 narių, tarp kurių yra bendrovės ATEA, „Alna“ įmonių grupė, „Metasite“, „Baltic Amadeus“ ir kt.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Mokslas ir IT

  KTU (nuotr. Organizatorių)
  Verslininkai: KTU Technologijų antreprenerystės kursas – tobulas šiuolaikinių studijų pavyzdys 2016.05.27 18:15 Technologijų antreprenerystės kursas, kiekvieną semestrą suburiantis skirtingų specialybių Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus, pasiekė finišo tiesiąją. Gegužės 19 d. studentai komisijai pristatė viso pavasario semestro metu savo generuotas idėjas. Verslininkų, kurie vienaip ar kitaip buvo įtraukti į šio ...
  Domantas Gailius (nuotr. KTU)
  Klaipėdoje KTU vykdys Marketingo valdymo magistrantūros studijų programą 2016.05.27 18:01 Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ verslo plėtros direktorius ir vienas iš Rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto steigėjų Domantas Gailius sako, kad marketingo srityje verslo ir mokslo bendradarbiavimas vis dar sunkiai skinasi kelią. To priežastis – aukštųjų mokyklų uždarumas ir pakankamai jauna ...
  Sunkus pasirinkimas (nuotr. Fotolia.com)
  Kaip išsirinkti aukštąją mokyklą? 2016.05.27 17:21 Norint studijuoti Lietuvoje rinktis tikrai yra iš ko – net 43 aukštosios mokyklos, kuriose iš viso siūloma 1,8 tūkstančio studijų programų. Nors kasmet aukštojo mokslo siekiančiųjų skaičius mažėja, o šiemet planuojama paraiškų sulaukti net 5 tūkst. mažiau – mokymosi įstaigų ir studijų programų pasiūla kinta nežymiai.
  Studentas (nuotr. Fotolia.com)
  Patarimas nežinantiems ,,kur stoti’’: pagalvokite, ką lengviausiai sekasi daryti 2016.05.27 17:08 Nors tiksliųjų mokslų pakraipos studijų programas besirenkantieji apsisprendžia dar vienuoliktoje klasėje, tačiau didžioji dauguma abiturientų – ne tokie užtikrinti. Kai kurie dvejoja kokias studijas pasirinkti iki pat dokumentų pildymo pabaigos ir galiausiai vadovaujasi išlaikytų egzaminų rezultatais, o ne savo tikslais ...
  Naują telefoną įsigijusio vyro siaubas: rado neištrinamą kraupią nuotrauką (nuotr. YouTube)
  Naują telefoną įsigijusio vyro siaubas: rado neištrinamą kraupią nuotrauką (1) 2016.05.26 20:20 Vienam naują „iPhone“ nusipirkusiam vyriškiui džiaugsmas dėl įsigyto daikto praėjo labai greitai. Bandydamas įvairias jo funkcijas jis telefone rado labai nemalonią staigmeną, kurios niekaip nepavyksta atsikratyti. „iPhone“ rodoma kraupi nuotrauka – matyti užsimerkusi, su galimai sumuštu veidu moteris, rašo ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +12
  -
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +26
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  -
  Šiauliai
  +26
  2.2 m/s
  Utena
  +25
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +12
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +12

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +12
  -
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +26
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  -
  Šiauliai
  +26
  2.2 m/s
  Utena
  +25
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +12
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +12
  Į viršų