REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konkurencinė kova tarp televizijų kanalų žiūrovams jau nekelia nuostabos, tad ir laidų kūrėjams nuolat tenka nertis iš kailio, siekiant pateikti įdomų ir „skanų“ produktą. Panašu, kad kartais lazda šiek tiek perlenkiama.

REKLAMA
REKLAMA

Gruožio 4 d. tiesioginės TV3 projekto „Šok su manimi“ transliacijos metu žiūrovai stebėjo dalyvius, kurie šokių aikštelėje improvizavo įvairių profesijų temomis. Laidos vedėjai Vytautas Šapranauskas ir Jurgita Jurkutė vilkėjo policijos pareigūnų uniformomis.

REKLAMA

Vakaro metu jie padėkojo buvusiam projekto dalyviui Ramūnui Matoniui, Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojui, už suteiktą galimybę pasipuošti policijos uniformomis, bet tolimesni V. Šapranausko veiksmai nustebino ne vieną televizijos žiūrovą.

Laidoje, kurioje nestinga humoro ir improvizacijų, žinomas aktorius, vilkėdamas policininko uniformą, sušoko improvizuotą striptizą: nusivilkęs uniforminį švarką, laikydamas jį tarp kojų, V. Šapranauskas imitavo tam tikrus nepadorius judesius, vėliau, pasukęs švarką virš galvos, švystelėjo jį ant studijos grindų.

REKLAMA
REKLAMA

Po laidos kilo daug diskusijų, kaip reiktų vertinti tokį „šokį“. Kas tai: nepagarba institucijai ar komiška improvizacija?

Negali dėvėti bet kas ir bet kaip

Seimo narys ir etiketo žinovas Arminas Lydeka, komentuodamas situaciją, sakė: „Taip buvo parodyta nepagarba policijos uniformai ir policijos institucijai. Uniforma yra neatsiejamai susijusi su pareigūnų statutiniu vertinimu. Vienokią uniformą dėvi padavėjas, kitokią – duobkasys, bet tik statutiniai pareigūnai turi teisę dėvėti nustatytus standartus atitinkančias uniformas. Yra tam tikra sistema, kaip turi būti derinamos uniformos detalės ir pan.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie statutinės institucijos pareigūno uniformos dėvėjimą, pašnekovas sakė: „Niekas negali bet kur ir bet kaip dėvėti uniformos. Yra net buvęs toks atvejis, kai atleistas policijos komisaras kreipėsi dėl galimybės švenčių progomis vilkėti savo uniformą. Tai rodo, kad uniformai privalo būti parodoma tam tikra pagarba. Žinoma, kino filmai, laidos, reklamos ir kiti „karnavalai“, kurių metu galima vaidinti ir policininką ir medicinos seselę be sijono, yra visai kas kita. Net jei butaforinė uniforma yra papuošta popierinėmis emblemomis ir formaliai nėra pažeidžiamas joks įstatymas, jos demonstravimas minėtame kontekste yra nepagarba institucijai.“

REKLAMA

Lietuvos policijos pareigūnų tarnybinės uniformos ir skiriamųjų ženklų dėvėjimo taisyklėse nurodoma, kad „tarnybinę uniformą ar jos dalis draudžiama savavališkai perduoti tretiesiems asmenims“ bei „ tarnybinę uniformą ar jos dalis draudžiama dėvėti dirbant buities darbus“, nors taisyklėse apie šokių projektus, žinoma, neužsimenama, panašu kad striptizas nėra įtrauktas į uniformuotiems asmenims „rekomenduotinų“ veiklų sąrašą.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, paklaustas, kaip derėtų vertinti tokį statutinės uniformos demonstravimo kontekstą, sakė: „Kalbant apie karių uniformas ir skiriamuosius ženklus, juos turi teisę dėvėti visi kariai, kurie yra tarnyboje ir atsargoje. Kariui išeinant į atsargą, iškilmingomis progomis jam suteikiama teisė dėvėti uniformą, bet su atsargos kario skiriamaisiais ženklais. Filmų kūrimo metu ir kitais panašiais atvejais uniformos dėvimos tik pagal atskirus susitarimus. Man nėra tekę girdėti apie tokius atvejus, kaip minėtas, o komentuoti situaciją turėtų institucija, kurios uniforma buvo viešai dėvima.“

REKLAMA

Uniforma nebuvo tikra

Laidos „Šok su manimi“ prodiuserė Neringa Kavaliauskienė, paklausta, ar vakaro metu laidos vedėjai vilkėjo tikromis policijos uniformomis, sakė: „Laidos vedėjų vilkėtos uniformos nebuvo tikros, daug kostiumų skolinamės iš kinos studijos ir karnavalinių drabužių nuomos salonų. Kadangi tai buvo profesijų vakaras, sumanėme vedėjus aprengti generolais, bet stilistė nesurado drabužių, tad buvo nutarta perrengti policijos pareigūnais. Ramūnas Matonis su tuo nesusijęs ir tą vakarą tiesiog užsuko pasižiūrėti laidos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, ar teko girdėti atsiliepimų, kad dalį žiūrovų V. Šapranausko elgesys papiktino, prodiuserė sakė: „Tai buvo scenarijuje nenumatyta improvizacija, žmogus labai įsijautė į vaidmenį. Džiugu, kad turime tokį vedėją, kuris sugeba improvizuoti pagal nuotaiką. Buvo, kaip buvo ir labai atsiprašome žiūrovų, kurių jausmai buvo įžeisti bei policijos, kuri į tai pažiūrėjo, kaip institucijos vardo žeminimą.“

Į klausimą, ar sulaukė dėl to priekaištų iš policijos pareigūnų, N. Kavaliauskienė sakė: „Teko skaityti komentarus, sulaukiau vienos trumposios žinutės ir pačios laidos metu. Dar kartą norėčiau atsiprašyti, kad buvo perlenkta lazda. Supraskite, per tiesioginę transliaciją juk neįmanoma perfilmuoti ir viskas klostosi sava vaga. Toks jau yra mūsų V. Šapranauskas, bet jį žiūrovai myli už sugebėjimą būti nenuspėjamu.“

Apie tai, ar V. Šapranauskas po laidos buvo pabartas, pašnekovė sakė, kad po kiekvienos laidos pasikalbama ir aptariama, kaip pavyko atlikti darbą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų