Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

„Akistata“ nusprendė trumpai surašyti visą šią istoriją, trukusią ištisus metus. Istorijos, kuri virto kruvinomis skerdynėmis, pradžia galima laikyti 2006-uosius. Tais metais, nebeapsikentusi konfliktų su sugyventiniu Drąsiumi Kedžiu, jo namus paliko Laima Stankūnaitė. Paliko ne viena – kartu pasiėmė metų ir 2 mėnesių dukrelę.

Į pagalbą – politikas

L. Stankūnaitė apsigyveno pas seserį Violetą Naruševičienę. Susirado darbą, įstojo į Kauno technologijos universitetą, o dukrą ėmė leisti į savaitinį darželį.

2006-ųjų rugsėjo pradžioje D. Kedys niekam nepranešęs pasiima mergaitę iš darželio ir nebeleidžia matytis su motina. Jis pasipiktinęs tuo, kad per radiją paskelbtas L. Stankūnaitės telefonas ir noras rasti turtingą rėmėją.

Po kelių dienų L. Stankūnaitė rašo pareiškimus policijai, teismams, vaiko teisių apsaugos tarnyboms, prašo nustatyti vaiko globą.

Tėvas mano, kad dukra turi augti su juo, ir motinai neleidžia su ja susitikinėti.

2006-ųjų rugsėjo pabaigoje L. Stankūnaitė pagalbos kreipiasi į politiką, verslininką Pilietinės demokratijos partijos prezidiumo narį Andrių Ūsą. Šis suranda advokatą.

2006 metų lapkritį Kauno apylinkės teismas nutaria, jog 2 metų ir 8 mėnesių mergaitei ypač reikalinga motina, ir nustato gyvenamąją vietą su ja.

Kas antrą savaitgalį L. Stankūnaitė veža mergaitę pasimatyti su tėvu į jo tėvų namus, kur D. Kedys ir  gyvena.

L. Stankūnaitę pas D. Kedį dažniausiai lydi sesuo Violeta. Atvykus į D. Kedžio namus, ji nuolat kivirčijasi.

2008-ųjų lapkritį L. Stankūnaitė išvyksta 7 dienoms į stažuotę Prahoje. Dukra lieka pas tėvą.

Pirmieji grasinimai

Tų pačių metų lapkričio 29-ąją D. Kedys paskambina  A. Ūsui ir pagrasina jam atkeršysiąs už tai, kad padėjo L. Stankūnaitei susigrąžinti dukrą.

Lakričio 30-ąją D. Kedys įteikia Panemunės policijos komisariatui pareiškimą, kad A. Ūsas lapkričio 21–23 dienomis esąs tvirkinęs jo dukrą. Jis dar apkaltina motiną – L. Stankūnaitę, esą ji už pinigus leidusi tai daryti.

Gruodžio 22-ąją D. Kedžio ieškinys atsiduria Kauno apylinkės teisme.

Gruodžio 23 dieną Kauno apylinkės teimas priima nutartį – uždrausti L. Stankūnaitei matytis su dukterimi.

Po D. Kedžio grasinimų A. Ūsas ima nešiotis savigynai išduotą pistoletą, kreipiasi į Kauno apylinkės teismą dėl šmeižto.

2009 metų sausį A. Ūsas kreipiasi į Kauno miesto apylinkės prokuratūrą, kad bylas perduotų nagrinėti Vilniaus teisėsaugos institucijoms, tačiau prokurorė Genovaitė Ročienė prašymą atmeta.

2009 metų vasario 4 dieną Kauno miesto apylinkės prokuratūra A. Ūsui įteikia pranešimą apie įtarimus tvirkinus mergaitę.

Vasario pabaigoje D. Kedys pareiškia, esą tvirkinta ne tik jo dukra, bet ir L. Stankūnaitės sesers Violetos 8 metų dukra.

D. Kedys kaltina – L. Stankūnaitę ir jos seserį už pinigus pardavinėjus dukras.

Skundžiasi visi, bet niekas negirdi

2009 metų balandžio 21 dieną Kauno miesto apylinkės prokurorė Genovaitė Ročienė bei miesto apylinkės teismas atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl L. Stankūnaitės veiksmų.

Skaityti komentarus 47 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Vilniaus policija nuotr. Broniaus Jablonsko
  Klaipėdoje bare sautėję girti buvę pareigūnai išvengė atsakomybės 2016.02.08 10:39 Viename iš Klaipėdos naktinių klubų pernai spalį siautėję policijos pareigūnai, po incidento atleisti iš tarnybos, baudžiamosios atsakomybės išvengė. Klaipėdos miesto apylinkės teismas pritarė Klaipėdos prokuroro Romo Jasevičiaus nutarimui nutraukti ikiteisminį tyrimą, atleidžiant pareigūnus A.L. ir Ž.L. trejiems metams ...
  Aurelija Pelytė (nuotr. Policijos)
  Policija prašo gyventojų pagalvos: ieškoma digusios moters su kūdikiu (2) 2016.02.08 09:03 Klaipėdos apskrities policija prašo visuomenės pagalbos dėl Vasario 8 d. naktį iš Gargždų Socialinių paslaugų centro dingusios Aurelijos Pelytės, gim. 1986 m. A. Pelytė iš Socialinių paslaugų centro pasišalino su kūdikiu Jonu Sutkaičiu, gim. 2016 m. A. Pelytė stokoja socialinių įgūdžių, todėl nerimaujama dėl tinkamos ...
  1991-ųjų metų sausio 13-oji (nuotr. LCVA)
  Kaltinamieji Sausio 13-osios byloje savo kaltės nepripažįsta 2016.02.08 10:59 Kaltinamieji Sausio 13-osios byloje ir jų advokatai pirmadienį teisme pareiškė nepripažįstantys kaltės. Tokią poziciją išsakė tiek du teisme dalyvaujantys kaltinamieji, tiek daugumos už akių teisiamų asmenų advokatai. Apie 10 advokatų teigė nežinantys savo atstovaujamų asmenų pozicijos. Pirmadienį kaltinimą šioje byloje ...
  Druskininkų meras R. Malinauskas (nuotr. Fotodiena.lt/Ieva Budzeikaitė)
  Į STT apklausą atvykęs Druskininkų meras: atsakysiu į visus klausimus 2016.02.08 10:51 Į apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) Kaune pirmadienį atvykęs Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas pareiškė atsakysiąs į visus tyrėjų klausimus. „Gyvenime kiekvienas toks išbandymas yra svarbus ir turbūt galima būtų kokį įdomesnį darbą nuveikt, bet jei esu įdomus, jei esu norimas apklaust, ...
  Edita Dambrauskienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Prokurorai privalės tirti „siūlymus“ Editai Dambrauskienei išsipirkti postą 2016.02.08 07:49 Teismas galutine nutartimi įpareigojo Vilniaus apygardos prokurorus tirti pasirodžiusią informaciją, kad buvusiai kandidatei į generalinius prokurorus Editai Dambrauskienei neva buvo siūloma „išsipirkti“ postą. Vilniaus apygardos teismas atmetė prokurorų skundą bei paliko galioti tokį žemesnės instancijos teismo ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Pirmadienis, 2016 m. vasario 8 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  6.7 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +7
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +7
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +3

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Pirmadienis, 2016 m. vasario 8 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  6.7 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +7
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +7
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +3