Ketvirtadienį prasidėjo garsieji Linkuvos atlaidai, kasmet sutraukiantys minias žmonių iš visos Lietuvos. Šiais metais jie vyks liepos 15 – 18 dienomis, kartu su Linkuvos miesto 510 metų jubiliejaus ir Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo šventėmis.

Nedideliame miestelyje Pakruojo rajone, turinčiame per 1700 gyventojų, kaip ir kasmet liepos mėnesį šventinis šurmulys – tradicinės šventės proga į Linkuvą sugužės tūkstančiai maldininkų ir miesto svečių.

Kaip teigia Linkuvos seniūnė Kazimiera Bacevičienė, Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidai ir Linkuvos miesto šventė – itin laukiama visų gyventojų, jai kruopščiai rengiamasi visus metus. „Šventinę nuotaiką kuriame visi vieningai – puošiasi ir atskiri namai, gatvės, ir įstaigos, džiugina gėlių kompozicijos vazose ir balkonuose, miestelis kaip niekad išgražėja, tiesiog skendi gėlėse. Žinoma, šventinės programos įgyvendinimas nebūtų įmanomas be rėmėjų skirtų lėšų. Tad, nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems, o ypač mūsų kasmetiniams rėmėjams - bendrovei „Saerimner“, prie šventės programos prisidėjusiems keliatūkstantine suma“, - pasakoja K. Bacevičienė.Šiais metais šventiniai renginiai prasidės nuo Linkuvos senosios regulos karmelitų ordino vienuolyno istorijos apžvalgos. Bus galima išvysti senas nuotraukas, brėžinius, nacionalinės kultūros premijos laureato Mikalojaus Povilo Vilučio kūrinių parodą, kurią pristatytas ir ves menotyrininkas Stasys Latonas. Paroda veiks Linkuvos vienuolyne.

Šeštadienį vyks gatvės krepšinio 3 x2 varžybos, taip pat galiūnų svarsčių kilnojimo bei svarsčio rovimo viena varžybos. Pastarosios bus skirtos Žalgirio mūšio 600 metų ir Linkuvos 510 metų jubiliejams paminėti – galiūnai vieną kartą kels svarsčius 600, o kitą – 510 kartų. Taip pat vyks virvės traukimo, šaškių ir šachmatų, BMX dviračių varžybos.

Finaliniame renginyje trečius metus iš eilės bus teikiamos nominacijos asmenims, labiausiai nusipelniusiems Linkuvos regionui – apdovanojimus atsiims vietiniai šviesuoliai, novatoriškų idėjų puoselėtojai, aplinkosauga ir Linkuvos gyventojų užimtumu besirūpinantys žmonės. Apdovanojimą atsiims ir nuolatinis Linkuvos atlaidų rėmėjas UAB „Saerimner“.

„Kiekvienai metais džiaugiamės galimybe apdovanoti Linkuvos iškiliausiuosius. Nominacijos tenka ne tik žmonėms, bet ir įmonėms, aktyviai remiančioms vietinės bendruomenės iniciatyvas. O tokių šiais metais padaugėjo. Žinoma, daugiausiai paros, kaip ir kiekvienais metais esame gavę iš vietoje veikiančios bendrovės „Saerimner“. Dėka jų šiais metais krizės nejaučiame“, - tvirtina Linkuvos seniūnė.

Sekmadienį renginių bus ne ką mažiau. Po rytinių Šv. Mišių prasidės Linkuvos seniūnijos bendruomenių ir klubų gėlių kilimų audimas. Hiphopo stiliaus šokius pristatys šokių studijų grupės iš Lietuvos, į savo pasirodymus įtraukiančios gatvės šokio, breiko elementų. Vėliau vyks Šv. Mišios, kurias aukos Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, po jų – futbolo varžybos Linkuva – Pakruojis. Po varžybų prasidės šventinis koncertas, kuriame dalyvaus grupė 16 HZ, atlikėja Mia, publiką taip pat džiugins Irūna ir Marius Jampolskis bei Latvijos pučiamųjų koncertas iš Skaistkalnės.

Renginio metu taip pat koncertuos rajono saviveiklininkai: vaikų folkloro ansamblis ,,Ratinėls“, Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblis ,,Linkava“ šokėjai, vyrų choras ,,Šiaurys“ bei daugelis kitų.

portalai@tv3.lt

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "Tele-3" sutikimo draudžiama.

Skaityti komentarus 1 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Viktoras Uspaskichas (nuotr. BFL)
  Viktoras Uspaskichas prašo Apeliacinio teismo jį išteisinti: „neėmiau nė vieno cento“ 2015.11.27 13:29   Į vieną paskutiniųjų posėdžių Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ baudžiamojoje byloje penktadienį atvykęs partijos garbės pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas paprašė teisėjų jį išteisinti.   „Aš jumis pasitikiu, pasitikiu tuo procesu, turiu vilčių, kad sprendimas bus priimtas sąžiningas. ...
  Pabėgėliai Europoje (nuotr. SCANPIX)
  Valdas Adamkus: Europa padarė klaidą bandydama skirstytis pabėgėlius (1) 2015.11.26 23:10 Bandymą Europai solidariai pasidalinti plūstančius pabėgėlius kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus vadina „klaida“, nes neišspręstos migracijos priežastys - konfliktai Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. „Man ta visa idėja atrodo utopija ir ta krizė, kurioje dabar atsiranda Europos Sąjunga, pradeda jau eižėti visas ...
  Andržej Andruškevič ir Nijolia Andruškevič (nuotr. facebook.com)
  Nužudęs žmonos meilužį nusišovė Šalčininkų vicemeras Nuolat atnaujinama(5) 2015.11.27 14:14 Penktadienį pranešta apie nelaimę Šalčininkuose. Pirminiais duomenimis, nužudęs savo žmonos meilužį nusižudė Šalčininkų savivaldybės vicemeras Andžej Andruškevič. Tai tv3.lt patvirtino Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas. Anot Vilniaus apsk. VPK atstovų, penktadienį ...
  „Aro“ pareigūnas (nuotr. BFL)
  Prie Operos ir baleto teatro kilusi sprogimo grėsmė nepasitvirtino (2) 2015.11.27 12:27 Penktadienio popietę prie Operos ir baleto teatro Vilniuje sulėkė didžiulės specialiųjų tarnybų pajėgos. Pareigūnams pranešta, kad šalia pastato rasta įtartina juoda dėžutė, iš kurios kyšo laidas. Dėžutę neva teatro patalpose rado apsaugos darbuotojas dar ketvirtadienio vakarą, tačiau ji įtarimų jam nesukėlė. Vyras ją ...
  Radaras (nuotr. BFL)
  Nauji radarai sustiprins Lietuvos ir NATO sienų apsaugą (3) 2015.11.27 12:10 Nauji ilgojo nuotolio radarai sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir NATO sienų apsaugą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji penktadienį Prienų rajone dalyvavo ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje. „Lietuva tampa dar saugesnė. Jau netrukus čia atsirasiantis radiolokacinis postas ne tik sustiprins ...  Vytis

  Penktadienis, 2015 m. lapkričio 27 d.
  Alytus
  -3
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  -2
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  -2
  -

  Vilnius

  Rūkas
  -2
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -7

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Didysis Magijos šou

  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Penktadienis, 2015 m. lapkričio 27 d.
  Alytus
  -3
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  -2
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  -2
  -

  Vilnius

  Rūkas
  -2
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -7