Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

Drąsius Kedys viešai kalbėjo apie galimą dukrelės tvirkinimą. ELTOS nuotr.

„Akistata“ nusprendė trumpai surašyti visą šią istoriją, trukusią ištisus metus. Istorijos, kuri virto kruvinomis skerdynėmis, pradžia galima laikyti 2006-uosius. Tais metais, nebeapsikentusi konfliktų su sugyventiniu Drąsiumi Kedžiu, jo namus paliko Laima Stankūnaitė. Paliko ne viena – kartu pasiėmė metų ir 2 mėnesių dukrelę.

Į pagalbą – politikas

L. Stankūnaitė apsigyveno pas seserį Violetą Naruševičienę. Susirado darbą, įstojo į Kauno technologijos universitetą, o dukrą ėmė leisti į savaitinį darželį.

2006-ųjų rugsėjo pradžioje D. Kedys niekam nepranešęs pasiima mergaitę iš darželio ir nebeleidžia matytis su motina. Jis pasipiktinęs tuo, kad per radiją paskelbtas L. Stankūnaitės telefonas ir noras rasti turtingą rėmėją.

Po kelių dienų L. Stankūnaitė rašo pareiškimus policijai, teismams, vaiko teisių apsaugos tarnyboms, prašo nustatyti vaiko globą.

Tėvas mano, kad dukra turi augti su juo, ir motinai neleidžia su ja susitikinėti.

2006-ųjų rugsėjo pabaigoje L. Stankūnaitė pagalbos kreipiasi į politiką, verslininką Pilietinės demokratijos partijos prezidiumo narį Andrių Ūsą. Šis suranda advokatą.

2006 metų lapkritį Kauno apylinkės teismas nutaria, jog 2 metų ir 8 mėnesių mergaitei ypač reikalinga motina, ir nustato gyvenamąją vietą su ja.

Kas antrą savaitgalį L. Stankūnaitė veža mergaitę pasimatyti su tėvu į jo tėvų namus, kur D. Kedys ir  gyvena.

L. Stankūnaitę pas D. Kedį dažniausiai lydi sesuo Violeta. Atvykus į D. Kedžio namus, ji nuolat kivirčijasi.

2008-ųjų lapkritį L. Stankūnaitė išvyksta 7 dienoms į stažuotę Prahoje. Dukra lieka pas tėvą.

Pirmieji grasinimai

Tų pačių metų lapkričio 29-ąją D. Kedys paskambina  A. Ūsui ir pagrasina jam atkeršysiąs už tai, kad padėjo L. Stankūnaitei susigrąžinti dukrą.

Lakričio 30-ąją D. Kedys įteikia Panemunės policijos komisariatui pareiškimą, kad A. Ūsas lapkričio 21–23 dienomis esąs tvirkinęs jo dukrą. Jis dar apkaltina motiną – L. Stankūnaitę, esą ji už pinigus leidusi tai daryti.

Gruodžio 22-ąją D. Kedžio ieškinys atsiduria Kauno apylinkės teisme.

Gruodžio 23 dieną Kauno apylinkės teimas priima nutartį – uždrausti L. Stankūnaitei matytis su dukterimi.

Po D. Kedžio grasinimų A. Ūsas ima nešiotis savigynai išduotą pistoletą, kreipiasi į Kauno apylinkės teismą dėl šmeižto.

2009 metų sausį A. Ūsas kreipiasi į Kauno miesto apylinkės prokuratūrą, kad bylas perduotų nagrinėti Vilniaus teisėsaugos institucijoms, tačiau prokurorė Genovaitė Ročienė prašymą atmeta.

2009 metų vasario 4 dieną Kauno miesto apylinkės prokuratūra A. Ūsui įteikia pranešimą apie įtarimus tvirkinus mergaitę.

Vasario pabaigoje D. Kedys pareiškia, esą tvirkinta ne tik jo dukra, bet ir L. Stankūnaitės sesers Violetos 8 metų dukra.

D. Kedys kaltina – L. Stankūnaitę ir jos seserį už pinigus pardavinėjus dukras.

Skundžiasi visi, bet niekas negirdi

2009 metų balandžio 21 dieną Kauno miesto apylinkės prokurorė Genovaitė Ročienė bei miesto apylinkės teismas atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl L. Stankūnaitės veiksmų.

Skaityti komentarus 47 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Kristina Brazauskienė (nuotr. fotobankas.lt)
  Kristinos Brazauskienės taip siekiamos rentos gali nebelikti išvis (1) 2015.12.01 20:46 Nerimstant aistroms dėl Kristinos Brazauskienės rentos, socialinės apsaugos ir darbo ministerija ją siūlo išvis naikinti. Rentą keistų kur kas mažesnė valstybinė pensija. K. Brazauskienė jos negautų, nes už prezidento ištekėjo jam jau baigus kadenciją. Kai kurie parlamentarai Seime dėl to žada mūšį – valstybinių pensijų ...
  Avarijos nuotr. Broniaus Jablonsko
  Masinės avarijos Vilniuje: sudaužytų automobilių skaičius šokiruoja ĮSPĖJIMAS: GATVES KAUSTO PLIKLEDIS! (Papildyta 21.50 val.) 2015.12.01 21:03 Antradienio vakarą spūstelėjęs šaltukas tapo tikru išbandymu vairuotojams. Toli gražu ne visi vairuotojai „išlaikė“ šį gamtos testą. Vilniuje ypatingai slidu. Vairuotojai turėtų būti atsargūs ne tik ant apšalusių viadukų, bet ir sankryžose. Vien per šį vakarą sostinėje jau įvyko nemažai masinių avarijų. Mažiausiai ...
  Gaisras. Asociatyvi nuotrauka. (nuotr. Broniaus Jablonsko)
  Incidentas Panevėžyje: užsidegė prekybos centras, prireikė evakuoti žmones 2015.12.01 22:43 Antradienio vakarą Panevėžyje gaisras kilo Ukmergės gatvėje esančiame prekybos centre „City Bumas“. Informaciją apie šį incidentą ugniagesiai-gelbėtojai gavo po 19 val. Pranešta, kad iš prekybos centro buvo evakuoti žmonės. Dalį jų net teko nukelti nuo stogo. Niekas per šį incidentą rimčiau nenukentėjo.
  Sergejus Madalovas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Politikai apie buvusį VST vadą: jis palaikė šiltus santykius su aukščiausiais valdžios sluoksniais Seimo narys: mūsų valstybės viduje buvo „žali žmogeliukai“(1) 2015.12.01 20:00 Politikai po žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie Viešojo saugumo tarnyboje (VST) švaistomas lėšas, pasenusią techniką bei galimai nelojalius pareigūnus, ėmė kalbėti apie tai, kad problemos galėjo dėl to, kad buvęs ilgametis VST vadovas Sergejus Madalovas nuolat stengėsi palaikyti gerus santykius su aukščiausios ...
  Policija tikrina vairuotojus Vilniuje nuotr. Broniaus Jablonsko
  Avariją sukėlęs mikroautobusas sudaužė du lengvuosius automobilius 2015.12.01 19:32 Į Šilutės plentą ugniagesiai-gelbėtojai, medikai ir policija skubėjo pusė aštuonių vakaro. Pranešta, kad susidūrė trys lengvieji automobiliai. Gatvėje – sumaitotais priekiais „Audi“ ir „BMW“, o mikroautobusas „Fiat“ guli ant šono.   „Tamsiu paros metu mikroautobuso vairuotojas, apsisukdamas sankryžoje, ...  Vytis

  Žinios trumpai


  Trečiadienis, 2015 m. gruodžio 2 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  +2
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +2
  -

  Vilnius

  Vietomis debesuota
  +2
  Vietomis debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -2  Išsipildymo akcija

  Skonio lenktynės

  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia

  SMScredit.lt A lyga

  Trečiadienis, 2015 m. gruodžio 2 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  +2
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +2
  -

  Vilnius

  Vietomis debesuota
  +2
  Vietomis debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -2