Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Jie atrodo kaip ateiviai iš fantastinių Holivudo filmų. Bet šie šlykštūs padarai jau įsibrovė į jūsų namus, rašo „Mail Online“.

Tai daugiau kaip milijoną kartų padidintos tikros erkės, musės ir blusos, besislepiančios mūsų kilimuose, sofose ir virtuvės spintelėse.

Pradėkime nuo miltų erkutės, gyvenančios makaronų pakelyje, miltų maišelyje ir duoninėje, ir dulkių erkutės, pasirinkusios baldus, užuolaidas ir kilimus. Bjaurūs vabalai.

vien bežiūrint. Ant negyvos ordos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)Niežti vien bežiūrint. Ant negyvos odos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)

Kiti pasislėpę siaubai – cukrinis žvyninukas, dar vadinamas sidabrine avižėle, ir greitai judantis, spintelę po kriaukle mėgstantis raudonasis miltų vabalas. Pastarasis į mūsų namus atkeliauja miltų maišeliuose.

Vienoje neįtikėtinoje nuotraukoje – parazitas su dantis primenančiomis burnos ataugomis.

kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)Geriausias kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)

Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)

Mėlynosios musės lervų galima rasti virtuvėje, netoli maisto arba per ilgai saulėje paliktoje konservų skardinėje.

Vienoje iš nuotraukų – naminė dulkinė erkutė. Šie vabalai paprastai yra nekenksmingi, bet nuo astmos kenčiantiems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją.

Netgi jūsų pusryčiai neapsaugoti. Miltinė erkutė, ilgais plaukais ir didelėmis, galingomis priekinėmis kojomis, gadina javainius ir grūdus, ypač, jei spintelės blogai vėdinamos.

Jei jau kartą erkutės apsigyveno namuose, vienintelis būdas jomis nusikratyti yra išmesti visus potencialius jų maisto šalltinius ir pakeisti juos naujais sandariose dėžutėse.

Dar vienas jūsų kukurūzų dribsnių gerbėjas – raudonasis miltų vabalas. Taip pat jam patinka javainiai, sausainiai ir netgi makaronai.

Gyvūnų mylėtojai turi papildomą miniatiūrinę priešų armiją. Kačių blusa – dažnas kailio gyventojas, padarantis augintinio gyvenimą apgailėtinu.

Gretas papildo ilgakojis voras. Jį galite rasti ant lubų, garaže, rūsyje.

Iš visų parazitų rūšių, turbūt daugiausiai dėmesio skiriama kačių blusoms. Kates ar šunis turintys žmonės dažnai įtaria galintys turėti šių parazitų ar netgi žino jų turintys, nes jie kanda. Tuo tarpu dulkinė erkutė dažniausiai lieka nepastebėta.

Bet didžiausią rūpestį šiuo metu kelia lovos vabalai. Rodės, kad su jais susitvarkėme 80-aisiais ir 90-aisiais, bet jie vėl grįžta. Viena iš teorijų tai aiškina tuo, kad žmonės daugiau keliauja. Žmonės apsistoja įvairiuose viešbučiuose, pas pažįstamus. Taip vabalai ir keliauja su jais.

.. Mėlynosios musės lerva (Eye of Science nuotr.)Mėlynosios musės lerva (Eye of Science nuotr.)

Sausų pusryčių žudikas – raudonasis miltų vabalas (Eye of Science nuotr.)Sausų pusryčių žudikas – raudonasis miltų vabalas (Eye of Science nuotr.)

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (8)
  Komentuoti

  Pramogos

  Mattas Damonas (nuotr. Vida Press)
  Galantiško vyro pavyzdys: Mattas Damonas įsiamžino moteris žavinčioje fotosesijoje 2016.05.24 17:41 Holivudo aktorius Mattas Damonas neseniai įsiamžino žurnalo „GQ“ fotosesijoje. Pilką kostiumą apsivilkęs garsus vyras virto tikru galantišku ponu. Fotosesijos užkulisiuose, ko gero, ne viena moteris vos gaudė kvapą. Tačiau, kaip pats aktorius sako, jam svarbiausia tik jo žmona.
  „Muse“ (nuotr. Organizatorių)
  Kaune koncertuosiantys „Muse“ gerbėjams turi dvi puikias žinias 2016.05.24 17:09 Iki birželio 17-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančio grupės „Muse“ šou liko mažiau nei keturios savaitės. Artėjant metų roko įvykiui Lietuvoje, britų superžvaigždės paskelbė dar dvi žinias apie pirmąją savo viešnagę Lietuvoje. Visi stovimi bilietai į „Muse“ pasaulinio turo „Drones World Tour“ koncertą Kaune buvo ...
  Chantel Jeffries (nuotr. Instagram)
  Sultingų formų Justino Biebierio buvusioji glaudžiasi prie naujo mylimojo 2016.05.24 17:00 Pripažinkime, kad atlikėjas Justinas Bieberis žinomas ne tik dėl savo unikalaus balso ar sceninių gabumų, bet ir dėl savo pašėlusio gyvenimo. Anksti šlovės sulaukęs vaikinas mėgavosi ne tik nesibaigiančiais vakarėliais ar prabangiais automobiliais, kuriais dažnai viršydavo leistiną greitį, bet ir gražuolių merginų ...
  Auksinis jaunimas Londone: nuo šampano vonių iki privačių lėktuvų (nuotr. Instagram)
  Auksinis jaunimas Londone: nuo šampano vonių iki privačių lėktuvų 2016.05.24 16:30 Kiekviena socialinio tinklapio paskyra atitinka individo gyvenimo būdą, pareigas, asmeninio gyvenimo ypatumus. Todėl „Facebook“ ar „Instagram“ dabar – didžiausias žinių apie žmogų šaltinis. Pagal kiekvieno iš mūsų paskyrą galima spręsti, kuo užsiimame: esame turčiai ar vargšai, esame sportiški ar tingūs, mėgstame ...
  Helen Hunt (nuotr. SCANPIX)
  Nepatyrusi barista supainiojo aktorės Helen Hunt vardą 2016.05.24 16:00 Helen Hunt „Twitter“ papasakojo, kaip, pateikusi užsakymą, paklausė „Starbucks“ baristos, ar jai reikia jos vardo, kaip ši pamerkusi ir pasakiusi „Supratom“, o paskui atnešusi gėrimą su užrašytu vardu „Jody“. Tai toli gražu ne pirmas kartas, kai H.Hunt supainiojama su kita „Oskaro“ laureate Jodie Foster.

  Studijuok 2016

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 24 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +10
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +11
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +10
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +10

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 24 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +10
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +11
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +10
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +10
  Į viršų