Algirdo Brazausko laidotuvės (Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Algirdo Brazausko laidotuvės (Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Keturias savaites, skiriančias mus nuo prezidento Algirdo Brazausko netekties, geso ir žiebėsi žvakės prie jo amžino poilsio vietos Antakalnio kapinėse. Jų kaskart vis daugėja - žmonės ir po mirties neša jam pagarbos ir atminimo ženklus. Jau svarstoma, kaip įamžinti jo atminimą. A.Brazausko dukterys Laima Mertinienė ir Audronė Usonienė tebeišgyvena susitaikymo su aštria netektimi dienas.

Tėvo testamento turinį dvynės žinojo per laidotuves. Jis joms nepaliko aukso skrynios. Galbūt kaip tvarkingas šeimininkas pasirūpino palikimu, kol dar buvo kupinas jėgų, dovanų forma paskirstęs jį dukroms ir anūkams. Galbūt. Viena galima tiksliai pasakyti, kad jos paveldėjo po pareigą. Skiepijęs šį jausmą dukroms nuo mažens, testamentu įtvirtino jo tęsinį.

Paveldėtas rūpestis

Galbūt prezidentas vaikams paliko kokių sentimentalių, prisiminimus keliančių daiktų? „Nelabai",- sako A. Usonienė ir nusuka galvą į šoną. Visai kaip A.Brazauskas, kai klausimas prašaudavo pro šalį. „Čia nėra ko kalbėti",- sakydavo atsainiai ir sučiaupęs lūpas pažvelgdavo šalin.

Menotyrininkės išsilavinimą turinti L. Mertinienė prisipažino testamentu paveldėjusi senelių namą Kaišiadoryse, kurio muziejinė ateitis buvo nulemta dar gyvam esant prezidentui. Jai teks jį tvarkyti, prižiūrėti ir, ko gero, finansuoti (mokėti už šildymą, remontą ir pan.).

„Tai ką jis galėjo man palikti daugiau?" - klausia ji.- "Seseriai paliko sodybą. Toje sodyboje reikia dirbti, prižiūrėti šimtus ąžuolų, ten reikia dirbti. Galvoju, gal tėvas manęs šiuo požiūriu kaip tik pasigailėjo, nes sesers vyras praktiškesnis negu mano".

Pernai pavasarį dar guvus prezidentas su gražia talka ir visais šeimynykščiais Švenčionių rajone gražioje savo žemėje, kur yra ir graži jo sodyba tarp dviejų vandenų - upės ir ežero, pasodino tūkstantinį ąžuolyną Lietuvos vardo paminėjimo jubiliejaus garbei. Gydytoja A.Usonienė sako: „Toks jo pasirinkimas. Tūkstantmečio ąžuolynas yra sodyba ir pagal testamentą palikta mūsų šeimai. Bandysime prižiūrėti. Vertinu tai kaip rūpestį". Įspūdinga prezidento medžioklės trofėjų ir peilių kolekcija taip pat patikėta A.Usonienės šeimai (gydytojas Algirdas Usonis medžioklės aistra užsikrėtė nuo uošvio) su pageidavimu, kad ji būtų eksponuojama. Paklausta, ar anūkai minimi A. Brazausko testamente, A. Usonienė sako: „Kiek atsimenu, kalbama apie jachtą anūkams, jie visi pasiryžę tą jachtą išsaugoti..."

Raudonmedžio jachta „Tina", kurios pavadinimu tapo žmonos Kristinos vardo trumpinys, Brazauskai mėgdavo plaukioti vasarodami Nidoje.

Dar vienas nemalonumas

Tos kelios savaitės, žinoma, dukterų nesutaikė su netektimi, deja, nepagerėjo ir jų motinos Julijos Brazauskienės sveikata, jau kuris laikas po insulto reikalaujanti nuolatinės priežiūros. Dukros rado slaugytoją, tačiau ir pačioms lakstymo dėl mamos per akis. Vis dėlto turinčioms vieną graužatį ir vieną rūpestį dvynėms laikas po tėvo mirties bėgo skirtingai. Vieną užklupo sunkus nerimas, kuris buvo dar sunkesnis dėl patirtos netekties, kitą - šventė, kuri dėl tos pačios priežasties asmeniškai atrodė kiek priblėsusi.

Skaityti komentarus 21 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Vytautas Gapšys (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)
  Beveik 7 mln. eurų kilmė: „juodosios buhalterijos“ byloje dar lieka neatsakytų klausimų 2016.02.12 06:52 Opozicija penktadienį Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei žada įteikti parašus dėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimo. Neeilinėje sesijoje bus siūloma spręsti dėl Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteisto Vytauto Gapšio apkaltos ir parlamentinio tyrimo, per kurį turėtų būti aiškinamasi, kokia yra Darbo ...
  Lietus (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)
  Vairuotojams – slidaus kelio išbandymas 2016.02.12 07:02 Eismo sąlygas penktadienio rytą sunkina krituliai ir plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija. 6 val. duomenimis, rytų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje dėl naktį buvusio ar besitęsiančio snygio ar šlapdribos valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapio sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios. Čia valomi ir barstomi ...
  Neištikimybė (nuotr. Fotolia.com)
  Vilniuje bus rengiamos saugaus lytinio elgesio akcijos 2016.02.12 06:59 Artėjant Valentino dienai, penktadienį Vilniuje rengiamos akcijos, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į saugų lytinį elgesį. Po vidurdienio nuo Saulėtekio iki stoties važiuos „Meilės autobusas“, kuriame bus dalijami informaciniai leidiniai apie ŽIV/AIDS ir prezervatyvai. Panašios akcijos nuo vasario 12 iki 15 dienos vyks ...
  Situacija (nuotr. TV3)
  Vakaras – tik namuose: uostamiesčio gyventojus gąsdina plėšikai ir iškrypėliai 2016.02.11 22:38  Pietinėje Klaipėdos dalyje is pat ryto – svirduliuojantys vyrai ir pilnos pakampės pigiausio alaus ir vyno butelių: šiukšlių tiek, kad rodos, jos čia nekuoptos metus. Tačiau šiukšlės vadinamuosiuose miegamuosiuose rajonuose – tik viena bėda. Čia netrūksta ir nusikaltimų: užvakar iškrypėlio užpulta iš mokyklos ...
  Valdas Adamkus (nuotr. Fotodiena.lt)
  Prezidentui Adamkui – Santarvės ordinas 2016.02.11 22:24  Prezidentas Valdas Adamkus apdovanotas Santarvės ordinu  „Pro augenda concordia“ už santarvės puoselėjimą. „ Aš manau, kad tai vienas iš reikšmingiausių ir jausmingiausių. Kadangi tai liečia Lietuvą. Mes galim džiaugtis visais savo pasiekimais. Turime talento, kuris daug dar žada ateinančiai Lietuvai. Ir mes ...


  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Penktadienis, 2016 m. vasario 12 d.
  Alytus
  +3
  2.2 m/s
  Kaunas
  +3
  2.2 m/s
  Vilnius
  +2
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +3
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +3
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +3
  4.5 m/s
  Utena
  +2
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Snow in the morning
  +2
  weather value Snow in the morning
  Toks jausmas lyg būtų -1

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Penktadienis, 2016 m. vasario 12 d.
  Alytus
  +3
  2.2 m/s
  Kaunas
  +3
  2.2 m/s
  Vilnius
  +2
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +3
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +3
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +3
  4.5 m/s
  Utena
  +2
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Snow in the morning
  +2
  weather value Snow in the morning
  Toks jausmas lyg būtų -1