Sėklų mainai - Jaltoje

Sėklų mainai - Jaltoje

„Balsas.lt“ skaitytojos Vitalija Pilipauskaitė ir Julija Smiškal informuoja, kad restorane „Jalta“ vyks valgomųjų sėklų mainai ir patiekalų su sėklomis degustacija.

Sakoma, kad gera šeimininkė neišmeta nė vienos valgomojo augalo dalies. Pasirodo, ne tik iš taupumo – štai morkų lapuose vitamino C būna gerokai daugiau nei šakniavaisiuose, o kasdien suvalgę kelias obuolio sėkleles gautume visą mums reikalingą jodo dozę.

Įsibėgėjant pavasariui, laikui, kai mūsų organizmui taip trūksta įvairių medžiagų ir gerosios saulės energijos, kviečiame pasikalbėti apie valgomąsias sėklas. Obuolių, moliūgų, cukinijų, saulėgrąžų, kanapių, kalendrų sėklos ir begalė kitų  – visos jos yra vertingos, skanios ir sveikos.

Apie valgomąsias sėklas, kokių jų būna, kuo jos vertingos ir apie jas siūlančius vietos ūkininkus kviečiame pasikalbėti ateinantį antradienį, kovo 23 d., 18.30, „Jaltos“ restorane, esančiame Vilniaus Žvėryno rajone. Neformalioje, jaukioje aplinkoje, be streso, prie puodelio naminės arbatos kalbėsime, ragausime ir mainysimės – sėklomis ir receptais.

Pokalbyje dalyvaus knygų apie sveiką mitybą autorė docentė Ksavera Vaištarienė.

Nepamirškite atsinešti savo pamėgtų sėklų: mainysimės

Skaniajai pokalbio daliai – degustacijai - numatėme:

-          garintas morkytes su kalendrų sėklomis,

-          kanapių ir sėmenų spirgynes su bulvėmis,

-          kmynų ir obuolių žievelių arbatą.

-           Renginio kaina – 10 Lt

Jei planuojate dalyvauti, praneškite tel. 865012114.

Laukiame!

Julija ir Vitalija

Nori pranešti naujieną? Nesivaržyk! Jei žinai ką nors keisto, įdomais, naujo, nematyto, negirdėto, šokiruojančio būtinai pranešk Balsas.lt komandai. Paspausk nuorodą ir atsiųsk tave dominančią naujieną.

Gairės:  degustacija, sėklos, jalta
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Laisvalaikis

  Erika Vitulskienė ir Andrius Butkus (nuotr. Fotodiena.lt/Ievos Budzeikaitės)
  „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ paliko E. Vitulskienė (8) 2012.10.08 07:23 „Paskutinis traukinys“ – tokia tema buvo užduota LNK šokių konkurso „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ šokėjams. Poros temą traktavo laisvai. Vienus paskutinis traukinys vežė į praeitį, kitus - prie Santuokų rūmų, trečius į depą, o ketvirtus - net į raudonųjų žibintų kvartalą.
  Vytautas Kernagis (Fotodiena.lt/Andrius Petrulevičius)
  Skaitytojo naujiena: tyčiotis iš mirusiųjų – negražu (11) 2012.09.12 21:30 Vienos iškiliausių Lietuvos istorijoje asmenybių – maestro Vytauto Kernagio – atminimas, akivaizdu, ne visiems atrodo vertas pagarbos. Balsas.lt skaitytojas pasipiktino, kad socialiniame tinklalapyje „Facebook“ yra sukurtas Vytauto Kernagio profilis, kuriame naudojama originali maestro nuotrauka ir kone stengiamasi ...
  Antroji kelionės diena. Prie Oslo gyvenantis pažįstamas Sigitas (viduryje) net dukart suteikė keliauninkams (iš kairės: Mindaugas, Kęstutis, Tomas ir Vaidas) prieglobstį. Vaido Bičkaus asmeninio archyvo nuotraukos (nuotr. Organizatorių)
  Atostogos motociklu: išbandymas kūnui, poilsis protui (7) 2012.09.08 23:40 Viskas prasideda nuo idėjos. Kelionė motociklais – ne išimtis. Žiemą keturių draugų – Vaido, Kęstučio, Mindaugo ir Tomo – galvose kilo išganinga mintis: sėsti ant „plieninių žirgų“ ir leistis į nuotykį Skandinavijos serpantinais. Kaip tarę, vaikinai ėmė ir padarė. Rugpjūčio pradžioje, pasikinkę „Yamaha“, „Aprilia“, ...
  A. Kontrimas (nuotr. TV3)
  A. Kontrimas: filmuodamasis jaučiuosi kaip danguje 2012.09.07 15:32 Šią savaitę TV3 eteryje debiutavusio ketvirtojo „Naisių vasaros“ sezono filmavimo aikštelėje – išbandymų metas. Jau kitą savaitę eteryje pasirodys naujasis Naisių kaimo paštininkas Jonas, kurį vaidins 202 centimetrų ūgio įspūdingo stoto ir linksmų plaučių šiaulietis Arūnas Kontrimas. Aikštelėje jam teko neeilinis iššūkis ...
  Šrekas (nuotr. TV3)
  Išdalinti kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai 2012.09.07 15:20 Vakar Beverli Hilse vykusioje JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) ceremonijoje apdovanojimus pelnė kino ir meno industrijoje nusipelnę veikėjai – Jeffrey Katzenbergas, Halas Needhamas, D.A. Pennebakeris ir Georgeas Stevensas, Jaunesnysis.

  Studijuok 2016

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 24 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +10
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +11
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +10
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +10

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. gegužės 24 d.
  Alytus
  +11
  2.2 m/s
  Kaunas
  +11
  2.2 m/s
  Vilnius
  +10
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +11
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +10
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +10
  Į viršų