Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Jie atrodo kaip ateiviai iš fantastinių Holivudo filmų. Bet šie šlykštūs padarai jau įsibrovė į jūsų namus, rašo „Mail Online“.

Tai daugiau kaip milijoną kartų padidintos tikros erkės, musės ir blusos, besislepiančios mūsų kilimuose, sofose ir virtuvės spintelėse.

Pradėkime nuo miltų erkutės, gyvenančios makaronų pakelyje, miltų maišelyje ir duoninėje, ir dulkių erkutės, pasirinkusios baldus, užuolaidas ir kilimus. Bjaurūs vabalai.

vien bežiūrint. Ant negyvos ordos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)Niežti vien bežiūrint. Ant negyvos odos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)

Kiti pasislėpę siaubai – cukrinis žvyninukas, dar vadinamas sidabrine avižėle, ir greitai judantis, spintelę po kriaukle mėgstantis raudonasis miltų vabalas. Pastarasis į mūsų namus atkeliauja miltų maišeliuose.

Vienoje neįtikėtinoje nuotraukoje – parazitas su dantis primenančiomis burnos ataugomis.

kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)Geriausias kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)

Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)

Mėlynosios musės lervų galima rasti virtuvėje, netoli maisto arba per ilgai saulėje paliktoje konservų skardinėje.

Vienoje iš nuotraukų – naminė dulkinė erkutė. Šie vabalai paprastai yra nekenksmingi, bet nuo astmos kenčiantiems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją.

Netgi jūsų pusryčiai neapsaugoti. Miltinė erkutė, ilgais plaukais ir didelėmis, galingomis priekinėmis kojomis, gadina javainius ir grūdus, ypač, jei spintelės blogai vėdinamos.

Jei jau kartą erkutės apsigyveno namuose, vienintelis būdas jomis nusikratyti yra išmesti visus potencialius jų maisto šalltinius ir pakeisti juos naujais sandariose dėžutėse.

Dar vienas jūsų kukurūzų dribsnių gerbėjas – raudonasis miltų vabalas. Taip pat jam patinka javainiai, sausainiai ir netgi makaronai.

Gyvūnų mylėtojai turi papildomą miniatiūrinę priešų armiją. Kačių blusa – dažnas kailio gyventojas, padarantis augintinio gyvenimą apgailėtinu.

Gretas papildo ilgakojis voras. Jį galite rasti ant lubų, garaže, rūsyje.

Iš visų parazitų rūšių, turbūt daugiausiai dėmesio skiriama kačių blusoms. Kates ar šunis turintys žmonės dažnai įtaria galintys turėti šių parazitų ar netgi žino jų turintys, nes jie kanda. Tuo tarpu dulkinė erkutė dažniausiai lieka nepastebėta.

Bet didžiausią rūpestį šiuo metu kelia lovos vabalai. Rodės, kad su jais susitvarkėme 80-aisiais ir 90-aisiais, bet jie vėl grįžta. Viena iš teorijų tai aiškina tuo, kad žmonės daugiau keliauja. Žmonės apsistoja įvairiuose viešbučiuose, pas pažįstamus. Taip vabalai ir keliauja su jais.

.. Mėlynosios musės lerva (Eye of Science nuotr.)Mėlynosios musės lerva (Eye of Science nuotr.)

Sausų pusryčių žudikas – raudonasis miltų vabalas (Eye of Science nuotr.)Sausų pusryčių žudikas – raudonasis miltų vabalas (Eye of Science nuotr.)

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (8)
  Komentuoti

  Pramogos

  Į „Sidabrinė gervė“ statulėlę pretenduojanti kūrėja įkvėpimo ieško naujienų portaluose (nuotr. Organizatorių)
  Į „Sidabrinė gervė“ statulėlę pretenduojanti kūrėja įkvėpimo ieško naujienų portaluose 2016.05.02 15:27 Savo kolekcijoje jau du prestižinius „Sidabrinės gervės kiaušinius“ už geriausius studentiškus filmus turinti režisierė Marija Kavtaradzė šiais metais pretenduoja gauti pirmąją gervės statulėlę. Dažniausiai savo filmuose apie bendraamžius ir šiandienos pasaulį pasakojanti jauna kūrėja ir šį kartą nenutolo nuo kasdieniškų ...
  Justinas Bieberis (nuotr. Instagram)
  Justinas Bieberis kaltinamas žiauriu elgesiu su gyvūnais 2016.05.02 14:01 Justinas Bieberis užsitraukė gyvūnų teisių organizacijos „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ (People for the Ethical Treatment of Animals, PETA) nemalonę, kai tėvo sužadėtuvių vakarėlyje pozavo nuotraukai su bengaliniu tigru. Hito „Sorry“ atlikėjas šeštadienį sugrįžo į gimtąjį Torontą dalyvauti tėvo Jeremy Bieberio ir ...
  „Chorų karų“ superfinalas: Inga Jankauskaitė (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)
  Aktorė Inga Jankauskaitė skiriasi su dvynukų tėvu 2016.05.02 13:29 Aktorė ir televizijos projektų vedėja Inga Jankauskaitė (35 m.) skiriasi su sutuoktiniu Lietuvos notarų rūmų prezindentu Mariumi Stračkaičiu (43 m.). Tokį sprendimą pora priėmė po 6 trukusios santuokos. Pora susituokė 2010 metų balandį, o 2011 metų pradžioje susilaukė dvynių. M. Stračkaičiui ši santuoka buvo pirmoji, o ...
  Vita Jakutienė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Vita Jakutienė parodė, iš ko paveldėjo pritrenkiančią išvaizdą (11) 2016.05.02 13:19 Vita Pliadytė-Jakutienė šiemet Mamos dieną sutiko itin džiugiai – moteris laukiasi trečiosios atžalos. Šia proga, ji atskleidė, iš ko paveldėjo nepriekaištingą išvaizdą: savo socialiniame tinkle žinoma moteris pasidalino savo mamos Jūratės nuotrauka. Prieš savaitę trečiojo vaikelio besilaukianti Vita nuotraukoje ...
  Š. Kirdeikis ir Radvilė (nuotr. facebook.com)
  Šokėjas Šarūnas Kirdeikis laukiasi kūdikio su nepilnamete (1) 2016.05.02 12:41 Šokėjas, televizijos projektų dalyvis Šarūnas Kirdeikis su gerbėjais „Facebook“ pasidalijo netikėta žinia – su drauge laukiasi kūdikio. Namų aplinkoje bendroje fotografijoje su jauna šviesiaplauke įsiamžinęs vyras socialinėje erdvėje pranešė: „Artimiausi draugai jau žino, bet noriu pranešti visiems: mano gyvenime – ...
  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +17
  -
  Panevėžys
  +18
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +17
  -

  Vilnius

  weather value Mostly cloudy
  +17
  weather value Mostly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +17
  -
  Panevėžys
  +18
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +17
  -

  Vilnius

  weather value Mostly cloudy
  +17
  weather value Mostly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +6