Sigitas STASAITIS

Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėta Lukšų gaujos byla.

Vieno iš jų lyderių - Ričardo Povilovskio - biografijoje yra kraupi žmogžudystė, teisme išaiškėjo, jog šiaip jau gaujos nariai - paprasti automobilių vagys. Sumanūs, įžūlūs ir linksmi - teisme jie surengė tikrą cirką.

Įkliuvo per maišą bulvių

"Lukšiniai" vogė automobilius, ėmė už juos išpirkas arba išardę pardavinėjo detales. Sučiupti vieną iš gaujos lyderių - 26 metų Ričardą Povilovskį, pravarde Spička - padėjo... bulvės.

Mat Spička, gaujos narių padedamas, pernai nuvairavo ūkininkės 10 000 litų vertės mikroautobusą, kuriame buvo 20 maišų bulvių. Užuot atsikratę įkalčių, vagys bulves susikrovė į rūsius ir valgė. Darydami kratą pas R. Povilovskį, kriminalistai sandėliuke rado kelis maišus bulvių. Ūkininkė pažino savo maišus, virves ir net bulves, todėl ilgapirščiui buvo iškelta baudžiamoji byla.

Tąkart pareigūnams pavyko įrodyti, kad R. Povilovskis, padedamas brolių Nerijaus (27 m.) ir Aurimo (25 m.) Lukšų, Mariaus Tumo (27 m., pravardės - Liūlis, Filadelfijus) bei Tomo Firsovo (22 m., pravardės - Patefonas, Džekas) pavogė ne tik ūkininkės autobusiuką su bulvėmis, bet dar 3 automobilius. Už tai R. Povilovskis su minėtais bičiuliais pernai buvo nuteisti kalėti simbolinėmis bausmėmis.

Primuštą nuskandino bagažinėje

R. Povilovskis, pravarde Spička, teisėsaugai žinomas nuo 1999-ųjų vasaros. Tuomet dar būdamas nepilnametis Ričardas su 20 metų Ernestu Šukiu mašinos bagažinėje nuskandino sumuštą, bet dar gyvą pažįstamą Andrejų Tarasovą (24 m.). Žmogžudystė nuskambėjo visuomenėje dėl žiaurumo.

1999-ųjų rugpjūtį meškeriotojai Šiaulių jūros tvenkinyje prie Beržynės kaimo pamatė netoli kranto nuskendusią "Mazdą 626". Ji buvo panirusi į pusantro metro gylį, tačiau vienas jos stogo kampas stirksojo virš vandens. Mašiną ištraukę Šiaulių miesto priešgaisrinės tarnybos gelbėtojai bagažinėje rado jo savininko Andrejaus Tarasovo lavoną su žaizda pakaušyje.

Tiriant nusikaltimą nustatyta, jog savaitgalį A. Tarasovas prie tvenkinio atsivežė pasilinksminti pažįstamus šiauliečius R. Povilovskį ir E. Šukį. Begerdami vyrai susipyko ir Andrėjus buvo žiauriai sumuštas. Manydami, kad vyras nebegyvas, Ričardas su Ernestu jį užtrenkė bagažinėje ir užvedę variklį, automobilį nuvairavo į vandenį.

Ekspertizė parodė, jog jei būtų iškviesti medikai, A. Tarasovą galbūt būtų buvę įmanoma išgelbėti.

Už šį nusikaltimą Spička buvo nuteistas kalėti pusdevintų metų, bet į laisvę paleistas anksčiau, patikėjus, jog vaikinas pasitaisė.

Nė velnio jis nepasitaisė, tik tapo racionalesnis - užuot žudęs, ėmė vogti mašinas. Iki šių metų už vagystes Spička jau turėjo "užsidirbęs" dar 3 teistumus.

Siautė Radviliškio rajone

Prieš kelias dienas baigtoje nagrinėti baudžiamojoje byloje surinkta įrodymų, mums jau pažįstami penki "lukšiniai", padedami du kartus teisto Mariaus Kvederio (29 m.) bei Viktoro Toricino (19 m.), pastaraisiais mėnesiais pavogė dar mažiausiai 6 automobilius. Gauja dažniausiai siautė Radviliškio rajone, bet nevengė pasidarbuoti ir gimtuosiuose Šiauliuose.

Parašyk komentarą


  Projektai

  Geriausias kortų fokusas (nuotr. iš vaizdo įrašo)
  Geriausias kortų fokusas (8) 2011.12.12 16:01 Airių iliuzionistas Dave'as Creminas Niujorko „Times“ aikštėje demonstruoja praeiviams savo magiją. Kaip jums šis fokusas?...
  Tomas Čyvas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)  (nuotr. Balsas.lt)
  Riaušių prevencijos ypatumai (4) 2012.10.09 13:36 Skaitau tekstą, kaip čia Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ruošėsi riaušėms prieš tris metus ir ką planavo. Jeigu aš ko nepainioju, tai buvęs (o gal ir vėl) konservatorių narys Povilas Malakauskas tuo metu ėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo pareigas – kažkada Šeškinės skyriuje buvo ...
  Tomas Čyvas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)  (nuotr. Balsas.lt)
  Pedofilija ir Europos Konstitucija (14) 2012.10.02 16:25 Paštan įkrito prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnybos pranešimas: „Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos. Ši Konvencija priimta 2007 m. spalio 25 d., bet Lietuva iki šiol ...
  T. Čyvas (nuotr. Balsas.lt)
  A. Kubiliaus plano aiškinimai (19) 2012.10.01 09:46 Po pirmosios glamūrinio, nulaižyto „agitpropo“ serijos, pavadinimu „Žmonių istorijos“, konservatoriai prie vieno nacionalinių dienraščių prikergė kitą savo agitacinį priedą „Asmenybės“. Negalima sakyti, kad leidinukai visiškai neinformatyvūs. Juose daug kas ras įvairių naudingų dalykų – madų, žuvies patiekalų receptų, ...
  Tomas Čyvas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)  (nuotr. Balsas.lt)
  Prezidentė D. Grybauskaitė atnašauja auka (3) 2012.09.28 14:42 Skaitau: „Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, baigdama darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose, apsilankė ir padėjo gėlių prie memorialo Rugsėjo 11-osios teroro akto aukoms pagerbti. Šalies vadovė pabrėžė, jog ši vieta simbolizuoja visų karų, genocido ir teroro aukų atmintį. Tokie memorialai ir ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Antradienis, 2016 m. vasario 9 d.
  Alytus
  +7
  4.5 m/s
  Kaunas
  +7
  4.5 m/s
  Vilnius
  +8
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +7
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +7
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers ending by midday
  +8
  weather value Showers ending by midday
  Toks jausmas lyg būtų +2

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Antradienis, 2016 m. vasario 9 d.
  Alytus
  +7
  4.5 m/s
  Kaunas
  +7
  4.5 m/s
  Vilnius
  +8
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +7
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +7
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers ending by midday
  +8
  weather value Showers ending by midday
  Toks jausmas lyg būtų +2